خانه / آخرین اخبار / تولید و فروش الماس از خاکستر مردگان + عکس

تولید و فروش الماس از خاکستر مردگان + عکس

مدیر ۳۳ ساله یک شرکت کفن و دفن سوئیسی بنام آقای Rinaldo Willy می‌گوید: « شرکت ترحیم ما کارش با بقیه متفاوت است. ما آدم‌های مرده را تبدیل به الماس می‌کنیم!»

کاری که به نسبت اندازه الماسی که درخواست می شود بین ۵ الی ۲۲ هزار دلار هزینه دارد. هر سال حدود ۸۵۰ نفر مرده وارد سیستم تبدیل به خاکستر می‌شوند و بعد از مدتی به الماس تغییر جسم می‌یابند.

از طرفی، کمبودِ زمین قبرستان، بر قیمت قبرها به طور سرسام‌آور می‌افزاید و در کنارِ آن افزایش افرادی که مذهب مشخصی ندارند به ایده الماس شدن بعد از مرگ فرصت رشد می‌دهد.

آموزش ساخت الماس

Algordanza، شرکتی است که خاکستر به جا مانده از بدن افراد فوت شده را از شرکت کفن و دفن تحویل می‌گیرد. آنها با افزودن مواد شیمیای مخصوص، کربن درون خاکستر را جدا می‌کنند. کربن فوق در حرارت بسیار بالا تبدیل به سنگ گرافیت  می‌شود. در مرحله آخر، گرافیت در بین دستگاهی که آن را فشرده می‌سازد به طور مکانیکی تبدیل به الماس می‌شود.

بیشتر مشتریان، الماسِ آبی را ترجیح می‌دهند. عملاً فرق زیادی بین الماس مصنوعی و طبیعی از نظر زیبایی و دوام وجود ندارد. انگشترها و یا جواهراتی که در ترکیب با الماس موردِ نظر درست می‌شوند، می‌توانند توسط فامیل متوفی مورد استفاده قرار گیرند.

آموزش ساخت الماس

برای ساخته شدن الماس فقط ۲ گرم کربن کافی است. برای پرهیز از گم شدن الماس، معمولاً  فامیل متوفی، تقاضای تعداد بیشتری الماس می‌کنند.

ژاپنی‌ها که بیشترشان، بدن مرده‌ها را به خاکستر تبدیل می‌کنند، هم از مشتریان اصلی این شرکت سوئیسی هستند و هم ساخته شدنِ چندین الماس از خاکستر یک فرد را درخواست می‌کنند.

آموزش ساخت الماس

آدم ها به دلائل مختلف به الماس تغییر جسم می‌دهند. بعضی‌ها توسط خانواده درجه اول مبدل به الماس می‌شوند. بعضی‌ها که به دلیل بیماری سخت می‌دانند به زودی خواهند مرد تقاضای الماس شدن را بر می‌گزینند. تعدادی نیز چون تنها، مجرد و بی فامیل هستند از ترس اینکه قبرشان مورد فراموشی و بی‌توجهی قرار بگیرد تبدیل به جسم ماندگاری چون الماس می‌شوند.

آموزش ساخت الماس

 آموزش ساخت الماس

آموزش ساخت الماس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*