خانه / بورس و سهام / شیب نزولی بهای جهانی طلا تندتر شد

شیب نزولی بهای جهانی طلا تندتر شد

قیمت جهانی طلا بین صعود و سقوط در نوسان بوده و پس از درخواست رئیس جمهور آمریکا از کنگره این کشور برای به تاخیر انداختن رای در مورد حمله نظامی به سوریه، به پایین‌ترین سطح در سه هفته گذشته رسید.
طلا برای تحویل فوری در ساعات اولیه معاملات بازار لندن، 0.3 درصد افزایش یافت و به 1367 دلار در هر اونس رسید. قیمتها حداکثر 0.4 درصد افزایش یافت و سپس 0.6 درصد کاهش یافت و به 1356 دلار در هر اونس رسید که پایین‌ترین سطح از 22 اوت بود. بهای طلا برای تحویل در ماه دسامبر در بازار کامکس نیویورک، 0.2 درصد افزایش یافت و به 1367 دلار در هر اونس رسید.
آمارهای بلومبرگ نشان داد که حجم معاملات 23 درصد پایین‌تر از متوسط 100 روز گذشته بود.
طلا از پایان ماه اوت که آمریکا مسئله حمله نظامی به سوریه را مطرح کرد، 4.8 درصد کاهش یافته است. جفری کوری، تحلیلگر گلدمن در گزارشی نوشت: قیمتهای طلا با کاهش احتمال مداخله نظامی در سوریه رو به کاهش گذاشته است و انتظار می‌رود با تسریع فعالیت اقتصادی و سیاستهای پولی سخت گیرانه‌تر در آمریکا، کاهش بهای این فلز در سال 2014 ادامه پیدا کند.
ارزش طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به دلیل تزلزل اعتماد سرمایه گذاران به این فلز به عنوان پناه مطمئن سرمایه در برابر دورنمای کاهش تدابیر محرک پولی بانک مرکزی آمریکا، 18 درصد کاهش یافته است. سیاستگذاران این بانک در نشست هفته آینده‌شان در مورد آغاز کاهش روند برنامه خرید ماهانه 85 میلیارد دلار اوراق قرضه تصمیم خواهند گرفت.
 ایسنا

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*