خانه / بورس و سهام / فروش سهام پدیده بادکنکی بوده است! / پروژ‌های سرمایه‌گذاری شرکت پدیده شاندیز متوقف نشده است! / اتفاق نظر در احراز تخلف پدیده!

فروش سهام پدیده بادکنکی بوده است! / پروژ‌های سرمایه‌گذاری شرکت پدیده شاندیز متوقف نشده است! / اتفاق نظر در احراز تخلف پدیده!

روز گذشته بود که میزان گزارش داد: تخلف مدیران پدیده شاندیز احراز شده و با تمهیدات دولتی به زودی متخلفان پدیده مجازات میشوند.

مشاور و نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ بیتالمال در اراضی و منابع طبیعی اعلام کرد: مجموعه مدیران در کمیته بررسی طرح پدیده شاندیز درباره احراز تخلف مدیران در این پروژه اتفاق نظر دارند.

حسین معصوم با اعلام برگزاری جلسهای در ساختمان وزارت کشور با موضوع پیگیری پدیده شاندیز و تخلفات صورت گرفته در آن افزود: شنبه سوم مردادماه در سلسله نشستهای کمیته بررسی پدیده شاندیز جلسهای با حضور رحمانیفضلی وزیر کشور، حجتالاسلام و المسلمین رئیسی دادستان کل کشور، مقامات استان خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی و پیروز حناچی معاون وزیر و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی درباره پدیده شاندیز در وزارت کشور برگزار شد که با توجه به جلسات پیشین قرار است هفته آینده با اعلام رسمی آخرین تصمیمات این کمیته، اطلاعرسانی شود.

وی ادامه داد: نحوه ارائه کار مدیران شرکت پدیده شاندیز به گونهای بود که با مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی مغایرت داشت و تمامی مدیران در کمیته بررسی طرح پدیده شاندیز درباره احراز تخلف مدیران این طرح اتفاقنظر دارند.مشاور و نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ بیتالمال در اراضی و منابع طبیعی گفت: تخلف مدیران پدیده در این پروژه و در استان خراسان رضوی احراز شده است و با تمهیدات دولتی به زودی متخلفان مجازات میشوند.

وی افزود: هدف ما در این پرونده، رساندن مردم به حقوق خود و اجرای کامل قوانین است که با تمهیدات اندیشیده شده جای هیچ‌گونه نگرانی برای مردم و سهام‌داران وجود ندارد.

البته پیش از این خبرآنلاین در خبری به نقل از این مقام مسئول آورده بود که « مجموعه مدیران در کمیته بررسی طرح پدیده شاندیز حاضر در این جلسه نسبت به احراز تخلف مدیران پروژه اتفاق نظر دارند.» با این وجود معصوم در گفتگو با شهرآرا بدون رد یا تایید این مسئله و محرز شدن تخلفات مدیران پدیده گفت: ما از سال٨٨ با طرح شکایتی پیگیر ساخت‌وسازهای پروژه‌های شهر رویایی پدیده بودیم و این موضوع در جریان رسیدگی قضایی قرار گرفت.

بدون مجوزهای قانونی و خارج از طرح جامع

مشاور و نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ بیت‌المال در اراضی و منابع‌طبیعی با اشاره به تخلفات شهرسازی در اجرای پروژه‌های شهر رویایی پدیده شاندیز عنوان کرد: نکته‌ای که در این رابطه باید به آن اشاره داشت، آن است که تخلفات شهرسازی پدیده به دلیل آن بود که خارج از طرح جامع و مصوبات شورای عالی شهرسازی صورت گرفت.

وی نداشتن مجوزهای قانونی را یکی دیگر از تخلفات شهرسازی این شرکت دانست و افزود: تاکیدی که ما داریم این است که با خاطیان این حوزه برخورد قضایی شود البته این برخورد به معنای توقف پروژ‌های سرمایه‌گذاری شرکت پدیده شاندیز نیست.

مشاور و نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ بیت‌المال در اراضی و منابع‌طبیعی ادامه داد: ظرف چند روز آینده فضا برای اطلاع‌رسانی از سوی مسئولان قضایی استانی فراهم می‌شود. فقط تاکید ما و همه مسئولان جلسه بر حفظ حقوق حقه مردم آن هم در مسیر قانونی است.

به گفته وی در این ارتباط تمهیدات لازم برای این موضوع اندیشیده و جای هیچ‌گونه نگرانی از سوی مردم و سهام‌داران این شرکت وجود ندارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: مسئولان به دنبال توقف پروژه‌های سرمایه‌گذاری پدیده شاندیز نیستند و تاکنون نیز هیچ‌گونه پروژه‌ای از پروژه‌های شهر رویایی متوقف نشده و تنها موضوعی که اجرا شده توقف تبلیغات این شرکت بود.

معصوم در ارتباط با دیگر موارد مطرح شده در خبر خبر آنلاین نظیر محرز شدن تخلفات این شرکت در اراضی منابع طبیعی، گفت: من با هیچ خبرگزاری در این رابطه گفتگو نداشتم و تنها گفته‌ام که این جلسه با حضور دادستان کل کشور و مسئولان ارشد استان برگزار شده است.

نامه ٣۵ نماینده به روسای قوای مقننه و مجریه

همچنین روز گذشته موسی‌الرضا ثروتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با دیگر به نامه ٣۵ نماینده به روسای قوای مقننه و مجریه برای رفع مشکل سهام‌داران و سپرده‌گذاران پدیده شاندیز و موسسه میزان اشاره کرد.

فروش سهام، بادکنکی است

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت رفع مشکل سهام‌داران و سپرده‌گذاران شرکت پدیده و موسسه میزان، افزود: اکنون قوه قضائیه از فروش سهام پدیده شاندیز جلوگیری و اعلام کرده که تاکنون این فروش به صورت بادکنکی بوده است.

وی ادامه داد: در این میان دادستان مشهد از سوی مردم به صورت مدعی‌العموم وارد قضیه شد که به دنبال این مشکلات، شورای عالی امنیت ملی جلسه‌ای را برگزار کرده و اختیاراتی به وزیر کشور واگذار کرده که وزیر کشور نیز اختیاراتی به استاندار خراسان‌رضوی داده و استاندار نیز نشست‌هایی را برای بررسی این مهم برگزار کرده است.

جلسات زودتر به نتیجه برسد

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: درخواست ما آن است که این جلسات به نتیجه برسد و زودتر این مهم تعیین تکلیف شود چرا که سهام‌داران پدیده شاندیز یا افرادی که در موسسه میزان سپرده‌گذاری کرده‌اند، مقصر نیستند.

وی با تاکید بر ضرورت نظارت مسئولان بر فعالیت پدیده شاندیز و موسسه میزان قبل از شروع به کار اولیه، یادآور شد: مسئولان مربوطه باید از ابتدا نظارت می‌کردند و زمین و زیربنای ساختمان این موسسات را مورد ارزیابی قرار می‌دادند، پس اکنون جای این سوال باقی است که چرا تاکنون مسئولان نسبت به این تخلفات سکوت اختیار کرده‌اند؟

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*