خانه / آخرین اخبار / امیر‌حسین صدیق بازیگر سریال دردسرهای عظیم ۲ : برنامه ماه عسل را نمی‌پسندم و دوست ندارم

امیر‌حسین صدیق بازیگر سریال دردسرهای عظیم ۲ : برنامه ماه عسل را نمی‌پسندم و دوست ندارم

امیر‌حسین صدیق در گفت‌و‌گویی درباره سیاست‌های جدید صدا و سیما و دلایل ایفای نقش در سریال «دردسر‌های عظیم دو» صحبت کرد.

امیرحسین صدیق متولد ۸ آبان ۱۳۵۱ خورشیدی در نیشابور، بازیگر تئاتر سینما و تلویزیون ایران است.

همسر امیرحسین صدیق بیوگرافی امیرحسین صدیق
وی پدرش علی صدیق را زمانی که ۷ سال بیشتر نداشت در سانحه تصادف رانندگی از دست داد (اول مهر ۱۳۵۸ خورشیدی). اوج درخشش او در شماری از ساخته‌های مرضیه برومند کارگردان مشهور ایرانی بوده است.

از اینکه ازدواج کرده و همسری دارد تا الان هیچ عکس و خبری منتشر نشده است.

صدیق که معمولا نقش‌های طنز را بازی می‌کند اینبار با حضور در سریال «دردسر‌های عظیم دو» در قالب کاراکتری جدی به ایفای نقش پرداخته است، این بازیگر تلویزیون گفت‌و‌گویی را با ایسنا انجام داده است که به شرح زیر است:
صدیق عنوان کرد: «وقتی به این مجموعه آمدم احساس کردم که اشتباه نکردم و راضی بودم از اینکه این دفعه را اشتباه نکردم و کار را قبول کردم.»

این بازیگر در عین حال درباره‌ی گرایش تلویزیون به سمت تولید و پخش کارهای طنز نیز اظهار کرد: «فکر می‌کنم رویکرد مدیریت جدید تلویزیون قابل تقدیر است که در شرایط فعلی که مردم خودشان حال خوبی ندارند، وقتی تلویزیون خانه‌شان را روشن می‌کنند، با یک فضای آشناتر و صمیمی‌تر و شادتری برخورد می‌کنند.»

امیرحسین صدیق  درباره‌ی علت حضور در مجموعه مناسبتی «دردسرهای عظیم» گفت: «پیشنهاد این کار را آقای مهام، تهیه‌کننده کار دادند. از آنجا که آقای مهام تهیه‌کننده‌ی حرفه‌ای خوبی هستند و قبلا با ایشان کار کرده بودم، قبول کردم. ایشان خیلی بهتر از تهیه‌کنندگانی هستند که معلوم نیست از کجا دو – سه سال اخیر سر و کله‌شان پیدا شده است. با آقای برزو نیک‌نژاد کار نکرده بودم اما بخش‌هایی از کارشان در سری اول را نگاه کرده بودم و به نظرم کار خوب و سر و شکل‌داری آمد و ایشان کارگردان جوان و با آتیه‌ای بودند که مجموعه بازیگران خوبی را انتخاب کرده بودند.»

این بازیگر ادامه داد: «کارهای مناسبتی الان آن سختی‌های سابق را ندارند و چون موضوع مجموعه «دردسرهای عظیم» خوب بود و رویکردش طنز بود، پذیرفتم در این مجموعه ایفای نقش کنم.»

وی درباره‌ی نقش منصور در «دردسرهای عظیم» گفت: «برای یک هنرپیشه و خود من این جذاب است که متنوع بازی کند. به اینکه بین هنرپیشه‌های تئاتر، تلویزیون و سینما تفکیک می‌شوند، اعتقاد ندارم و بعد از آن هم به هنرپیشه کمدی، کار کودک و بزرگسال، عاشقانه و جنایی و … اعتقاد ندارم. بازیگر، بازیگر است؛ بازیگری خوب است که همه‌ی نقش‌ها را بازی کند. برای همین خودم در طول دوره کاری‌ام سعی کردم که متنوع بازی کنم. حالا کارهای خانم برومند را مثال می‌زنید، کارهای ایشان یک بیان شیرین دارد که آن را در تلخ‌ترین موضوعات به گونه‌ای مطرح می‌کنند که مخاطب را به فکر وا می‌دارند، تلخی نقش منصور برای خود من جذاب بود؛ اتفاقاتی که برایش می‌افتد و داستانی که از زندگی‌اش روایت می‌شود، برایم جذاب بود و جزو جذابیت‌هایی بود که هر چند کوتاه تجربه کرده بودم اما تصمیم گرفتم در فرصتی که بهتر دیده می‌شود، حضور پیدا کنم اینکه آیا از پس آن برآیم یا نه.»

همسر امیرحسین صدیق بیوگرافی امیرحسین صدیق

وی طراحی شخصیت منصور «دردسرهای عظیم» را درست و به جا دانست و گفت: «به عنوان بازیگری که نقش منصور را بازی کردم، بخش‌هایی از کاری که منصور می‌کند را قبول دارم و بخش‌هایی را قبول ندارم، اما احساساتش در لحظه را درک کردم اینکه این شخصیت در هر موقعیتی که قرار می‌گیرد و کاری که انجام می‌دهد به نظرم قابل قبول است و این کمک‌کننده بود که نقش را قبول کردم و فکر کردم من هم می‌توانم چیزی به نقشم اضافه کنم.»

صدیق درباره‌ی اینکه عنوان می‌شود برخی قسمت‌های «دردسرهای عظیم» کشش بیش از حد دارد، اظهار کرد: «من چون خودم کار را تعقیب کردم دوست داشتم و به نظرم خوب پیش می‌رود. اما اینکه دوستان سلیقه‌ای مطلبی را بیان کنند خب محترم است. اما اتفاقا این سریال به آن اطاله‌ی کلامی که خیلی از سریال‌های مناسبتی به آن دچار هستند، دچار نیست.»

وی درباره وضعیت تلویزیون و گرایشش به کارهای طنز گفت: «نه تنها در سریال‌های ماه رمضان، بلکه در کل برنامه‌های تلویزیون بعد از تغییر مدیریت، تغییر فضا قابل مشاهده است و این رویکرد مدیریت جدیدی است که نوپا عمل کرده است. به نظرم این عملکرد قابل تقدیر بود که شامل ماه رمضان هم شده است. الحمدالله به طور کلی نگاه تلخ، جدی و عبوسی که خیلی از سریال‌ها در مناسبت‌ها و مابقی ایام داشتند، تبدیل به وضعیت بهتری شده است. برنامه‌های زنده را هم که نگاه کنید دکور بهتر و مجری و اجرای خودمانی‌تری دارند و فکر می‌کنم این یک هوشمندی است که مدیریت جدید تلویزیون انجام می‌دهد و تازه شروع کرده است. امیدوارم اقبال یاری‌شان کند و این راه را ادامه دهند تا به تلویزیون شاد برسیم. تا در این چند سال که به هر علتی تماشاگرانمان را خودمان به دست خودمان پراندیم، با تلویزیون آشتی کنند و دوباره برگردند.»

همسر امیرحسین صدیق بیوگرافی امیرحسین صدیق

وی درباره ویژه برنامه «ماه عسل» نیز گفت: «مجری «ماه عسل» را بیننده‌ها دوست دارند. این برنامه فضایی دارد که لابد بینندگان می‌بینند. من خودم این برنامه را نمی‌پسندم و دوست ندارم. شاید برنامه «ماه عسل» به نظر تلخ بیاید ولی برنامه‌های شاد به نسبت در کنارش زیاد شده است.»

صدیق در پایان گفت‌و‌گوی خود درباره‌ی کار جدیدش که آماده پخش است،گفت: «پیش از این در سری دوم «بی‌قرار» به کارگردانی فلورا سام و تهیه‌کنندگی مجید اوجی ایفای نقش کرده‌ام. این سریال آماده پخش است که بعد از پایان ماه رمضان پخشش معلوم خواهد شد.»

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*