خانه / بورس و سهام / سهامداران خسته بازار سرمایه سهام خود را به هر قیمتی می‌فروشند

سهامداران خسته بازار سرمایه سهام خود را به هر قیمتی می‌فروشند

مدیر عامل شرکت کارگزاری کالاسپهر، در گفتگو با نسیم حاکم شدن رکود بر بازار سهام را عاملی خسته کننده برای تعدادی از فعالان بازار سرمایه برشمرده که این عامل سبب شده تا آنها سهام خود را به هر قیمتی فروخته و ازبازار خارج شوند.

محمد کفاش پنجه شاهی، با اشاره به جو روانی حاکم بر بازار سرمایه افزود که درحال حاضر، متاسفانه خریداران سهام ضعیف بوده و همین ضعف در خرید هم سبب شده تا بازار رمقی برای صعود نداشته باشد و ادامه داد که این عوامل بازار سهام را تحت فشار قرارداده است.

وی، با بیان اینکه با نزدیک شدن به دهم تیرماه، موعد تعیین تکلیف مذاکرات بین المللی ایران، یک عده از سهامداران به همین از انجام هر حرکتی واهمه دارند و انجام هر اقدامی دست نگه داشته اند، گفت که با نزدیک شدن به این موعد، بازار دچار التهاب مثبت و منفی بیشتری شده و تصریح کرد که افراد خوش بین به نتایج مذاکرات به خرید سهم مبادرت ورزیده و افرادی که نتیجه مذاکرات را منفی تصور می کنند هم به فروش سهام خویش اقدام می کنند.

مدیر عامل شرکت کارگزاری کالاسپهر وظیفه سازمان بورس را شفاف سازی اطلاعات و روان سازی معلاملات برشمرد و به نسیم گفت که پاسخ دهی به ریزش و یا صعود شاخص ها در حیطه وظایف اصلی سازمان بورس نیست.

وی، با بیان اینکه به غیرازسهامداران خرد، سهامداران حقوقی بزرگ هم در این شرایط متضرر شده اند گفت که خرید وفروش سهام، یک کار تخصصی است که افراد باید برای ورود در این عرصه با مطالعه وارد شوند.

کفاش پنجه شاهی با اشاره به مطالبات معوق تعدادی از شرکت های حاضر در بورس از دولت گفت که با رفع تحریم ها،این شرکت ها می توانند مطالبات خود را از دولت دریافت کنند.

وی، با بیان اینکه دولت باید کاهش نرخ سود بانکی را به صورت جدی تری پیگیری کند،افزود: کاهش ۲ درصدی نرخ سود بانکی اصلا کافی نبوده و ادامه داد که کاهش نرخ سود بانکی منجر به ایجاد رونق دراقتصاد کشور خواهد شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*