خانه / آخرین اخبار / محدودیت جدید ترکیه برای کامیون‌های ایرانی

محدودیت جدید ترکیه برای کامیون‌های ایرانی

مدیرکل نظارت بر ترانزیت گمرک گفت:‌ مرز ایران و ترکیه باز بوده و ورود و خروج کالا و مسافر انجام می‌شود.

علیرضا دشتانی با اشاره به مشکلات اخیر مرز بازرگان به ترکیه اظهار داشت: در حال حاضر مرز باز است و تردد انجام می‌شود، روز گذشته هم ۳۴۷ کامیون ترانزیتی به داخل کشور وارد شده و ۳۰۷ کامیون نیز از مرز خارج شده است.

مدیرکل نظارت بر ترانزیت گمرک ایران با بیان اینکه روز سه‌شنبه ۲۰ مرداد نیز ۴۷۳ کامیون به داخل کشور و ۶۲۳ کامیون به سمت ترکیه تردد داشته‌اند، یادآور شد: همچنین ۵۷۰ مسافر به ایران وارد شده و حدو د۴۵۰ مسافر ایرانی نیز خارج شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این مشکلات و درگیری‌ها مربوط به گروه پ.ک.ک از مخالفان ترکیه بوده و هدف آنها آسیب رساندن به ماشین‌های ترک است، افزود: در این میان، یکی از کامیون‌های ایرانی مورد حمله قرار گرفته و یک ایرانی کشته و سه نفر زخمی شدند.

دشتانی با اشاره به بخشنامه کشور ترکیه برای جلوگیری از ترانزیت کالا توسط کامیون‌های ایرانی در خاک این کشور، تصریح کرد: از ۱۵ مردادماه کشور ترکیه بخشنامه‌ای صادر کرده که کامیون‌های ترانزیتی ایران به مقصد اروپا هنگام بازگشت نمی‌توانند کالاهای کشور ترک را به داخل مرزهای کشور بیاورند، در غیر این صورت ۳ هزار یورو باید جریمه بپردازند.

مدیرکل نظارت بر ترانزیت گمرک تأکید کرد: ایران نیز می‌تواند رفتار مقابل به مثل با کامیون‌های ترک و همچنین کالاهایی که امکان قاچاق آنها در داخل فراهم است انجام دهد، اما در حال حاضر، رایزنی‌ها و اقدامات مربوط به این موضوع در حال پیگیری است.

وی افزود: در حال حاضر ۲۰ درصد از حجم مسافران برای خروج از کشور به مقصد ترکیه کاهش یافته است.

منبع: فارس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*