خانه / آخرین اخبار / واکنش جالب پرسپولیس به جریمه فیفا

واکنش جالب پرسپولیس به جریمه فیفا

پس از صدور حکم فیفا علیه پرسپولیس مبنی بر مجازات مالی به علت تخلف در ثبت قرارداد محمدرضا خلعتبری، مسئول امور حقوقی باشگاه پرسپولیس اظهار کرد که ما پارسال به فیفا اعلام کرده بودیم اسناد و مدارکش را برای ما ارسال کند، اما آنها این کار را نکردند.

دیروز خبرگزاری تسنیم از صدور حکم فیفا خبر داد و نوشت: در حکم فیفا آمده است که باشگاه پرسپولیس به دلیل ارسال اطلاعات نادرست محمدرضا خلعتبری در tms این بازیکن و همچنین انجام جابه‌جایی او در خارج از زمان قانونی نقل‌وانتقالات باید ۵۰ هزار فرانک جریمه پرداخت کند. در این حکم آمده است که باشگاه پرسپولیس ماده شش قانون نقل‌وانتقالات فیفا را نقض کرده است.

همچنین در بند دیگری از رأی انضباطی فیفا آمده است  که این باشگاه بند ۱۴ قانون کمیته انضباطی فیفا را زیر پا گذاشته که به همین دلیل توبیخ شده است. به دلیل رسیدگی به این پرونده و طی شدن روال قانونی آن باشگاه پرسپولیس باید سه هزار فرانک نیز به صورت جداگانه بپردازد.

کمیته انضباطی فیفا این رأی را قطعی اعلام نکرده و به باشگاه پرسپولیس ۱۰ روز فرصت داده است تا در صورت اعتراض به آن کتباً به دبیرخانه این کمیته اعتراض خود را اعلام کند. البته پرسپولیسی‌ها نمی‌توانند به تخلف‌شان اعتراضی کنند و فقط به میزان مجازات می‌توانند اعتراض داشته باشند.

باشگاه پرسپولیس در فصل ۱۴-۲۰۱۳ محمدرضا خلعتبری را از باشگاه عجمان امارات به خدمت گرفت.

واکنش مسئول بی خبر:

مسئول امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس گفت: از سوی فیفا حکم جدید در مورد پرونده انتقال محمدرضا خلعتبری ابلاغ نشده است.

ثمر صنیعی در گفت و گو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس افزود: در پرونده انتقال محمد رضا خلعتبری حکم جدید از سوی فیفا برای باشگاه ارسال نشده است و شرایط به شکل قبل است.

وی ادامه داد : پس از جذب محمد رضا خلعتبری ، فیفا توضیحاتی درباره نحوه انجام کار خواست که بر این اساس بخش حقوقی باشگاه اقدام کرد. پس از آن در زمستان گذشته بود که فیفا در این ارتباط حکمی را به باشگاه ابلاغ کرد که در رسانه ها به آن پرداخته شد پیامد این اتفاق ،باشگاه در نامه ای به فیفا خواهان آن شد که مستندات منجر به صدور رای در اختیار باشگاه قرار بگیرد و پس از آن در این ارتباط از سوی فیفا نامه نگاری صورت نگرفته است و همان نامه قبلی هم تنها به ذکر جریمه نقدی پرداخته بود و مطلب دیگری در این ارتباط مطرح نشد.

به نظر می رسد فیفا بجای گوش کردن به حرف مدیران حقوقی پرسپولیس، حکم خود را صادر کرده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*