خانه / بورس و سهام / سهامداران نگران نباشند

سهامداران نگران نباشند

اسماعیل فرقی-کارگزار بورس اوراق بهادار تهران-در گفت‌وگو با (ایسنا)، به علت روند ریزشی بورس تهران اشاره کرد و گفت:افت شدید بورس تنها یک دلیل دارد و آن مسائل سیاسی ایجاد شده در منطقه است.
وی افزود:علاوه بر مسائل سیاسی به وجود آمده، برخی از سهامداران در هفته‌های گذشته سود مورد نظر خود را شناسایی کرده و ترجیح دادند که از بازار خارج شوند تا بازار اندکی استراحت کند.
وی ادامه داد: بنابراین وضعیت فعلی بورس ناشی از وضعیت اقتصادی و مسایل داخلی شرکتها نبوده و تنها به وضعیت پیش آمده در منطقه و سوریه مربوط است.
این فعال بازار سرمایه در پاسخ به این سوال که روند نزولی بورس تا چه زمانی ادامه پیدا می کند،گفت: پیش بینی می شود که در صورت حمله آمریکا به سوریه، همانند حمله آمریکا به عراق، بورس تهران یک هفته روند ریزشی به خود گرفته اما پس از آن مجددا به روند صعودی ادامه خواهد داد.
فرقی با بیان اینکه روند کاهشی بورس چندان شدید نیست، اظهار کرد: در صورت روند کاهشی بورس، قیمت سهام شرکت‌ها کاهش یافته و سهام شرکت‌ها ارزنده و خریدنی می شوند.
این کارگزار بورس گفت: در شرایط فعلی سهامداران منتظرند تا شرکت‌های ارزنده را دوباره شناسایی کنند، بنابراین در حال حاضر نگرانی خاصی وجود ندارد و سهامداران نگران سهم های خود نباشند.
به گزارش ایسنا، روند نزولی بورس تهران در حالی آغاز شده است که با اعلام احتمال حمله آمریکا به سوریه، بورس تهران به روند نزولی خود شدت داده و در هفته جاری از کانال 61 هزار واحدی به کانال 58 هزار واحدی رسیده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*