خانه / بورس و سهام / اسامی 6 کالا که مابه‌التفات ارزی می‌گیرند

اسامی 6 کالا که مابه‌التفات ارزی می‌گیرند

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولت ایران گفت: گندم، روغن، جو، کنجاله، ذرت و دانه‌های روغنی مابه‌التفاوت ارزی دریافت می‌کنند.

عباس قبادی در حاشیه نمایشگاه نان در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی فارس در خصوص میزان واردات گندم در سال جاری اظهار داشت: با احتساب ذخیره استراتژیک و همچنین مصرف جاری امسال نیازمند واردات 7.5 میلیون تن گندم هستیم.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره وضعیت کالاهای اساسی گفت: کالاهای اساسی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارند و هیچ کمبودی در هیچ کالای اساسی نداریم.

معاون وزیر صنعت در پاسخ به سوال فارس، در خصوص اینکه در حال حاضر کالاهای اساسی با چه ارزی ترخیص می‌شوند، گفت:‌ همه کالاهای اساسی در حال حاضر با ارز مبادله‌ای ترخیص می‌شوند و برای برخی کالاها دولت مابه‌التفاوت ارزی پرداخت می کند.

وی در تشریح اینکه کالاهایی که مابه‌التفاوت ارزی دریافت می‌کنند شامل چه کالاهایی است، گفت:‌ گندم، روغن، جو، کنجاله، دانه‌‌های روغنی و ذرت مابه‌التفاوت ارزی دریافت می‌کنند.

به گزارش فارس با این حساب گوشت، شکر، برنج، کره و سایر کالاهای اساسی از این پس با ارز مبادله‌ای و با نرخ 2477 تومان وارد کشور می‌شوند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، همچنین گفت:‌ با اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها مصرف گندم کشور از ماهیانه یک میلیون تن به ماهیانه 800 هزار تن رسیده است.

قبادی در واکنش به سوالی در خصوص اینکه آیا با افزایش قیمت خرید تضمینی گندم، قیمت نان نیز تغییر می‌کند یا نه گفت:‌ دولت هیچ بنایی برای افزایش قیمت نان ندارد.

وی ظرفیت تولید نان صنعتی در کشور را روزانه 450 تن اعلام کرد و گفت:‌ در حال حاضر 17 کارخانه نان صنعتی به بهره‌برداری رسیده است و در این میان لازم است تا فرهنگ‌سازی لازم برای استفاده از نان صنعتی انجام شود.

قبادی گفت:‌ تاکنون تسهیلات نان صنعتی به طول کامل پرداخت شده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*