خانه / جالب و خواندنی / دلایل عجیب نگین صدق گویا برای ازدواج نکردن و مجرد ماندن! + عکس

دلایل عجیب نگین صدق گویا برای ازدواج نکردن و مجرد ماندن! + عکس

« زندگی مجردی خوش می گذره ؟ » این سوالی است که بهانه گفت و گوی ما با نگین صدق گویا ، بازیگر سینما و تلویزیون می شود. خانم صدق گویا هم مانند بسیاری دیگر از چهره های هنری ، زندگی مجردی را به زندگی مشترک ترجیح داده و هم چنان از انتخابی که کرده راضی است. این بازیگر معتقد است که از ترس تنها ماندن در دوران پیری ، حاضر نیست زندگی امروزش را که از آن لذت می برد ، تغییر دهد و وارد راه دیگری شود چون برای هیچ کس معلوم نشده که تا چه سنی زنده است. خانم صدق گویا دیدگاه جالبی نسبت به موضوع ازدواج و زندگی مجردی دارد و پیشنهاد می کنیم در ادامه ، خواننده صحبت های این بازیگر باشید.

نگین صدق‌گویا متولد ۸ اسفند ۱۳۴۹ در تهران است. وی بازیگر ایرانی است.

همسر نگین صدق‌گویا همسر بازیگران بیوگرافی نگین صدق‌گویا ازدواج بازیگران

وی دارای مدرک کارشناسی علوم اقتصادی گرایش نظری از دانشگاه الزهرا (فرح پهلوی سابق) است. بازیگری را در سال ۱۳۷۱ با فیلم تیک تاک آغاز کرد.

همسر نگین صدق‌گویا همسر بازیگران بیوگرافی نگین صدق‌گویا ازدواج بازیگران

سبک زندگی یک فرد مجرد ا بیشتر می پسندید یا کسی را که تشکیل خانواده داده ؟

تا امروز قطعا حالت اول برایم جذاب تر بوده. شما به عنوان یک فرد مجرد تنظیم تمام کارها و برنامه ریزی تان فقط وابسته به خودتان می شود ؛ این که چه ساعتی بخوابید ، کی بیدار شوید ، مهمانی بروید یا نروید ، سفر کنید یا در خانه بمانید و … و بر مبنای شغلی که دارید ، برنامه ریزی می کنید که چه کارهایی انجام دهید تا از انجام آن ها لذت ببرید و این برای من همیشه خیلی مهم بوده. مثلا من خیلی اهل سفر هستم و یک دفعه هوس می کنم دو ، سه هفته ای به تنهایی باید زمانم را تنظیم کنم فردای آن روز بلیط تهیه می کنم و چند روزی به سفر می روم. این اتفاق در حالی می افتد که اگر متاهل بودم و بچه داشتم ، باید زمانم را با تمام افراد خانواده هماهنگ می کردم و اگر همسرم هم می توانست کارش را چند روزی تعطیل کند ، فرزندم هم مدرسه نداشت و … با هم به سفر برویم. حال فکر کنید من که عاشق سفر هستم اگر هر دفعه هوای آن به سرم می زد ، باید این روند را طی می کردم چقدر برایم سخت بود.

همسر نگین صدق‌گویا همسر بازیگران بیوگرافی نگین صدق‌گویا ازدواج بازیگران

پس در یک کلام مجردی خوش می گذره ؟

نمی دانم خوش می گذرد یا نه ، چون این نوع از زندگی هم مسئولیت های خاص خودش را دارد. من وقتی می بینم فرزندان خواهرهایم مشکل دارند ، شاید بیشتر از مادران شان غصه آن ها را بخورم اما به عنوان یک فرد مجرد وقتی این اتفاق را می بینم احساس می کنم همین که فقط مسئولیت خودم را دارم ، اتفاق خوبی است چون تنها مجبورم مشکلات خودم را به دوش بکشم و این طور نیست که نگران مشکلات همسر و فرزندم هم باشم. خیلی ها وقتی به من می رسند ، حرف شان این است که ازدواج کن چون وقتی سن بالاتر برود ، زندگی برایت سخت می شود و از این که در جوانی ازدواج نکرده ای پشیمان می شوی. اما واقعیت این است که از ترس تنها ماندن در پیری حاضر نیستم زندگی ام را که از آن لذت می برم ، از دست بدهم و وارد مسیر دیگری شوم. وقتی دوستان و آشنایان این حرف را می زنند برایم سوال می شود که مبنای حرف شان چیست ؟ مگر آدم می داند که چند سال عمر می کند که بخواهد برای آن برنامه ریزی کند و از زمان حال خود غافل شود ؟ در کنار این که معتقدم آدم ها در هر سنی که باشند اگر این نیاز را در خود احساس کنند ، متناسب با سنی که دارند می توانند فردی را برای شروع زندگی مشترک انتخاب کنند و نیازی نیست که برخلاف خواسته امروزشان پیش برود. وقتی منطقی به این مسائل نگاه می کنم به نظرم نمی آید که در مسیر اشتباهی قرار گرفته باشم و ترجیح می دهم همین راه را ادامه دهم.

همسر نگین صدق‌گویا همسر بازیگران بیوگرافی نگین صدق‌گویا ازدواج بازیگران

فکر می کنید کسی که مجرد است چقدر می تواند از این فرصت برای ساختن خود و پیشرفت در زندگی استفاده کند ؟

خیلی زیاد چون همیشه برای انجام کارهایی که دوست دارد و می تواند او را به کمال برساند ، فرصت دارد بدون این که دغدغه مسائل و افراد دیگر را داشته باشد. مثلا من در این سال ها همیشه علاقه مند به آموختن بوده ام و اگر و اگر سرکار نباشم ، مدام در کلاس های مختلف دانشگاه ، ورزش ، موسیقی ، آواز و … هستم و از زندگی ام لذت می برم.

حتی تصمیم دارم وقتی درسم تمام شد ، رشته دیگری را شروع کنم و به درس خواندنم ادامه دهم. وقتی مسئولیتی نداری برای درس خواندن ، تمرین کردن و … فرصت کافی داری ولی اگر مثلا من بچه داشتم دیگر نمی توانستم تمام زمانم را در طول روز به خودم اختصاص دهم و باید اول به کارهای او رسیدگی می کردم و بعد به کارهای خانه ، در نهایت اگر کسی فرصتی باقی می ماند به کارهای شخصی ام می رسیدم.

همسر نگین صدق‌گویا همسر بازیگران بیوگرافی نگین صدق‌گویا ازدواج بازیگران

تا به حال حساب کرده اید که به عنوان یک فرد مجرد چقدر در ماه هزینه زندگی تان می شود ؟

نه واقعا تا به حال این کار را نکرده ام. خوش بختانه از آن جایی که با خواهرم در یک ساختمان زندگی می کنیم و فقط آپارتمان هایمان جداست در برخی از موارد هزینه هایم کاسته می شود که کمک خوبی است. اما با این که به طور دقیق حساب دخل و خرج ماهیانه ام را ندارم ، فقط می دانم که هزینه زندگی خیلی بالا رفته و تامین آن کار مشکلی است. البته تا به امروز ، خدا را شکر مشکلی نداشته ام اما نمی دانم با این سیر صعودی تورم تا چه زمانی می توانم هزینه هایم را تامین کنم. وقتی این وضعیت را می بینم به فکر آن هایی می افتم که تشکیل خانواده داده اند و دو سه فرزند دارند. خیلی دوست دارم بدانم چطور هزینه زندگی شان را تامین می کنند. نکته جالب تری هم که به نظرم وجود دارد این است که شهر از فشار جمعیت زیاد در حال انفجار است.

همسر نگین صدق‌گویا همسر بازیگران بیوگرافی نگین صدق‌گویا ازدواج بازیگران

فکر می کنید ازدواج مانع پیشرفت است ؟

نه فکر نمی کنم ازدواج مانع پیشرفت آدم ها شود ، تنها موضوعی که وجود دارد این است که روند زندگی یک فرد متاهل و چیزهایی که در زندگی او پیشرفت به شمار می آید ، متفاوت است. یکی از این پیشرفت ها این است که آدم های متاهل بچه دار می شوند ، فرزندشان بزرگ می شود ، دانشگاه می رود ، در تحصیل و هنر موفق می شود و می تواند به جایگاه خوبی برسد و همین برای او پیشرفت به حساب می آید. مثلا خواهر من دختری درد که امروز دانشجو شده ، پیانو و ویولن را به خوبی می نوازد و همراه هم به کلاس آواز می روند و به نظرم این هم خودش نوعی پیشرفت است چرا که خواهرم هم چنان هم به کارهایش می رسد و هم در این عرصه موفق است. البته موضوع مهمی که در زندگی مشترک وجود دارد این است که آدم ها تا چه اندازه به یکدیگر کمک می کنند. همسر خواهرم در این سال ها همیشه همراهش بوده و حتی شیرین زمانی بچه دار شد که دانشجو بود و مشغله درس خواندن را هم داشت. اما همسرش به او کمک کرد تا بتوانند با کمک هم زندگی را اداره کنند. فکر می کنم این که دو نفر تا چه اندازه یکدیگر را درک می کنند و همدیگر را دوست دارند ، می تواند مسیر زندگی را تغییر دهد. متاسفانه در کشور ما این همدلی آن چنان که باید دیده نمی شود.

۲۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده!!!!!
  بتده خدا خواستگار نداره میگه نمیخوام ازدواج کنم!!!

  • چیه بهت زن نمیدن داری می سوزی؟ دختر کور و کچل هم اگه بخواد ازدواج کنه تنها نمی مونه چه برسه به این.
   ولی اغلب دخترایی که دستشون به دهنشون می رسه علاقه شون رو به ازدواج از دست می دن.
   زن دوست داره مرد از لحاظ عاطفی و مالی و روحی و از همه نظر تکیه گاه باشه براش…. وقتی پسرهای این دوره زمونه دماغشون رو هم نمی تونن بکشن و با با دو سه میلیون تومن حقوق بخور و نمیر و قیافه روم به دیوار و تحصیلات زورکی دانشگاه آزاد و علمی کاربردی و پیام نور فکر می کنن شاخ غول رو شکستن…. دخترها معلومه که در نه گفتن بهشون و تنها زندگی کردن تردیدی نخواهند داشت…

  • این تفکر پوسیده رو امثال تو دارن. مگه انسان کالای توی ویترین مغازه هست که منتظر خریدار باشه ? خواستگار نداره دیگه چه کلمه ی خاله زنکی ای هست? این چیزا مال دوران قاجاره نه الان که دونفر معاشرت طبیعی و ارتباط دوستانه برقرار می کنن و نسبت به هم شناخت پیدا می کنن, بعد اگر دیدن برای هم مناسبن خانواده ها رو در جریان میگذارن.

 2. چرا خواستگار نداشته باشه بعضی ها حاضرن پیرزن بگیرن واسه پولاش اینکه هم وضعش خوبه هم زیبا هم مشهور

 3. اینقد از این پسرای با این طرز تفکر بدم میاد ک نگوووووو
  دختر معلولم خواستگار داره جناب تو نگران نباش

 4. پیف این گوشتهای ایرانی عجب بوی گندی میدن

 5. من حاضرم شوهر وسطی بشم.. …

 6. راست میگه . آدم مجرد خیلی آزادتره .مخارج و وقتش به راحتی قابل تنظیمه و نیاز به تحمل اجباری نیست.”گیرم که دوستم داشته داشته باشد،با گذر زمان چه آزار دهنده میشود برای من،و گیرم که دوستم نداشته باشد ،اینبار نیز با گذر زمان چقدر آزار دهنده میشود.صحبت از دو گونه آزار دهندگی متفاوت است با این وجود باز هم همسر می گزینیم.”

 7. هر کس یه تفکری داره تو ایران هم تفکری داره ولی دیگه این تفکرات تغییر اساسی میکنه دیگه واسه ازدواج دختر تو خونه نمیشینه فرق کرده

 8. عزیزجان..تو ایران دیگه پسری باقی نمونده ک بخاد کیس ازدواج باشه…ماشالا بااین آرایش و جراحی هایی ک کردن بدرد مانکن میخورن.عین مجسمه وایسن تو مغازه ها…شما اگه ی مرد دیدی مارو خبر کن ی عکس سلفی باش بندازیم..

 9. تو ایران هم پسر به قدر کافی هست هم دختر
  دلیل اصلی اینکه دخترا بی شوهر موندن اینه که تشخیص زن یا دختر بودنشون واقعا مشکله.. نمیخوام فکر کنید قدیمی فکر میکنم اما وقتی دخترا هیچ حد و مرزی برای پوشش آرایش حریم خانواده و … قائل نمیشن از کجا میشه تشخیص داد که دخترن یا ازدواج کردن؟؟؟ پس بجای نالیدن از اینکه پسر نیس بگین دختـــــــــر نیس

  • چه تفکر منحط و هرزه ای داری تو دیگه ! جناب اگه تو لباسی رو از مغازه بخری ببری خونه اتیکت لباس رو بکنی و بندازی دور از ارزش و زیبایی لباس چیزی کم میشه ? برای امثال تو ارزش یک زن مجرد به یک تکه غشای سلولی هست??? خجالت نمی کشی با این تفکرت? چیه? انتظار داری خانمی با سی و چندسال سن اصلا ارتباطی رو در زندگیش تجربه نکرده باشه?? در اینصورت هر روانشناسی باشه نمیگه چنین دختری مشکل روحی داره? از دید تو یک …خ نشانه ی نجابت کسی هست? خجالت بکش.

 10. اینها اونقدر …. که احساس بی شوهری نمیکنند درفیلمها زن پدربزرگهاشون میشن فقط وفقط بخاطر اینه که اینها پذیرش هرنوع فیلم چه …. چه بالباس چه…. فقط پول توش باشه حکومت احازه بده که اینها قیامت میکنند

 11. سلام…
  هرکسی یکبار ب دنیا میاد و حق زندگی کردن داره و هرکسی ی عقیده ای داره سعی کنید در عقاید دیگران دخالت نکنید و خودتون با عقاید خودتون زتدگی کنید و واسه کسی تصمیم نگیرید شما جای کسی زندگی نکردید ک بخواید قضاوتش کنید الان همه تصمیمات خودتون درست بوده؟همه چیزتون سر جاشه؟؟؟؟؟؟

 12. در ضمن کاش همه ی آدما قبل از ازدواج همینطور فکر میکردن بعد تصمیم می گرفتن ن اینکه واسه یکی از ملاکاشون مثلا هوس یا پول ازدواج کنن بعد یادشون بیاد ک مجردی بهتر بود طلاق بگیرن یا ب زور زندگی کنن والا…

  • مگه در خارج فیلم رضا رویگری پدربزرگ زنش محسوب نمیشه…. مرد اگه مرد باشه چه ۲۰ سال کوچکتر از آدم باشه چه ۲۰ سال بزرگتر ارزش زندگی کردن داره
   ولی این عیاش های خوشگذرون که هر روز با یه دوست دختر و با یه مطلقه و با یه بیوه می خوابن دیگه ارزش شوهر بودن ندارن

 13. طرز تفکرشون خیلی ام محترم هست .من ک شخصا همه شو قبول دارم . تأهل غیر از سختی و خستگی و عذاب برای آدم چیزی نداره ?

  • آفرین زدی تو خال
   اگه تعداد مرد زندگی یک چهارم دختر ها باشه….دخترایی که قصد ازدواج داشته باشن حاضرن زن چهارم یه مرد زندگی که عرضه و جربزه و لیاقت داره بشن … اما از این پسرای دمدمی فرسنگ ها دور باشن….
   دختری که بخواد ازدواج کنه تنها نمی مونه…. برای هر کسی هم کفو خودش هست…. البته به جز دخترایی که زیاده خواه هستن و قصد ازدواج ندارن بلکه هدفشون از ازدواج چیز دیگه س و برای همین توقعاتشون از طرف مقابل بالاست چون حد و امدازه خودشون رو نشناختن

   • شما ساکت لطفا. هیچ دختری که حرمت نفس داشته باشه حاضر به همسر چندم مردی شدن نیست. اگر احیانا زنان فامیل شما اهلش هستن دلیل نمیشه فکرکنی بقیه زنان هم همینطورن.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*