خانه / بورس و سهام / روز خوب برای اخبار و بد برای بازار بورس

روز خوب برای اخبار و بد برای بازار بورس

با اتمام ساعات معاملات روز سه شنبه ۹۴٫۰۵٫۱۳ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۱۷۸ واحد کاهش به رقم ۴۷۳۸۵ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۸۸ واحد کاهش عدد ۱۴۰۴۸۵ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۷۱ واحد کاهش به رقم ۲۶۴۲۳ واحد رسید.

همچنین در این روز “تاپیکو” با ۲۰ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “فملی” با ۷۱ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۲ واحد کاهش به رقم ۷۷۵ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۲۶۴۲ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۱۰۷۹ میلیارد ریال رسید.

شاخص کل بورس در معاملات روز جاری با افتی بیش از ۱۸۱ واحدی همچنان در مدار ۶۶ هزار واحدی نوسان کرد و اغلب سهام شرکت نیز با روندی نزولی مواجه شدند.

بر اساس گزارش بورس نیوز، روند نزولی شاخص های بورس و قیمت سهام شرکت ها در حالی طی روز جاری اتفاق افتاد که روز گذشته دو خبر مهم و قابل توجه از بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت به گوش رسید.

بر این اساس، سیف رییس کل بانک مرکزی عصر دیروز در جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران خبر از تصویب دستورالعمل نحوه تسویه وام های ارزی شرکت داد که بر این اساس چنانچه وام ارزی تا قبل از ۴ مهر ماه سال ۹۱ که زمان تشکیل مرکز مبادله ارزی می باشد، دریافت شده باشد باید با نرخ ارز ۱۲۲۶ تومان، اصل و سود وام باز پرداخت گردد که این اتفاق می تواند تأثیر بسیار قابل توجه و مثبتی بر شرکت های بورسی دارای بدهی ارزی گذارد که از آن جمله سیمانی ها و تجهیزاتی ها تأثیر فراوانی می پذیرند.

همچنین باخبر شدیم که طبق مصوبه وزارت صنعت، معدن تجارت سیمان از شمول قیمت گذاری دولتی خارج شده و تعیین نرخ به عهده انجمن صنعت سیمان سپرده شده است که این مهم نیز اگر چه در شرایط فعلی که این وضعیت دچار رکود و تجمع محصول در انبارها شد.

بی تأثیر است اما می تواند محرکی باشد برای روزهای رونق این صنعت.

اهالی تالار بر این باورند که هر چه اخبار مثبت بیشتری منتشر شود و عکس العمل بورس نیز همانند روزها و هفته های اخیر بی تفاوت تر باشد فنر بازار سرمایه فشرده تر خواهد شد و این اخبار تأثیرات خود را از زمانی بر بازار خواهند گذاشت که با بازگشت اعتماد و اطمینان به بورس ما شاهد ورود نقدینگی جدید به بازار باشیم.

در پایان فعلاً تنها نکته خاص و با اهمیت بازار حضور پر شور اما بدون هیجان حقوقی ها در سمت خریدار سهام شرکت ها می باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*