خانه / بورس و سهام / امکان سقوط قیمت طلا به کمتر از ۱۰۰۰ دلار در هر اونس

امکان سقوط قیمت طلا به کمتر از ۱۰۰۰ دلار در هر اونس

گروه گلدمن سچز پیش‌بینی کرد در صورت کاهش سیاست‌های محرک فدرال رزرو، روند کاهشی قیمت جهانی طلا ادامه خواهد یافت و احتمال دارد هر اونس طلا در بازارهای جهانی به کمتر از ۱۰۰۰ دلار برسد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ گروه گلدمن سچز اعلام کرد، در صورت توقف سیاست‌های محرکی فدرال رزرو و بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا، روند کاهشی قیمت جهانی طلا ادامه خواهد یافت و احتمال اینکه هر اونس (معادل 31.132گرم) طلا در بازارهای جهانی به کمتر از 1000 دلار برسد، وجود خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، جفری کوری یک تحلیلگر بازارهای طلا در این‌باره گفت: اگرچه  مذاکرات در مورد سقف بدهی‌های آمریکا و بحران سوریه می‌تواند در کوتاه‌مدت، قیمت طلا را تقویت کند، اما قیمت طلا در سال آینده روند نزولی خود را ادامه خواهد داد.

وی افزود: پیش‌بینی این بانک در مورد میانگین قیمت هر اونس طلا در سال آینده کمتر از 1050 دلار است و احتمال اینکه قیمت این کالا بیشتر کاهش یابد، نیز وجود دارد. قیمت طلا از اکتبر 2009 تاکنون به کمتر از 1000 دلار نرسیده است.

به نوشته این گزارش، قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون پس از اینکه سرمایه‌گذاران اعتماد خود به این فلز گران‌بها به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری را از دست دادند و وضعیت اقتصادی آمریکا بهبود یافت و بازارهای بورس و ارزش دلار افزایش یافت، بیش از 22 درصد کاهش داشته است.

فدرال رزرو (بانک مرکزی امریکا) در نشست هفته آینده خود، برنامه خرید اوراق قرضه ماهانه خود به ارزش 85 میلیارد دلار را کاهش خواهد داد.

این نشست در روزهای 17 و 18 سپتامبر برگزار خواهد شد و کارشناسان اقتصادی معتقدند که بانک مرکزی آمریکا 10 تا 15 میلیارد دلار از برنامه محرک پولی خود را کاهش خواهد.

کوری توضیح داد: درحالی که ما متوسط قیمت حدود 1200 دلار را برای طلا انتظار داریم، اما همچنین این انتظار وجود دارد که در کوتاه‌مدت بیش از این میزان کاهش یابد. این فلز زرد می‌تواند حتی کمتر از 1000 دلار مبادله شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*