خانه / سیاسی / روایت اینستاگرامی جلیلی از داستان پادشاه لخت

روایت اینستاگرامی جلیلی از داستان پادشاه لخت

سعید جلیلی در پست اخیر اینستاگرامش نوشت: یک بار کسی در خیابان از من پرسید: این چند تا سانتریفیوژ این قدر ارزش دارند که برایشان این همه هزینه کنیم؟ پاسخ دادم بروید از آنهایی بپرسید که برای گرفتن این چند سانتریفیوژ از ما اینقدر در دنیا سر و صدا راه انداخته اند! واقعا چرا موضوع هسته ای ایران و چند سانتریفیوژ برای آنها اینقدر اهمیت پیدا کرده؟ آیا آنها که خودشان هزاران کلاهک هسته ای دارند نگران چند سانتریفیوژ ما هستند؟ خیر! آنها نگران این هستند که ایران دارد برای دیگر کشورهای دنیا الگویی را شکل میدهد که نه تنها آنها را به چالش میکشد بلکه در عین مقاومت پیشرفت هم میکند.

این همان چیزی است که در افسانه های کهن بسیاری از ملت ها هست که نکند کسی داد بزند پادشاه لخت است و همه متوجه بشوند و بفهمند آن تصویری که از پادشاه و کدخدا نزد خود ساخته اند واقعیت ندارد، بلکه میتوان در برابر او هم ایستاد و موفق شد. لذا اینکه میگوییم رمز پیشرفت همان مقاومت است یک شعار نیست بلکه واقعا با مقاومت و ایستادگی مقابل زورگویان است که میتوان به پیشرفت رسید.

سوابق سعید جلیلی بیوگرافی سعید جلیلی

 منبع : مشرق

یک نظر ثبت شده

  1. بله حرف ایشان کاملا درست است.
    اما کاش در این مقاومت کمی هم مشکلات اقتصادی بر روی دوش مسئولین و .. باشد. به خدا زندگی سخت شده .. و وقتی میبینی مسئولان بر روی مبل راحتی و بعضا سلطنتی می نشینند و با حقوق بالا و دکو پز آنچنانی شعار مقاومت می دهند امیدت را از دست میدهی وقتی میبینی فرزندانشان قدمی برنداشته کاره ای میشوند و ..
    مقاومت عالی است اما مسئولینی که خود را … می دانید کمی از حقوقتان کم کنید مثل مردم عادی زندگی کنید ..
    خدا بیامرزد شهید رجائی را .. مسئول و … تنها ایشان بودند ..
    امروز اگر یکی مثل باشد هم نمیگذارند به جایی برسد چون می ترسند مبادا جلوی فساد ایشان را هم بگیرد ..

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*