خانه / حوادث / جزئیات قتل فجیع اصغر پیرزاده پزشک اردبیلی به دست دانشجوی ۲۲ ساله + فیلم

جزئیات قتل فجیع اصغر پیرزاده پزشک اردبیلی به دست دانشجوی ۲۲ ساله + فیلم

دادستان مرکزِ استان اردبیل با اعلام خبر دستگیری قاتل پزشک معروف اردبیلی اظهار کرد: انگیزه قتل در دست بررسی است و دستگاه قضا به صورت فوق العاده و در سریعترین زمان ممکن به این پرونده رسیدگی می‌کند.

«ناصر عتباتی» با ابراز تاسف از فوت “اصغر پیرزاده“، پزشک توانمند کشور و عرض تسلیت به جامعه پزشکی اظهار کرد: عامل این جنایت پیش از ظهر امروز و در محل وقوع جرم توسط پلیس دستگیر شد.

حوادث اردبیل اخبار قتل اخبار جنایی اخبار اردبیل

وی با انتقاد از فضاسازی رسانه‌ها مبنی بر اینکه این پزشک توسط همراه بیمار و در مطبش به قتل رسیده است، گفت: قاتل جوانی ۲۲ ساله و از آشنایان مقتول است و قتل حدود ساعت ۱۱ صبح امروز در محل اقامت و سکونت قاتل اتفاق افتاده است.

دادستان مرکزِ استان اردبیل در پایان با بیان اینکه انگیزه قتل این پزشک حاذق متخصص خون در دست بررسی است، خاطرنشان کرد: دستگاه قضا به طور قاطع و به صورت فوقالعاده و در سریعترین زمان ممکن به این پرونده رسیدگی می‌کند.

مرحوم دکتر اصغر پیرزاده از متخصصان متبحر و صاحب‌نام آنکولوژی بود که اهتمام بسیاری به درمان بیماران سرطانی داشت.

——————————————————————

واکنش رئیس سازمان نظام پزشکی به قتل یک پزشک در اردبیل
رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور گفت: خدشه به جایگاه جامعه پزشکی مستلزم انجام مداخلات قانونی سریع و قاطع است.
دکتر علیرضا زالی در نامه ای مشترک به دادستان کل کشور، فرمانده نیروی انتظامی کشور و استاندار اردبیل خواستار رسیدگی به حادثه قتل دکتر اصغر پیرزاده پزشک اردبیلی شد.
زالی در این نامه نوشت: با کمال تأسف باخبر شدیم یکی از همکاران خدوم جامعه پزشکی کشور در شهر اردبیل به قتل رسید. ضرب و جرح فجیع و قتل ناجوانمردانه این پزشک فوق تخصص و عضو هیات علمی دانشگاه که مورد وثوق جامعه پزشکی اردبیل و مردم منطقه بود، جامعه پزشکی و دانشگاهی اردبیل و کشور را در بهت و اندوهی عمیق فرو برده و عواطف مردم شریف اردبیل را جریحه دار کرده است.
با توجه به موج فزاینده التهاب و نگرانی و کدورت خاطر جامعه پزشکی استان و با عنایت به اهمیت و حساسیت این مساله، مسئولین ذی ربط دستور فرمایند رسیدگی به این موضوع به طور ویژه و در اسرع وقت در دستور کار قرار گیرد. جامعه پزشکی استان و کشور منتظر اقدامات عملی جهت برخورد قاطع با عوامل این حادثه دل خراش خواهد بود.
بدیهی است امنیت شغلی جامعه پزشکی از ضروریات مبرم برای ارائه خدمات مطلوب و بهینه در عرصه سلامت است و هرگونه خدشه به چنین جایگاه مهمی به شدت محکوم و مستلزم انجام مداخلات قانونی سریع و قاطع است.
در ادامه مصاحبه با معاون وزیر بهداشت در خصوص خبر قتل دکتر پیرزاده را ملاحظه می فرمائید.


واکنش وزیر بهداشت به قتل دکتر پیرزاده

سید حسن هاشمی در زیر تصویری که مشاهده می کنید، نوشته است؛

این تصویر غم انگیز، در یکی از گروه های اجتماعی مربوط به همکاران پزشک منتشر شده بود. خبر درگذشت همکارمان، دکتر اصغر پیرزاده، به اندازه کافی تاسفبار هست. چه برسد که این اتفاق، به دست جوانی بیست و چند ساله افتاده و…

تا وقتی روابط اجتماعی نظام مند و مبتنی بر گفتگو شکل نگیرد، خشونت جای منطق می نشیند و آنگاه باید نگران بود که چنین فجایع تاثر برانگیزی، تکرار شود.

این حادثه تلخ و غیر انسانی که باید تقبیح شود، یک زنگ خطر جدی است. اما فراموش نکنیم که این حادثه، نتیجه بی توجهی به زنگ خطرهای جدی فراوانی است که چه بسا همه ما به آن کم توجه بوده ایم. اخلاق که بر زمین افتد، خشونت قد می کشد.

بعد از این حادثه تاسف بار، قضاوت شتاب زده برخی اشخاص و گروه ها؛ طرح شایعاتی که ممکن است رسیدگی را از روال قانونی و مسیر حقیقت منحرف کند، ربط دادن حادثه به فرایند حرفه ای “بیمار – پزشک” و توسعه یک درگیری شخصی (بنا به اظهارات دادستان محترم) به ناهنجاری صنفی و عمومی نیز چیزی جز “قتل اخلاق” نیست.

یقین دارم همکاران فهیم من که درد را خوب می شناسند، در تشخیص ریشه های این بلیه اجتماعی نیز به خطا نمی روند.

ضمن ابراز همدردی با خانواده محترم دکتر پیر زاده، همکاران و دوستان ایشان و همه پزشکان خدوم این مرز و بوم، به اطلاع می رسانم تیم بازرسی وزارت بهداشت برای پیگیری ماجرا هم اکنون در اردبیل حاضر است و مقرر شده در اسرع وقت، گزارش کامل را به من ارائه کنند.

حوادث اردبیل اخبار قتل اخبار جنایی اخبار اردبیل

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*