خانه / بورس و سهام / “جم” آماده برای عرضه آماده

“جم” آماده برای عرضه آماده

شرکت پتروشیمی جم که روز يكشنبه مورخ 1392/06/10 برای اولین بار در بازار عرضه خواهد شد پیش بینی سود هر سهم در سال مالی منتهی به اسفند 92 براساس عملکرد واقعی دوره 3 ماهه را منتشر کرده است.

این شرکت که عایدی خالص هر سهم را مبلغ 3347 ریال پیش بینی نموده و در دوره مورد بررسی موفق به تحقق 20 درصد از آن شده نرخ دلار برای تسعیر ارز حاصل از فروش 60 درصدی صادراتی در سال مالی 92 را 3200 تومان در نظر گرفته است.

“جم” که سال مالی 91 را با سود 2197 ریالی به پایان رسانده بود در مجمع عمومی عادی به هر سهم خود مبلغ 670 ریال سود نقدی پرداخت کرده و این در حالی است که هیأت مدیره در نظر دارد 80 درصد از سود خالص هر سهم در سال مالی 92 را بین سهامدارانش تقسیم نماید.

مطابق مفاد بند 5 گزارش حسابرس در خصوص اطلاعات مالي پيش بيني شده بهاي خوراک مصرفي (اتان) براساس اعلام شرکت مجتمع پارس جنوبي درسال 1391 به ازاي هر تن 240.2 دلار در حساب ها انعکاس يافته، ليکن در صورت سود و زيان پيش‌بيني شده به نرخ 145.7 دلار محاسبه و انعکاس يافته است. دراين رابطه اطلاعات لازم درخصوص چگونگي تعيين نرخ خوراک مصرفي درصورت سود و زيان پيش‌بيني شده ارائه و افشاء نگرديده است.

همچنین در خصوص اطلاعات پيش بيني 92 حسابرس اعلام نموده: “مانده حساب هاي دريافتني تجاري (بدهکاران ارزی) و تسهيلات فاينانس (بجز بانک تجارت) در پايان سال 1391 به ترتيب به ميزان 1.422 میلیارد تومان و 302 میلیارد تومان به نرخ ارز مبادله‌اي تسعير گرديده و اطلاعات لازم درخصوص آثار ناشي از تسويه اقلام مذکور به ارز توافقي در صورت سود و زيان پيش بيني شده افشاء نگرديده است.

شایان ذکر است پوشش پايين توليد در 3 ماهه نخست سال مال 92 به دليل عدم تامين خوراک کافي در فروردين ماه مي باشد که بنابر اعلام شرکت اين مورد در ماه هاي آتي جبران خواهد شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*