خانه / بورس و سهام / مؤسسه آموزشی سهامداران شریف/ کسب ۱۵ درصد سود در هفته

مؤسسه آموزشی سهامداران شریف/ کسب ۱۵ درصد سود در هفته

با اتمام ساعات معاملات روز دوشنبه ۹۴٫۰۵٫۰۵ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۵۰۱ واحد کاهش به رقم ۴۷۶۴۴ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۴۱۹ واحد کاهش عدد ۱۳۸۹۱۴ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۲۱۴ واحد کاهش به رقم ۲۶۵۲۶ واحد رسید.

همچنین در این روز “وپخش” با ۷ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “وتجارت” با ۱۳۲ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۵ واحد کاهش به رقم ۷۸۲ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۰۹۸ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۱۱۶۳ میلیارد ریال رسید.

هر روز که می گذرد سهامداران بازار سرمایه بیشتر با اثرات توافق هسته ای و تبعات این رویداد مهم و بزرگ آشنا می شوند. در همین راستا امروز هم شاخص بورس به مدد روند نزولی شکل گرفته با کاهش ۵۳۶ واحدی مواجه شد تا انتظارات از رسیدن به یک کانال پایین تر یعنی محدوده ۶۵ هزار واحدی بیش از پیش رنگ واقعیت به خود بگیرد.

بر اساس گزارش بورس نیوز آنچه که بعد از توافق هسته ای بسیار نمایان و قابل توجه است جا به جایی سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی در قامت خریدار و فروشنده است. بطوریکه تا قبل از دستیابی به توافق هسته ای حقوقی ها فروشنده و خریداران حقیقی بودند اما به یکباره بعد از اعلام توافق و بازگشت امید شاهد جا به جایی این دو در بازار سرمایه بودیم بطوریکه تا این لحظه حقیقی های بورس به عنوان فروشندگان عمده سهم و حقوقی ها خریداران پر و پا قرص بازار بودند. شاید اصلی ترین دلیل این اتفاق همان جمله معروف “نا امیدی از آخرین امید” باشد و همین موضوع باعث خروج سرمایه گذاران حقیقی از بورس و حضور حقوقی های صبور با دیدگاه بلند مدت یا بهتر بگویم خیلی بلند مدت شده است.

اما اهالی تالار در آخرین پیشنهاد خود به سهامداران حقیقی مطلبی به را به طنز عنوان کرده اند که می تواند بازدهی حدوداً ۱۵ درصدی در هفته را برای آنها در بورس به همراه داشته باشد. حالا این پیشنهاد وسوسه برانگیز چیست؟ در زیر می خوانیم:

در روزهای اخیر دلایل مختلفی برای روند بورس بخصوص بعد از حل موضوع هسته ای از سوی کارشناسان ارایه شد البته مسئولین امر که نگرانی ندارند و دلواپسی خواصی هم از سوی دلواپسان مشاهده نمی شود و تنها موضوع مهم کشور در این روزها سرنوشت دلارهای بلوکه شده می باشد البته بحث دلار های بلوکه شده بسیار حائز اهمیت است چراکه بعد ازاعلام ارقامی بالای ۱۰۰میلیارد دلار،سرانجام میزان آن توسط دکتر سیف ریس کل بانک مرکزی در گفتگوی تلویزیونی به تفصیل شرح داده شد و با توجه به اعلام رقم درحدود ۲۴میلیارد دلار توسط این مقام مسئول اعلام شد که در نهایت از این رقم نیز با احتساب کسورات قانونی مبلغی در حدود ۳میلیارد دلار دست دولت را خواهدگرفت. البته بازهم جای شکرش باقی است که موضوع تحریمها حل شد چراکه در صورت تداوم تحریمها ،با توجه به روند کسورات قانونی !نه تنها دریافتی دلار بلوکه شده نداشتیم بلکه باید ردیف بودجه ای هم برای پرداخت بدهی ارزی از محل تحریمها در بودجه سنواتی کشور دیده می شد.که از این باب جای شکرش باقی است.

برگردیم به موضوع اصلی که همان بورس و روش کسب بازدهی در آن است. آنچه مشخص شده این است که علی رغم انتظارات قبلی، آب در بورس این روزها سر بالا می رود و به قول معروف عزیزان دل هم ابوعطا می خوانند. اما زمان در گذر است و زندگی ادامه دارد و باید امید وار بود تا تدبیر کارگر افتد.که شاعر می فرماید گر صبر کنی زه غوره حلوا سازیم.

با در نظر گرفتن جمیع جهات و اوضاع کشور کارشناسان خبره ما در موسسه آموزشی سهامداران شریف (وقف عام) توصیه می کنند برای کسب بازدهی حداکثری در این شرایط از یک روش کاملا ساده استفاده نمایید. اصل این روش به عدم توجه به وسوسه های درونی بشر در خصوص کسب سود از بورس باز می گردد به عبارت ساده تر هر لحظه که در درونتان وسوسه ای در این باب ملاحظه کردید به سرعت محل را ترک و خود را سرگرم کار دیگری نمایید که در این خصوص ورزش پیاده روی و مطالعه کتاب بسیار توصیه شده است. در این لحظه است که شما با نخریدن سهام و غلبه بر وسوسه خود بی آنکه متوجه شده باشید رقمی تا حدود ۵ درصد روزانه زیان نکرده اید که خود در اصول سرمایه گذاری سود حساب می شود. البته از مطالعه کتاب هایی با مضامین تخیلی همانند کسب بازدهی در بورس به شدت پرهیز نمایید و رمان های مستند در خصوص سرگذشت سرمایه گذران در بورس و یا بینوایان برای رفع این وسوسه از سوی کارشناسان این موسسه توصیه موکد شده است.

در پایان نتایج به دست آمده از تحقیق آماری و میدانی توسط موسسه مذکور مشخص کرده که شما با استفاده ازاین روش حتی اگر یک هفته هم موفق به ترک معامله در بورس شوید بطور میانگین حدود ۱۵ درصد در جهت حفظ سرمایه خود اقدام نموده اید و همین موضوع می تواند پرتفوی شما را در مقایسه با افراد ناتوان در غلبه بر وسوسه و احساس در بورس ۱۵ درصد از لحاظ سودآوری بهبود ببخشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*