خانه / آخرین اخبار / دریاچه چیتگر جزو ۱۰ پروژه برتر جهان + عکس

دریاچه چیتگر جزو ۱۰ پروژه برتر جهان + عکس

پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس در زمره ۱۰ پروژه برتر جهان در سال ۲۰۱۵ قرار گرفت.

به گزارش ایسنا،متعاقب حضور ارزیابان انجمن بین المللی مدیریت پروژه در تهران و ارزیابی پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس در فاصله روزهای سی و یکم خردادماه تا چهارم تیرماه سال جاری، آرای داوران پنجاهمین دوره جایزه بین المللی تعالی مدیریت پروژه اعلام شد؛ نتایجی که براساس آن دریاچه شهدای خلیج فارس نه تنها به عنوان یکی از ۱۰ پروژه برتر جهان در سال ۲۰۱۵ معرفی شده بلکه لایق دریافت جایزه “تعهد به تعالی” شناخته شده است.

دریاچه چیتگر

دریاچه ۱۴۰ هکتاری غرب پایتخت که بهره برداری از آن در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ به رویای ۴۰ ساله شهروندان تهرانی برای بهره مندی از یک پهنه وسیع آبی رنگ واقعیت بخشید، در فهرست پروژه های برتر جهان یکی از ۴ پروژه ای است که طراحی و اجرای آن توسط مهندسان و کارگران بومی انجام شده است.

گفتنی است در جریان ارزیابی نحوه مدیریت پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس، معیارهای مختلفی از قبیل تحقق اهداف پروژه، راهبری پروژه در ابعاد و لایه های مختلف ارکان اجرایی، دست اندرکاران و کارکنان و نحوه گزینش و حرفه ای بودن آنها، آموزش حین کار و نتایج حاصل از عملکرد کارکنان، بحث استفاده اثربخش و کارآمد از منابع، بهره گیری از فرآیندها و نحوه بررسی و تغییر آنها در صورت نیاز، نحوه تأمین منافع ذینفعان و نتایج حاصل از اجرای این پروژه مد نظر قرار گرفت و نتیجه بررسی ها طی گزارشی تسلیم هیئت داوران انجمن بین المللی مدیریت پروژه شد.

دریاچه چیتگر

بنابرگزارش سایت شهرداری تهران، قرار است جوایز پنجاهمین دوره جایزه بین المللی مدیریت پروژه، پنجم لغایت هشتم مهرماه امسال همزمان با برگزاری نشست جهانی مدیریت پروژه در پاناما اعطا شود. این سومین بار است که یکی از پروژه های اجرا شده توسط مدیریت شهری پایتخت در این قبیل رقابت ها مورد تقدیر قرار می گیرد.

دریاچه چیتگر

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*