خانه / بورس و سهام / سقوط آزاد بورس قبل از پایان مذاکرات هسته ای

سقوط آزاد بورس قبل از پایان مذاکرات هسته ای

با اتمام ساعات معاملات روز یکشنبه ۹۴٫۰۴٫۰۷ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۴۰۸ واحد کاهش به رقم ۴۶۲۹۰ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۸۰۵ واحد کاهش عدد ۱۳۳۳۲۷ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۲۱۱ واحد کاهش به رقم ۲۶۶۶۳ واحد رسید.

همچنین در این روز “وپارس” با ۷ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “شبندر” با ۷۳ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۱۰ واحد کاهش به رقم ۷۲۴ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۸۰۴ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۷۲۱ میلیارد ریال رسید.

در معاملات امروز اهالی تالار سنگ تمام گذاشتند و قبل از بدست آمدن هر نتیجه ای فعالان بورسی در صف فروشندگان قرار گرفتند.

در معاملات روز جاری شاخص کل بورس با افت ۵۱۰ واحدی مواجه شد و قیمت اغلب سهام شرکت ها نیز روندی نزولی را در پیش گرفتند این اتفاق در حالی رقم خورد که هنوز از مباحث مطرح شده در جلسات وزراء خبری به بیرون راه پیدا نکرده و هر چه بوده موضع گیری های وزراء کشورهای عضو گروه ۱+۵ به جهت گرفتن امتیاز بیشتر و نیز مصارف تبلیغاتی است.

بر این اساس صبح امروز فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با حضور در محل مذاکرات و در جمع خبرنگاران با ابراز خوشبینی نسبت به مذاکرات، رسیدن به توافق را در گرو اراده سیاسی طرف های مقابل عنوان کرد.

همچنین گفته می شود وزرای امور خارجه آلمان و انگلیس وارد وین شدند بر این اساس آنچه که بنظر می رسد تصمیم عجولانه برخی از اهالی تالار نسبت به پیش بینی روند و نتیجه مذاکرات است که سبب افزایش فشار فروش بر سهام شرکت ها شد.

اهالی تالار معتقدند ممکن است از امروز بعدازظهر و بصورت جسته گریخته شاهد انتشار اخبار رسمی جلسات وزراء باشیم که می تواند مشخص کننده روند مذاکرات باشد و همین اخبار روند بازار فردا را نمایان خواهد کرد.

همچنان منتظر مشخص شدن نتیجه تلاش های بی وقفه تیم مذاکره کننده هسته ای هستیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*