خانه / آخرین اخبار / بررسی جدول گروه مرگ لیگ جهانی والیبال؛ راه برزیل از آزادی می گذرد + جدول

بررسی جدول گروه مرگ لیگ جهانی والیبال؛ راه برزیل از آزادی می گذرد + جدول

در حالی که آمریکا با ۷ پیروزی و کسب ۲۰ امتیاز خیال خود را تاحدود زیادی از بابت صعود راحت کرده و روسیه نیز هیچ شانسی برای صعود نخواهد داشت، ایران و لهستان رقاتت تنگاتنگی برای صعود به مرحله نهایی و حضور در برزیل دارند.

بازی های نخست هفته هفتم رقابت های لیگ جهانی والیبال شب گذشته در گروه B این رقابت ها پیگیری شد و در حساس ترین دیدار این گروه شایسه مردان والیبال ایران موفق شدند با برتری ۳ بر ۲ مقابل قهرمان جهان جاده صعود خود را هموارتر کنند.

در دیگر بازی این گروه نیز آمریکا موفق شد در ۳ ست متوالی روسیه در خاک خودش از پیش رو برداشته و جایگاه خود را به عنوان صدرنشین گروه محکم تر کند.

در این گروه شاگردان جان اسپراو که لقب مدافع عنوان قهرمانی لیگ جهانی را یدک می کشند شرایط بسیار خوبی دارند و بخت نخست صعود به دور نهایی هستند. آنها با کسب ۷ پیروزی و قبول دو شکست که  هر دو آن که مقابل تیم ایران رقم خورد هم اکنون ۲۰ امتیازی و صدرنشین هستند.

در این گروه روسیه قهرمان المپیک نیز حضور دارد. این تیم که با عملکرد ناامید کننده خود تاکنون تمام دیدارهای خود را واگذار کرده و با ۹ باخت در قعر جدول جای گرفته هیچ شانسی برای صعود ندارد و ۳ دیدار باقی مانده این تیم تاثیری بر جایگاهشان نیز حتی نخواهد داشت.

اما تیم های ایران و لهستان شرایط کاملا متفاوتی دارند و هر ۳ دیدار باقی مانده برایشان حکم فینال را دارد. عقاب های لهستانی که دیشب هرکاری کردند نتوانستند قهرمان قاره کهن را از پیش رو بردارند هم اکنون با ۶ برد، ۳ شکست و ۱۷ امتیاز رده دوم جدول را به خود اختصاص داده اند. آنها برای بالا بردن شانس های صعود خود باید بتوانند ایران را در بازی چهارم شکست دهند. چراکه دو دیدار نهایی آنها برابر آمریکا صدرنشین گروه است و علاوه بر آن ملی پوشان کشورمان اگر بتوانند لهستان را بار دیگر شکست دهند با افزایش تعداد بردهای خود به عدد ۶ با این تیم در تعداد پیروزی های مساوی خواهند شد و در صورت برد ۳ امتیازی جمع امتیازات آنها نیز به عدد ۱۸ افزایش می یابد و جای لهستان را در رده دوم خواهند گرفت.

شاگردان کواچ که هم اکنون با ۵ پیروزی، ۴ شکست و ۱۵ امتیاز در رده سوم هستند با توجه به در پیش داشتن ۳ دیدار خانگی شانس زیادی برای صعود خواهند داشت و اگر بتوانند در تمام دیدارهای باقی مانده خود به پیروزی برسند بدون توجه به سایر نتاج می توانند جشن صعود بگیرند.

*جدول رده بندی گروه B هم اکنون به شرح زیر است:

رتبهتیمامتیازبازیجزئیات نتایجست هاامتیاز ها
بردهباخته۳-۰۳-۱۳-۲۲-۳۱-۳۰-۳بردهباختهمیانگینبردهباختهمیانگین
۱جدول لیگ جهانی والیبال برنامه لیگ جهانی والیبال اخبار والیبال اخبار لیگ جهانی والیبالآمریکا۲۰۷۲۲۴۱۰۰۲۲۱۱۲۱٫۷۵۰۷۷۶۷۰۹۱٫۰۹۴
۲جدول لیگ جهانی والیبال برنامه لیگ جهانی والیبال اخبار والیبال اخبار لیگ جهانی والیباللهستان۱۷۶۳۱۲۳۲۱۰۲۳۱۷۱٫۳۵۲۸۸۷۸۵۳۱٫۰۳۹
۳جدول لیگ جهانی والیبال برنامه لیگ جهانی والیبال اخبار والیبال اخبار لیگ جهانی والیبالایران۱۵۵۴۳۱۱۱۳۰۲۰۱۵۱٫۳۳۳۷۸۵۷۶۶۱٫۰۲۴
۴جدول لیگ جهانی والیبال برنامه لیگ جهانی والیبال اخبار والیبال اخبار لیگ جهانی والیبالروسیه۲۰۹۰۰۰۲۳۴۷۲۷۰٫۲۵۹۷۰۰۸۲۰۰٫۸۵۳

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*