خانه / بورس و سهام / بورس خالی از بزرگان/دنیا به احترام این مرد خواهد ایستاد

بورس خالی از بزرگان/دنیا به احترام این مرد خواهد ایستاد

با اتمام ساعات معاملات روز سه شنبه ۹۴٫۰۴٫۲۳ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۱۴۶ واحد افزایش به رقم ۴۹۹۷۵ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۶۵۷ واحد افزایش عدد ۱۴۴۰۲۰ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۹۸ واحد افزایش به رقم ۲۸۵۳۰ واحد رسید.

همچنین در این روز “تاپیکو” با ۸۵ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “وبملت” با ۴۹ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۳ واحد کاهش به رقم ۸۱۹ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۳۹۷۷ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۶۴۰۵ میلیارد ریال رسید.

سرانجام پس از ۱۲ سال، اصلی ترین و عمده ترین چالش به نا حق ایجاد شده کشورمان با کلید تدبیر مرتفع شد و مجدداً امید به کوچه و بازار کشور بازگشت. امروز را مردم ایران هیچگاه از یاد نخواهند برد و نام و خاطره “ظریف” و همراهانش تا ابد در ذهن ها باقی خواهد ماند مردی که با دیپلماسی لبخند یک تنه و جانانه در مقابل ۸۰ درصد اقتصاد دنیا و ابر قدرتهای جهان از آبرو و حیثیت ایرانی دفاع کرد و یکبار دیگر به دنیا نشان داد ایران و ایرانی اگر بخواهد دنیا هم جلو دارش نخواهد بود. دنیا به احترام این مرد و یارانش خواهد ایستاد.

بر اساس گزارش بورس نیوز، بالاخره مذاکرات هسته ای از خط پایان گذشت و گروه ۱+۵ سر تعظیم در مقابل خواسته های ملت ایران فرود آورد، اما قبل از هر چیز یک خواسته از دلواپسان داریم، لطفاً دیگر سکوت کنید و زبان به کام بگیرد چرا که دیپلماسی شما را هم دیدیم اگر امروز ظریف مقتدر ایران و همراهانش شب و روز بی خوابی کشیدند و مشقت دیدند بخاطر سنگی است که دستگاه دیپلماسی شما به چاه خود ساخته تعاملات جهانی انداخت، پس سکوت کنید و با خود این جمله را تکرار کنید. “هیس، دیگر دلواپسان فریاد نمی زنند” اما در بازار سرمایه امروز حقوقی های زاویه دار با سیاست های دولت یازدهم برای بی اثر نشان دادن یکی از مهمترین اتفاقات تاریخ عمر جمهوری اسلامی ایران خود را به آب و آتش زدند، امروز حقوقی های عصبانی و غمگین از توافق هسته ای و پیروزی تدبیر و امید با عرضه های آبشاری سهام عکس العمل خود را اینگونه نشان دادند.

قبلاً هم در این خصوص هشدار داده بودیم و پیش بینی چنین روزی را کرده بودیم که شاید خیلی جدید گرفته نشده بود اما امیدواریم این بار و با غنیمت پیدا کردن این موضوع تیم اقتصادی دولت نسبت به خانه تکانی اساسی در زیر مجموعه های تحت مالکیت خود اقدام کند.

از سوی دیگر در حالی د رپایان معاملات امروز شاهد بازگشت شاخص های بورس و قیمت اغلب نماد شرکت ها به روند صعودی بودیم که بزرگان بازار در حال خروج از بازار سرمایه به جهت برگزاری مجامع خود می باشند بطوریکه بزرگان گروه های بانکی و خودرویی فردا تابلوی بورس را ترک می کنند تا در روزهای پایانی تیر ماه از فرصت باقی مانده برای برگزاری مجامع خود اقدام کنند.

همین موضوع یکی از مهمترین عوامل روند نزولی برخی از شرکت های این گروه در روز جاری بود اما باید دید نقدینگی حاصل از فروش سهام این شرکت ها در معاملات روزهای آتی صف خرید دیگر سهام خواهد شد یا از بازار خارج می شود.

در پایان ضمن تبریک توافق هسته ای به اهالی تالار باید این نوید را داد که دیگر خط و نشان کشیدن های غربی ها و فشارهای اقتصادی به پایان رسیده و از این پس باید هر روز منتظر رسیدن خبری خوشایند از محل رفع تحریم های اقتصادی باشیم.

به امید خدا و با رفع چالش حقوقی بی اعتقاد به بورس از این پس شاهد تعادل اقتصادی و روندی شفاف در بازار سرمایه خواهیم بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*