خانه / آخرین اخبار / کم آبی کشور ربطی به تحریم‌ها ندارد/ دولت نگاهش را به اقتصاد عوض کند

کم آبی کشور ربطی به تحریم‌ها ندارد/ دولت نگاهش را به اقتصاد عوض کند

از شنیدن این حرفها تعجب کردم، چرا که تحریمها ربطی به بحران کم آبی کشور ندارد و بحران کم آبی یا بی آبی، باید توسط مدیریت داخلی کشور مرتفع شود.

ابراهیم رزاقی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار تراز، با بیان اینکه اخیرا شنیده ام آقای رئیس جمهور در همایشی گفته اند «تحریم‌های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید و مشکل محیط زیست، اشتغال، صنعت و آب خوردن مردم حل شود، منابع آبی زیاد شده و بانک‌ها احیا شوند.» گفت: از شنیدن این حرفها تعجب کردم، چرا که تحریمها ربطی به بحران کم آبی کشور ندارد و بحران کم آبی یا بی آبی، باید توسط مدیریت داخلی کشور مرتفع شود.
رزاقی ادامه داد: به جرات می‌گویم بحران کم آبی در کشور ربطی به تحریم‌ها و فشارهای خارجی ندارد و به نظر می رسد ربط دادن تمام مشکلات اقتصادی کشور ناشی از بی برنامه بودن دولت در زمینه های اقتصادی کشور است.
وی اضافه کرد: شواهد نشان می‌دهد متاسفانه دولت خیلی به نتیجه مذاکرات هسته ای چشم دوخته و این مسئله بیانگر عدم برنامه منسجم اقتصادی است. وی توضیح داد: مردان اقتصادی دولت یازدهم دارای تفکرات لیبرالی بوده و این عامل باعث شده تا دولتمردان نگاه و نظر خاصی به غرب داشته باشند.

وی با انتقاد از رفتار و عملکرد دولت در مواجه با مشکلات اقتصادی تصریح کرد: متاسفانه من در طول این ۲۲ ماهی که از عمر دولت می‌گذرد برنامه خاص و مدون اقتصادی را از دولت محترم و تیم اقتصادی شان ندیدم و این یک نقطه ضعف بزرگ برای دولت محسوب میشود.
رزاقی در تصریح این موضوع که فقدان داشتن یک برنامه برای اقتصاد در بلندمدت و میان مدت به اقتصاد ایران ضربه خواهد زد، گفت: البته این خسارت الان در اقتصاد مشهود است و میتوان نمونه هایی از آن را در فضای کنونی مشاهده کرد.

یک نظر ثبت شده

  1. اتفاقا رییس جمهور درست گفتند همه مشکلاتی که دولت قبل برای ملت به ارمغان گذاشته بدون تحریمها قابل حل نیست. امروزه اقتصاد دردنیا بشدت به همه کشورها گره خورده و هر کشوری از منشور حقوقی سازمان ملل عدول کنه خواه ناخواه اقتصادش فرهنگش و… براحتی آسیب خواهد دید. حتی آبخوردن آن ملت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*