خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / چقدر زود دیر می شود

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / چقدر زود دیر می شود

با اتمام ساعات معاملات روز چهارشنبه ۹۴٫۰۵٫۰۷ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۲۰۱ واحد افزایش به رقم ۴۷۸۴۳ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۶۵۱ واحد افزایش عدد ۱۳۹۸۹۱ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۱۱۵ واحد افزایش به رقم ۲۶۵۵۶ واحد رسید.

همچنین در این روز “حکشتی” با ۸۹ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “فملی” با ۱۳۴ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۵ واحد افزایش به رقم ۷۸۴ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۳۶۷ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۴۵۹ میلیارد ریال رسید.

بازار سرمایه بالاخره طی معاملات روز جاری به اخبار مثبت منتشر شده از رفت و آمدهای تیم های اقتصادی خارجی و نیز دیدارهای دیپلماتیک واکنش نشان داد و توانست روند صعودی همراه با رشد قیمت سهام شرکت ها را در پیش بگیرد.

بر اساس گزارش بورس نیوز، اگرچه روند بورس در معاملات روز جاری قابل قبول و امیدوار کننده بود اما همچنان ارزش معاملات آنگونه که باید نبود و بنظر می رسد در صورت تداوم روند امروز در معاملات هفته آتی، ارزش معاملات نیز افزایش یابد چرا که در شرایط فعلی آنچه که بیش از همه برای اهالی تالار مهم است ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه می باشد و در این صورت است که ما شاهد تداوم روند صعودی در بورس و رشد شاخص ها خواهیم بود.

در نهایت باید گفت روندی که امروز در بازار سرمایه مشاهده شد چیزی شبیه به آن حرکت و اتفاقی بود که پس از توافق هسته ای انتظار می رفت اما عدم اعتماد و اطمینان سهامداران مانع از شکل گیری آن شد ولی بنظر می رسد بزودی با توجه به تحلیل هایی که از روند سودآوری شرکت ها در گزارشات ۶ و ۹ ماهه به بازار از سوی کارشناسان و تحلیل گران ارایه خواهد شد و نیز اتفاقات سیاسی که در پیش است، چنین بازاری همانند امروز را در روزهای تعادل بورس نظاره خواهیم کرد.

در پایان فقط یک نکته را صرفاً جهت اطلاع باید عرض کنیم که حواسمان باشد زمانی به بورس اعتماد نکنیم که مجبور باشیم با خود بگوییم “چقدر زود دیر شد.”

بازار سرمایه بازار فرصت ها و لحظه ها است و خاطرمان باشد که بازار ممکن است تا زمان باور کردن ما صبر نکند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*