خانه / بورس و سهام / شفاف سازی های ” فولای ،وتوکا ، کفرا “

شفاف سازی های ” فولای ،وتوکا ، کفرا “

سنا ، شرکت فولاد آلیاژی یزد در گزارش شفاف سازی خود اعلام کرده که با توجه به پیش بینی فروش سهام شرکت کارگزاری ایساتیس در بودجه سال 92، سهام فوق در تاریخ 18 شهریور ماه به فروش رسید و به ازای هر سهم مبلغ 150 ریال سود خالص عاید شرکت شد که مبلغ 100 ریال مازاد بر پیش بینی قبلی است.

در این نامه آمده؛ مبلغ سود پیش بینی شده قبلی مربوط به فروش سهام کارگزاری مبلغ دو میلیارد ریال بوده که به مبلغ 6 میلیارد ریال افزایش یافت.

در عین حال، در خصوص شفاف سازی شرکت فرآورده‌های نسوز ایران بیان شده که در راستای ارائه اطلاعات شفاف و به موقع به بورس و به جهت رعایت یکسان حقوق سهامداران، این شرکت پیش‌بینی می‌کند با توجه به انعقاد قراردادهای فروش برای تحویل محصول در سال جاری و همچنین فروش محصولات با ارزش افزوده بالا، نیاز به تعدیل در مبلغ فروش و در نهایت ای پی اس سال جاری وجود دارد لذا طبق براوردهای اولیه مبلغ فروش محصولات در سال جاری حدودا می تواند به مبلغ یک هزار و 200 میلیارد ریال برسد که به ازای هر سهم حدودا مبلغ یک هزار و 400 ریال تعدیل مثبت خواهد داشت.

همچنین، سازمان بورس و اوراق بهادار هم در مورد شرکت توکا فولاد شفاف سازی کرد. در این نامه به توقف نماد معاملاتی این شرکت اشاره و اعلام شده که شرکت پیش بینی درآمد هر سهم تلفیقی سال مالی منتهی به 31 خرداد 92 را در تاریخ 17 خرداد 91 مبلغ 679 ریال و در تاریخ 23 تیر 92 مبلغ 846 ریال اعلام کرده بود. این در حالی است که صورت‌های مالی تلفیقی سال مالی منتهی به 31 خرداد 92 شرکت تاکنون به سازمان بورس ارائه نشده است.

شرکت پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 31 خرداد 92 را در اردیبهشت و خرداد 91(حسابرسی شده) مبلغ 355 ریال، در مرداد 91 مبلغ 473 ریال، در آبان و دی ماه 91 مبلغ 494 ریال، در تاریخ‌های فروردین، اردیبهشت و تیر 92 مبلغ 493 ریال و در 29 تیر 92 مبلغ 508 ریال اعلام کرده بود که مطابق با اطلاعات حسابرسی نشده مبلغ 668 ریال اعلام شده است.

علت عمده تغییر درآمد هر سهم شرکت اصلی در سال مالی منتهی به 31 خرداد 92 عمدتاً بابت تغییر سیاست تقسیم سود در شرکت‌های فرعی و وابسته و عمدتاً بابت شرکت توکاتولید اسپادان است.

همچنین مطابق نامه مورخ 13 شهریور 92 که در تاریخ 14 شهریور 92 منتشر شده است، شرکت اعلام کرده است که بر اساس مصوبه هیات مدیره، شرکت قصد دارد سهام متعلق به شرکت فولاد متیل را به فروش برساند و در صورت تحقق این فروش سود هر سهم سال مالی منتهی به 31 خرداد 93 شرکت از مبلغ 550 ریال به 1669 ریال افزایش خواهد یافت که با توجه به شرایط مزایده، پیش‌بینی انجام این معامله برای شرکت مقدور نیست.

سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه شفاف سازی قید کرده با توجه به موارد فوق و با توجه به اینکه افزایش سود شرکت اصلی مطابق اطلاعات ارائه شده تا این تاریخ بر اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی شرکت موثر نیست و نماد معاملاتی این شرکت جهت تغییر اطلاعات تلفیقی در تاریخ 23 تیر ماه 92 متوقف و با دامنه باز مورد معامله قرار گرفته است، لذا نماد این شرکت در روز شنبه 23 شهریور ماه با محدودیت نوسان قیمت بازگشایی می‌ شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*