خانه / آخرین اخبار / همه معادلات صعود تیم ملی والیبال + جداول مقایسه ای و توضیحات

همه معادلات صعود تیم ملی والیبال + جداول مقایسه ای و توضیحات

تیم ملی والیبال ایران روز یک شنبه در دیداری حساس مقابل تیم ملی لهستان قرار می گیرد و پیروزی در این دیدار از اهمیت زیادی برخوردار است. حتی در شرایطی تعداد ست های پیروزی و شکست خورده و امتیاز های پیروز و از دست داده هم اهمیت پیدا می کند. پس هرچند در گزارشی که پیش از این منتشر شد توضیحات لازم در مورد تیم صعود کننده از گروه منتشر شده . اما عصرایران تلاش می کند در این گزارش با توضیحات بیشتر شرایط آشنایی مخاطبان سایت با مدل گروه بندی مسابقات لیگ جهانی و صعود از گروه را فراهم کند.

پیش از شروع مسابقات شرایطی برای صعود تیم ها در نظر گرفته شد. هرچند در صورت میزبانی یکی از همگروه های ایران در مسابقات نهایی لیگ جهانی سهمیه گروه به ۳ تیم می رسید اما در نهایت میزبانی مرحله نهایی به برزیل رسید و کار تیم های گروه ایران برای صعود به مرحله بعد بسیار سخت شد. پس از این اتفاق بود که قرار شد فقط دوتیم از گروه ۴ تیم ایران به مرحله بعد صعود کنند.

مدل محاسبه تیم های صعود کننده در لیگ جهانی

در سال ۲۰۱۵ قرار بر این شده که شرایط صعود از امتیاز به تعداد پیروزی تغییر کند بر همین اساس و طبق موارد اعلام شده توسط فدراسیون جهانی والیبال اولویت هابرای صعود به شرح زیر است. پس اگر در هر کدام از اولویت ها تیم مساوی شدند اولویت بعدی مورد مقایسه قرار خواهدگرفت.

– تیمی که برد بیشتری داشته باشد

– تیمی که امتیاز بیشتری داشته باشد

– تیمی که معدل ست بیشتری داشته باشد

– تیمی که معدل امتیاز بیشتری داشته باشد.

– تیمی که آخرین دیدار رو در رو را برده باشد.

شرایط فعلی ایران در گروه+جدول

برد

امتیاز

ست

برده

ست

باخته

معدل ست

امتیاز برده

امتیاز باخته

معدل امتیاز

نتیجه

آخرین مسابقه

آمریکا

۷

۲۰

۲۱

۱۲

۱٫۷۵۰

۷۷۶

۷۰۹

۱٫۰۹۴

لهستان

۶

۱۷

۲۳

۱۷

۱٫۳۵۳

۸۸۷

۸۵۳

۱٫۰۴۰

ایران

۵

۱۵

۲۰

۱۵

۱٫۳۳۳

۷۸۵

۷۶۶

۱٫۰۲۵

تیم ملی ایران در حال حاضر با یک امتیاز کمتر از لهستان و ۲ امتیاز کمتر از آمریکا در رتبه سوم گروه قرار دارد عملا به صعود نخواهد رسید. اما نتیجه بازی هفته دهم گروه شرایط را بسیار تغییر خواهد داد. در مطلب زیر تلاش می شود تاثیر گذاری نتیجه بازی یک شنبه در صعود ایران از طریق تغییرات جدول به نمایش گذاشته شود.

*توضیح در مورد جداول زیر این است که پیروزی ۳-۰ آمریکا مقابل روسیه با ست های ۲۵-۲۳ به عنوان فرض اصلی قرار گرفته و رعایت می شود که یک متغیر از جدول کاسته شود.به هرحال این امکان وجود دارد که آمریکا یک ست به روسیه بدهد یا در ست های برنده نتیجه بهتر از ۲۵-۲۳ به دست بیاورد.

*نکته قابل توجه در مورد انتشار جداول اینکه ، این کار خیلی متداول نیست وبه دلیل حضور متغیرهای زیاد در پروسه تعیین معدل ست و امتیاز جدول پیش بینی قابل انتشار نخواهد بود. اما از آنجایی که تعدادی از کاربران از گزارش منتشرشده قبلی به نتایج اشتباه رسیدند این جداول منتشر می شود.

*نکته مهم دیگر اینکه در اکثر مدل های صعود ایران پیروزی ۳ امتیازی در دوبازی مقابل روسیه درنظر گرفته شده است.

اگر ایران ۳ امتیاز بازی را بگیرد / صعود می کند + جدول/توضیحات

اگر ایران ۳-۰ برنده شود و امتیازاتش در هر ست ۲۵-۲۳ باشد و نتیجه ای بهتر به دست نیاورد جدول به شکل زیر در خواهد آمد.

برد

امتیاز

ست

برده

ست

باخته

معدل ست

امتیاز برده

امتیاز باخته

معدل امتیاز

نتیجه

آخرین

مسابقه

آمریکا

۸

۲۳

۲۴

۱۲

۲

۸۵۱

۷۰۹

۱٫۰۹۳

ایران

۶

۱۸

۲۳

۱۵

۱٫۵۳۳

۸۶۰

۸۳۵

۱٫۰۲۹

لهستان

۶

۱۷

۲۳

۲۰

۱٫۱۵

۹۵۶

۹۲۸

۱٫۰۳۰

ایران با این پیروزی می تواند خیلی راحت به دیدارهایش مقابل روسیه فکر کند.تیم ملی والیبال ایران با پیروزی هایی که در خانه روسیه به دست آورده بعید است نتواند در دیدارهای تهران هم دو پیروزی ۳ امتیازی کسب کند. ایران با این امتیازها ۲۴ امتیازی می شود و در هر حالتی صعود می کند.چون لهستان حتی در صورت پیروزی در ۲ دیدار مقابل آمریکا هم به ایران نمی رسد و نهایتا از میان آمریکا و لهستان یک تیم صعود می کند. به همین جهت نتیجه ۳-۱ هم تاثیری در نتیجه نخواهد داشت.

اگر ایران ۲ امتیاز از لهستان بگیرد/ صعود می کند +جدول/توضیحات

اگر بازی دوم هم مانند بازی اول با نتیجه ۳-۲ به نفع ایران به پایان برسد. ایران از نظر برد با لهستان مساوی می شود اما از نظر امتیاز عقب می ماند و امیدش به دیدارهای بعدی است. آن زمان است که نتیجه دیدارهای آمریکا ولهستان اهمیت پیدا می کند. محاسبه هر بازی با نتیجه ۲۵-۲۳ کار مشکلی نیست اما تقریبا فایده ای ندارد و اگر کار به امتیازها افتاد، می شود در زمان بازی محاسبه کرد.

برد

امتیاز

ست

برده

ست

باخته

معدل ست

معدل امتیاز

نتیجه

آخرین مسابقه

آمریکا

۸

۲۳

۲۴

۱۲

۲

لهستان

۶

۱۸

۲۵

۲۰

۱٫۲۵

ایران

۶

۱۷

۲۳

۱۸

۱٫۲۷

با جدول بالا و در دو هفته آخر به شرط پیروزی ایران در دوبازی مقابل روسیه با ۳ امتیاز یعنی دو برد

اگر آمریکا هر دوبازی اش را ببرد- ایران صعود می کند.

اگر آمریکا یک بازی را ببرد – ایران صعود می کند. آمریکا با ۹ برد به عنوان تیم اول و تیم ایران با پیروزی در دوبازی مقابل روسیه با ۸ پیروزی به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود می کند.

اگر آمریکا هر دوبازی اش را ببازد – ایران صعود می کند. ۳ تیم در امتیاز ۸ مساوی می شوند و آنگاه امتیازها به شکل زیر تیم صعود کننده را مشخص خواهد کرد.

آمریکا ببازد اما ۲ امتیاز بگیرد – ایران صعود می کند. تیم ملی ایران در علی رغم مساوی بودن در تعداد پیروزی در امتیاز شماری به ۲۳ می رسد آمریکا هم ۲۴ می شود و لهستان با ۲۲ امتیاز نمی تواند صعود کند.

آمریکا ببازد و ۱ امتیاز بگیرد- ایران صعود می کند.ایران و لهستان در امتیاز و برد برابر می شوند . لهستان اگر هر دوبازی را ۳-۰ ببرد و ایران هر دوبازی اش را ۳-۱ ببرد یعنی بدترین حالت. بازهم معدل ست ایران از معدل ست لهستان بیشتر خواهد بود و ایران صعود می کند.

آمریکا ببازد و امتیازی نگیرد – ایران صعود می کند. لهستان به عنوان تیم اول صعود می کندو ایران و آمریکا در بازی و امتیاز برابر می شوند. اگر آمریکا هر دوبازی را با بهترین امتیاز۳-۱ ببازد و ایران هم با بدترین حالت ۳-۱ برنده شود. معدل ست ایران ۱٫۴۵ می شود و آمریکا۱٫۴۴ و ایران صعود می کند.

اگر ایران یک امتیاز از بازی بگیرد /شانس صعود دارد+ جدول/توضیحات

اگر ایران فقط یک امتیاز از بازی بگیرد جدول به شکل زیر درخواهد آمد.

برد

امتیاز

ست

برده

ست

باخته

معدل ست

معدل امتیاز

نتیجه

آخرین مسابقه

آمریکا

۸

۲۳

۲۴

۱۲

۲

لهستان

۷

۱۹

۲۶

۱۹

۱٫۳۶۸

ایران

۵

۱۵

۲۲

۱۸

۱٫۲۲۲

دراین حالت شانس صعود ایران بسیار پایین است و آمریکا صعودش قطعی شده و فقط در یک سری شرایط امکان صعود برای ایران وجود دارد.پس در هفته های باقیمانده به فرض از لیگ جهانی ایران روسیه را در دوبازی ۳ امتیازی می برد و آن زمان است که نتیجه بازی آمریکا لهستان که در لهستان برگزار می شود اهمیت پیدا می کند.

لهستان دوبازی را ببرد – ایران صعود نمی کند

لهستان یکی از دوبازی را ببرد – ایران صعود نمی کند.

لهستان ۲ امتیاز از دوبازی بگیرد – ایران صعود نمی کند.

لهستان ۱ امتیاز از دوبازی بگیرد – ایران صعود می کند. البته با همان شرط دو پیروزی ۳ امتیازی مقابل روسیه .  

ایران بدون امتیاز به لهستان ببازد /شانس کمی برای صعود دارد+ جدول/توضیحات

شکست ۳ امتیاز اگر حتی با یک ست پیروز برای ایران همراه باشد جدول زیر را می سازد . جدولی که ایران درآن حدودا چند شانس محدود برای صعود دارد.

برد

امتیاز

ست

برده

ست

باخته

معدل ست

معدل امتیاز

نتیجه

آخرین مسابقه

آمریکا

۸

۲۳

۲۴

۱۲

۲

لهستان

۷

۲۰

۲۶

۱۸

۱٫۴۴۴

ایران

۵

۱۵

۲۱

۱۸

۱٫۱۶۱

ایران ۶ امتیاز از روسیه بگیرد و لهستان امتیازی نگیرد.

ایران ۶ امتیاز از روسیه بگیرد و لهستان فقط یک امتیاز از آمریکا بگیرد .

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*