خانه / بورس و سهام / برنامه های “فاسمین” جهت دستیابی به سود بیشتر

برنامه های “فاسمین” جهت دستیابی به سود بیشتر

“فاسمین” در نظر دارد بخش عمده ای از تولیدات خود را طی نیمه دوم سال مالی جاری و همراه با رشد قیمت های جهانی فلزات اساسی بفروشد. بدین ترتیب شرکت از روند صعودی بهای فروش محصولات منتفع شده و با رشد سودآوری همراه خواهد شد.
روند تولید محصولات تولیدی شرکت کالسیمین در حالی وضعیت مناسبی را طی دوره سه ماهه ابتدایی سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 92 پشت سرگذاشته که براساس استراتژی مدیریت شرکت تنها حدود 60 درصد از میزان محصولات تولید شده طی دوره مذکور به فروش رسیده است.

مدیر مالی شرکت کالسیمین با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: اگرچه روند تولید محصولات بدون مواجهه با مشکل خاصی پیش رفته، اما براساس برنامه ریزی ها و برآوردهای انجام شده از سوی مدیریت شرکت مبنی بر صعود قیمت های جهانی فلزات اساسی و بهبود وضعیت بازارهای جهانی طی نیمه دوم سال 2013، تنها حدود 60 تا 70 درصد از تولیدات طی دوره مذکور به فروش رسیده، به گونه ای که “فاسمین” در نظر دارد بخش عمده ای از تولیدات خود را طی نیمه دوم سال مالی جاری و همراه با رشد قیمت های جهانی فلزات اساسی بفروشد. بدین ترتیب شرکت از روند صعودی بهای فروش محصولات منتفع شده و با رشد سودآوری همراه خواهد شد.

سالاری به وضعیت مناسب بازار فروش محصولات در داخل و خارج از کشور اشاره کرد و گفت: این شرکت از بابت فروش محصولات خود یا وجود متقاضی برای تولیدات نگرانی خاصی ندارد. چراکه حتی در صورت عدم موفقیت در فروش داخلی محصولات، همواره متقاضیان خارجی برای تولیدات خود دارد که این امر موجب شد تا برای فروش محصولات برنامه هایی داشته باشد تا از چگونگی روند قیمت های جهانی فلزات اساسی بهره کافی را ببرد و سود مناسبی را برای سهامداران خود به ارمغان آورد.

وی با مناسب ارزیابی کردن عملکرد شرکت طی نیمه اول سال مالی جاری، افزود: “فاسمین” برنامه هایی جهت فروش محصولات تولیدی خود از طریق برگزاری مزایده بین المللی طی نیمه دوم امسال در نظر دارد که انجام این امر اثر مثبتی بر روند سودآوری شرکت خواهد داشت.

این مقام مسئول در ارتباط با نرخ LME دو فلز سرب و روی ابراز داشت: این نرخ در بودجه سال مالی جاری 1900 دلار و با نرخ ارز مبادله ای در نظر گرفته شده است.

مدیر مالی شرکت کالسیمین در ارتباط با فروش خارجی 24 درصدی تولیدات بیان کرد: محصولات تولیدی “فاسمین” به کشورهای شرق آسیا صادر می شود و درآمدهای ارزی حاصل از آن نیز با نرخ ارز مبادله ای در صورت های مالی شرکت تسعیر می شود. همچنین این شرکت از پتانسیل صادرات تمام تولیدات خود به کشورهای خارجی برخوردار بوده و همواره متقاضیان خارجی برای تولیدات آن وجود دارد.

سالاری در ارتباط با وضعیت طرح های عمده در دست اجرای شرکت نیز گفت: طرح فاز جدید 5000 تنی روی دندی تنها پروژه ای است که مراحل اجرای آن رو به اتمام است. این طرح که شامل افزایش 5000 تنی ظرفیت تولید است، طی مهر یا آبان ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید، به گونه ای که پروژه مذکور با تمام ظرفیت تولیدی طی بازه زمانی عنوان شده به اجرا در خواهد آمد. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که تاکنون برآوردهایی در خصوص آثار مثبت اجرایی شدن این طرح بر وضعیت سودآوری “فاسمین” صورت نپذیرفته و با بهره برداری از آن آثار احتمالی بررسی خواهد شد.

وی در خاتمه پیرامون افزایش سرمایه شرکت تصریح کرد: افزایش 100 درصدی سرمایه شرکت از محل مطالبات حال شده و سود انباشته در برنامه آتی “فاسمین” قرار دارد، البته زمان دقیق اجرایی شدن این برنامه مشخص نیست.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*