خانه / بورس و سهام / رشد بورس با حضور حقیقی ها

رشد بورس با حضور حقیقی ها

با اتمام ساعات معاملات روز سه شنبه ۹۴٫۰۳٫۲۶ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۱۰۴ واحد افزایش به رقم ۴۵۰۴۰ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۱۱۵ واحد افزایش عدد ۱۲۹۶۸۸ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۴۸ واحد افزایش به رقم ۲۶۰۵۵ واحد رسید.

همچنین در این روز “وبملت” با ۳۶ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “وغدیر” با ۱۹ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۳ واحد افزایش به رقم ۶۹۱ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۰۵۲ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۸۸۹ میلیارد ریال رسید.

بازار امروز هیچ شباهتی به روز گذشته نداشت چراکه روند صعودی قیمت سهام شرکت ها و جو مثبتی که بر کلیت بازار سرمایه حاکم بود رنگ و بوی واقعی تری نسبت به روزهای گذشته داشت و می توان گفت که سبزی بازار امروز به علت حضور سرمایه گذاران حقیقی بود.

بر اساس گزارش بورس نیوز، امروز استارت روند صعودی بازار از گروه بانکی و با لیدری “وبصادر” آغاز شد بطوریکه معامله بلوکی ۱۰۰ میلیونی “وبصادر” تا حد زیادی بر این روند تأثیر گذار بود. از سویی دیگر رشد سهام اغلب شرکت های پالایشی نیز مزید بر علت شد و جو مثبت مضاعفی بر بازار سرمایه ایجاد کرد.

گروه خودرو نیز طی معاملات روز جاری روند صعودی قابل قبولی را بر جای گذاشت بطوریکه اغلب شرکت های فعال این گروه با رشد حداکثری قیمت سهام و حتی تقاضای خرید مواجه شدند. مشخص نیست که دیروز بازار با امروز چه تفاوتی داشته که اینگونه شاهد چرخش ۱۸۰ درجه ای روند بورس بودیم اما هر چه هست مربوط این اتفاق سبب ایجاد یک رضایت خاطر در بین اهالی تالار شد و اگر تداوم پیدا کند قطعاً می توان روند بازار را تحت تأثیر قرار داده و سبب رشد بازار سرمایه گردد.

امیدواریم این روند با خبرهای خوب و قابل انتظار مذاکرات هسته ای مواجه شود تا شاید کابوس روزهای سرد بورس به پایان برسد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*