خانه / حوادث / جنایت جدید افغانی ها در ایران / طلبکار را کشتم تا بدهی‌ ندهم! + عکس

جنایت جدید افغانی ها در ایران / طلبکار را کشتم تا بدهی‌ ندهم! + عکس

مرد افغان که به خاطر بدهی چند میلیونی طلبکار سالخورده را به قتل رساند، با گذشت یک سال از زمان جنایت توسط ماموران پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.
قاتل افغانی حوادث تهران جنایت افغانی افغانی قاتل اخبار تهران

۲۶ شهریور ماه سال ۹۳کشف جسد متعلق به یک پیرمرد حدودا ۶۰ ساله ، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۱۶ مولوی اعلام شد .

با حضور مأموران کلانتری در محل کشف جسد واقع در خیابان صاحب جم – کوچه حاتمی ( معروف به کوچه مرغی ها و محل خرید و فروش پرندگان توسط افراد دست فروش ) ، مأموران با جسد پیرمردی روبرو شدند که با اصابت ضربات چاقو به سینه ، شکم و پا به قتل رسیده بود .

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

شناسایی هویت مقتول

با اعلام خبر صحنه قتل به اداره دهم پلیس آگاهی ، کارآگاهان این اداره در محل جنایت حاضر شده و در بازرسی محتویات لباس های مقتول ، علاوه بر مبلغ ۳ میلیون تومان وجه نقد داخل لباس های مقتول موفق به پیدا کردن مدارک شناسایی (کارت ملی) متعلق به مقتول بنام «قربان» شدند .با شناسایی هویت مقتول ، کارآگاهان اقدام به شناسایی محل سکونت خانواده مقتول در شهرستان کرج کرده و در تحقیقات از آنها اطلاع یافتند که مقتول به عنوان کارگر ساختمانی در شهر کرج مشغول به کار بوده ؛ در ادامه تحقیقات و در بررسی علت حضور مقتول در منطقه مولوی مشخص شد که مقتول در زمینه خرید و فروش حیوانات به ویژه پرندگان نیز فعالیت داشته و به همین علت اقدام به اجاره یک خانه مجردی در محله کوچه مرغی ها کرده و هر هفته ، روزهای پنجشنبه و جمعه برای خرید و فروش پرندگان به این محل مراجعه می کرد .

فرار متهم از کشور

با توجه به شدت ضربات وارد شده به بدن مقتول ، بررسی فرضیه ارتکاب جنایت با انگیزه «انتقام گیری» در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت ؛ لذا شناسایی و تحقیق از دوستان و اطرافیان مقتول در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول با جوانی تبعه افغانستان بنام «جمشید» ( ۳۰ ساله ) در زمینه خرید و فروش پرندگان ارتباط مستمر داشته است .

با شناسایی «جمشید» به عنوان یکی از افراد مرتبط با مقتول ، کارآگاهان به محل کار وی در یک مغازه خیاطی در خیابان مولوی مراجعه و اطلاع پیدا کردند که همزمان با کشف جسد مقتول ، جمشید به صورت ناگهانی و در کمتر از ۲۴ ساعت از زمان مرگِ مقتول با صاحب مغازه محل کار ( مغازه خیاطی ) و همچنین صاحبخانه اش تسویه حساب نموده و از طریق مرزهای شرقی کشور و به صورت غیرمجاز از کشور خارج شده است .

دستگیری متهم پس از یک سال فرار از کشور

در شرایطی که رسیدگی به پرونده قتل پیرمرد پرنده فروش همچنان در اداره دهم پلیس آگاهی در دستور کار قرار داشت ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم اصلی پرونده ( جمشید ) به تازگی و مجددا به صورت غیرقانونی به ایران بازگشته و در یک مغازه تولید مانتو ای بار در محدوده میدان شهدای هفتم تیر به عنوان خیاط مشغول بکار شده است .

با شناسایی محل کار جمشید در محدوده میدان شهدای هفتم تیر ، کارآگاهان اداره دهم ۲۶ تیرماه اقدام به دستگیری و انتقال وی به اداره دهم کردند .

اعتراف به جنایت

جمشید در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایت شده اما نهایتا لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد . جمشید در خصوص انگیزه جنایت خود به کارآگاهان گفت : ” مبلغ ۹ میلیون تومان به عنوان قرض از مقتول گرفته بودم ؛ پس از مدتی مقتول درخواست طلب خودش را نمود اما من هربار به بهانه ای این پول را پرداخت نمی کردم تا اینکه همین موضوع باعث اختلاف من با مقتول شد ؛ پس از گذشت مدتی متوجه شدم که مقتول با طرح موضوع طلب خود و عدم بازپرداخت آن از سوی من در بین سایر افرادی که در زمینه خرید و فروش پرندگان فعالیت دارند باعث شده تا آنها معامله ای با من انجام ندهند و این در حالی بود که مقتول نیز فشارش را برای گرفتن پول هر روز افزایش می داد ؛ به همین علت تصمیم گرفتم تا با کشتن او هم خودم را از بازپس دادن پول به مقتول خلاص کنم و هم از مقتول انتقام بگیرم .

متهم در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت : با توجه به اطلاع دقیقی که از زمان حضور مقتول در تهران و همچنین محل سکونتش در منطقه مولوی داشتم ، تصمیم به کشتنش گرفتم . حدود ساعتِ ۴:۰۰ شنبه های هر هفته ، مقتول از تهران به کرج باز می گشت تا در محل کارش حاضر شود ؛ روز حادثه ، بیرون از خانه ی مقتول منتظر بودم تا او از خانه خارج شود ؛ زمانیکه مقتول از خانه خارج شد ، خودم را در پشت یک تیر چراغ برق و در تاریکی شب پنهان کردم تا اینکه پس از عبور مقتول از مقابل چراغ برق ، در یک لحظه به سمت مقتول حمله کردم و با چاقو چند ضربه به او زده و به سرعت از محل دور شدم .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت : با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهمبرای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

یک نظر ثبت شده

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*