خانه / آخرین اخبار / سوء استفاده رسانه های خارجی از دختران موتور سوار ایرانی

سوء استفاده رسانه های خارجی از دختران موتور سوار ایرانی

از آغاز خلقت تاکنون دو جنس مذکر و مؤنث با ذائقه‌ها و ویژگی‌های خاص خود آفریده شدند تا با ازدواج بتوانند نیازهای یکدیگر را برآورده کنند.اگرچه باگذشت زمان و پیشرفت جوامع مختلف و ماشینی شدن اکثر زندگی‌ها یا توجه به شرایط مختلف نحوه زندگی‌های افراد دچار تغییراتی شد که در ویژگی‌های فکری و بعضاً فیزیکی زن و مرد تاثیرگذاشت اما هرگز تغییری در بنیان ذاتی مرد و زن و فیزیولوژی آن ایجاد نشد و کسی هم نتوانست آن را ایجاد کند.

نگاهی که اسلام و ایران به زن دارد

نگاه دین اسلام به جایگاه و مقام و ارزش آن در جامعه باعث شده است که نگاه جامعه ایرانی که یک جامعه اسلامی است به زن و جایگاهش ویژه‌تر از کشورهای غیر اسلامی و بعضاً کشورهایی مانند عربستان سعودی که تنها در شعار اسلامی هستند، باشد.

 با ندیدن برخی از مشکلات، زن در ایران راهی را می‌پیماید که خبری از نگاه افراطی به زن در غرب (استفاده ابزاری از زن) و یا نگاه تفریطی به زن در عربستان (ممنوعیت رانندگی) نیست.نگاه اسلام واقعی به زن، نگاهی مجزا از مرد و یا تحقیرکننده نیست. بلکه یک نگاه ویژه است که بر حفظ جایگاه و شخصیت آن تأکید خاصی دارد و در کشور هم سعی شده است همین نگاه خاص وجود داشته باشد.

اما متأسفانه برخی از زنان در جامعه با نادیده گرفتن شخصیت خود و به دلایل مختلف ازجمله علاقه خود دست به اقداماتی می‌زنند که درشأن آن‌ها نیست.اگرچه در غرب و کشورهای غیر اسلامی شاید تعریف شخصیت و جایگاه زن متفاوت باشد، اما در جامعه اسلامی آن‌هم  ام القرای جهان اسلام این تعریف متفاوت است و قطعاً تقلید عملکرد زنان جوامع غربی در جامعه اسلامی می‌تواند نوعی از شکستن ساختار جامعه لقب بگیرد.

هدف رسانه های بیگانه از پوشش ویراژ دادن زنان موتورسوار

این روزها موتورسواری آن هم بارویکرد ورزشی چند دختر در تهران، سوژه‌ای برای پرداختن رسانه‌های بیگانه شده تا از این طریق بازهم به منظور خفقان جلوه دادن فضای کشور استفاده کنند.این در حالی است که در ایران موتورسواری زنان با نگاه ورزشی و در پیست مخصوص هیچ مشکل قانونی ندارد و کسی هم جلوی آن را نمی گیرد و این دختران موتور سوار هم به دنبال مجوز در پیست آزادی هستند اما متاسفانه این رسانه های بیگانه با پوشش این اخبار و حتی گفتگوهای وارونه با این افراد تنها سعی دارند که فضای موجود در ایران را فضایی ضد آزادی و خفقان جلوه دهند.

دختر موتور سوارایرانی دختر موتور سوار

در مصاحبه یکی از زنان موتورسوار با خبرگزاری خارجی آمده است: اگر دو روز بگذرد و سوار موتورم نشوم، واقعاً مریض می‌شوم. حتی فکر این‌که یک روز بدون موتور باشم هم ناراحتم می‌کند! این در حالی است که شور و اشتیاق این دختر ۲۶ ساله برای ورزش مفرح موتورسواری نه تنها قابل ملامت نیست بلکه قابل تحسین هم است اما از طرفی دیگر اگر موتور سواری زنان در حد ورزش آن هم در مکان مخصوص و قانونی صورت گیرد قابل ستایش است اما اگر قرار باشد روحیه زنان را موتور سواری به سوی روحیه مردانه سوق دهد و یا با ویراژ در خیابان ها جنبه نمایشی و ایجاد ناهنجاری به خود بگیرد، نمی تواند رویه مناسبی لقب بگیرد و به صورت جدی قابل تامل است.

آسیب هایی که زنان با کار مردانه به خانواده می زنند

همان‌طور که اشاره شد اسلام و دستورات کشور که بر اساس قوانین اسلامی است بر حفظ کرامت و شخصیت واقعی زن، آن‌طور که شایسته است تأکید دارد و منع کارهایی که زن را از این شخصیت دور کند را در دستور کار خود قرار داده است و البته در مواردی هم به‌ صورت توصیه واردشده است.اگرچه ورود به این بحث و جدا کردن توصیه‌ها و موانع خود یک مطلب جداگانه می‌طلبد، اما برای مثال می‌توان به کار کردن زن در بیرون از منزل اشاره کرد که توصیه‌ شده است با توجه به اینکه این کار وظیفه مرد است بهتر است مردان به کار بپردازند وزنان امورات خانه‌داری و فرزندان را در دست‌گیرند اما از طرفی دیگر منعی هم برای آن وجود ندارد.

به همین دلیل طبیعی است که انجام کارهای مردانه و تغییر ماهیت روحیه زنان می‌تواند آسیب‌های زیادی به اشخاص مختلف بزند.غش کردن برخی از زنان به سمت روحیه مردانه نه‌تنها در درازمدت برای خود، بلکه برای خانواده مشکلاتی اساسی ایجاد می‌کنند.

دختر موتور سوارایرانی دختر موتور سوار

اختلالات شخصیتی در مواجهه با شرایط مختلف، عدم رضایت همسر و فرزندان و از همه مهتر سوءاستفاده برخی افراد جامعه از این زنان، ازجمله مشکلاتی است که برای زنان فراری از روحیه زنانگی به وجود می‌آید.از طرفی دیگر اگر علاقه این زنان به حرکاتی همانند موتورسواری و یا کارهایی شبیه آن باشد لحظات پراسترسی برایشان در پی داشته باشد.

ساماندهی علاقه ورزشی بانوان

در چنین اوضاعی به نظر می‌رسد در ابتدا توجیه بانوانی که روحیه مردانه دارند، بهترین راهکار باشد.این‌گونه که آن‌ها از روحیه مردانه خود و آسیب‌هایی که ممکن است به خود و خانواده برسانند آگاه شوند تا درصورتی‌که به نقش مخرب این روحیه در بنیان خانواده پی ببرند تا شاید بتوانند به این دلیل از این کارها دست بکشند.

طبیعی است که چنین روندی با برنامه های کلیشه ای و سخنرانی و همایش ممکن نیست و تکرار مکررات نه تنها مشکلی را حل نمی کند، بلکه شاید بر مشکلات بیفزاید.افرادی که دستی بر آتش مسائل مربوط به بانوان دارند می توانند با برنامه ریزی مناسب و بلند مدت بستر شرایطی که برای درک بهتر بانوان از منزلت خودشان در اجتماع را فراهم کند میسر سازند.

موضوعی که اخیرا صدا و سیما در بحث درک بیشتر معتادان و یا افراد غیر معتاد از ضررها و آسیب های اعتیاد با ساخت برنامه ها و مستندهای مختلف به آن رسیده است.برنامه هایی که از شعار و بنر و نصیحت عبور کرده و با به تصویر کشاندن واقعیت های زندگی افراد معتاد، پشت پرده هولناک زندگی آنها را به همگان نشان داد تا از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار باشد.

مرحله بعدی ساماندهی علایق بانوان به ورزش‌ها و تفریحاتی است که قوانین اسلامی برای آن‌ها منعی ندارد، است.این‌گونه که برخی تفریحات و ورزش‌ها و سرگرمی‌ها اگرچه منعی برای آن‌ها وجود ندارد، اما به دلیل ساماندهی نشدن آن در کشور مورداستفاده بانوان نمی‌تواند قرار بگیرد که به نظر می‌رسد باید فکری به حال آن اندیشید تا هم این علاقه بدون مشکل در نطفه خفه نشود و هم اینکه بهانه‌ای برای سودجویان رسانه‌ای ضدانقلاب قرار نگیرد تا آن را دستاویزی برای سیاه جلوه دادن کشور ایران قرار دهند.

برای مثال ساخت پارک ویژه بانوان که تردد آقایان در آن ممنوع باشد، می تواند اولین اقدام عملی برای ورزش بانوان در پارک هایی باشد که برای آنها دغدغه مزاحمت مردان غریبه و برخی افراد بیمار را در پی نداشته باشد.اقداماتی از این دست که بتواند با روحیات و هیجانات بانوان ایرانی سازگار باشد می تواند دغدغه گس روحیه مردانه را از آنان دور کند.دغدغه ای که اگر بخواهیم جزء به جزء مشکلاتی که توسط این پدیده نوظهور در جامعه جاری شده است را بیابیم، بیش از این حرف ها به این موضوع اهمیت دهیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*