خانه / استخدام و بازار کار / حمایت از مشاغل خانگی از سیاست‌های اشتغالزایی دولت

حمایت از مشاغل خانگی از سیاست‌های اشتغالزایی دولت

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در سفر به استان سیستان و بلوچستان در جلسه کارگروه اشتغال استان گفت: حمایت از مشاغل خانگی از سیاستهای اشتغالزایی دولت است.

ایسنا: منطقه سیستان و بلوچستان، علی ربیعی با تبریک گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: دولت یازدهم با شعار تدبیر و امید توازن منطقه‌ای را سرلوحه کار خود قرار داده است.

وی بیان کرد: متاسفانه در سالهای اخیر اقتصاد مقاومتی به شکل معکوسی به آن پرداخته شده به نوعی که میزان واردات ما افزایش داشته و صادرات ما کمتر بوده است و توجه خاصی نیز به تولید ملی نیز نمی شده است ولی با همت و تلاش و ایجاد برنامه‌های راهبردی و تغییر ساختارها تولید ملی را باید افزایش داد و میزان صادرات از کشور را ارتقاء بخشید تا به اقتصاد مقاومتی رسید.

وی با توجه به پتانسیل‌های موجود در استان گفت: استفاده بهینه از صنایع و شیلات و همچنین بازارچه‌های مرزی می تواند استان را به توسعه برساند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: با توجه به مطلوب نبودن وضعیت اشتغال استان در پی آن هستیم تا با جذب سرمایه گذار و مشوق‌های سرمایه‌گذاری در استان این شرایط را به کمک خود مردم منطقه تغییر دهیم.

ربیعی افزود: دولت نیز در کنار مردم قرار دارد و تمام سعی و تلاش آن رفع محرومیت در همه مناطق کشور است.

وی از بالا بودن نرخ تورم در بخش مواد غذایی نیز خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر در بخش مواد غذایی در کشور دارای تورم هستیم که سعی دولت بر این است که این تورم را مهار کند.

وزیر کار همچنین گفت: ایجاد صنایع تبدیلی در استان و استفاده از محصولات تولیدی نیز مدنظر قرار دارد.

وی با اشاره به تحریم‌های موجود نیز گفت: این تحریم‌ها نمی تواند از اراده و تلاش مردم ایران در بحث تولید و علاقه به انقلاب اسلامی و به نظام کم کند به گونه‌ای که حمایت مردم از رهبری و انقلاب اسلامی را در حماسه سیاسی دیدیم و همه جهان متوجه شد که ملت بزرگ ایران در کنار هم ایستادگی دارند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*