خانه / بورس و سهام / روی سبز بورس نمایان شد/ حقوقی ها فروشنده

روی سبز بورس نمایان شد/ حقوقی ها فروشنده

امروز در حالی شاخص کل با روند صعودی همراه شد که نمادهایی همچون “فارس”، “تاپیکو”، “پارسان” و نیز “وبملت” بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. اما در حالی بانکی ها یکپارچه سبز پوشند که سهامداران حقوقی این گروه به فروش سهام خود روی آورده اند.

بورس تهران که از نیمه دوم فروردین ماه به دلیل ابهامات سیاسی و اقتصادی وارد فاز ریزشی شده و با کاهش قیمت ها سودآوری ناچیز سهامداران را از بین برده بود در معاملات امروز بعد از ماه ها دوباره مثبت شد و روی مثبت خود را به اهالی تالار شیشه ای نشان داد.
به این ترتیب شاخص بورس تهران که در معاملات این هفته به کانال ابتدایی سال یعنی نیمه ۶۲ هزار واحد برگشته بود، در معاملات امروز رشد ۱۰۰۰ واحدی را تجربه کرد و به راحتی وارد نیمه ۶۳ هزار واحدی شد و سهامداران را وارد فاز سودآوری کرد.افزایش قیمت ها و رشد تقاضا و نیز وارد شدن بورس به فاز سودآوری در حالی بعد از مدتها رخ می دهد که همچنان سهامداران در زیان قرار داشته و تا جبران زیان های خود راه درازی در پیش دارند.
با این حال در بازار امروز دوباره صف های خرید برای اغلب سهام شرکتها تشکیل شد و شرکتهای بورسی با افزایش قیمت مواجه شدند به طوری که سهامداران نسبت به خریداری سهم تمایل بیشتری از خود نشان دادند.
بر این اساس در بازار مثبت امروز شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، تاپیکو، بانک ملت، گسترش نفت و گاز پارسیان، کشتیرانی، بانک صادرات، غدیر، بانک تجارت، مپنا، ایران خودرو، بانک پاسارگاد، بانک انصار، سایپا و کارآفرین تاثیر ۱۰۴ تا ۲۰ واحدی بر شاخص بورس گذاشتند.در بازار امروز نفت پارس و سرمایه گذاری خوارزمی بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند و در مقابل نورد آلومینیوم و نفت پارس برترین تقاضای فروش را از آن خود کردند.
در معاملات امروز به دلیل افزایش نسبی قیمت شرکتها و نیز رشد تقاضا حجم و ارزش معاملات نیز با رشد مواجه شد به طوری که در مجموع ۶۶۷ میلیون سهم به ارزش ۱۳۸ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه تا سطح ۲۷۸ هزار میلیارد تومان رشد کرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*