خانه / بورس و سهام / پالايشگاه تبريز و اصفهان مهرماه در مدار توليد

پالايشگاه تبريز و اصفهان مهرماه در مدار توليد

اصفر رمضانی، در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران، با بيان اين مطلب گفت: هم اکنون در کشور روزانه 67 میلیون لیتر بنزین تولید می‌شود که با راه اندازی 2 طرح بنزین سازی پالایشگاه‌های نفت تبریز و اصفهان، ظرفیت تولید این محصول پرطرفدار نفتی به بیش از 70 میلیون لیتر در روز افزایش می یابد.

اصغر رمضانی درباره آخرین وضعیت راه اندازی و بهره‌برداری سه طرح بنزین سازی پالایشگاه‌های نفت اصفهان، تبریز و بندرعباس، گفت: هم اکنون اخرین مراحل پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی نهایی پروزه های بنزین سازی پالایشگاه هیا نفت اصفهان و تبریز در حال انجام است.

*** بهره برداري از  پالايشگاه بندرعباس در نيمه نخست 93

رمضاني در مورد پالايشگاه بندرعباس افزود: رمضانی از اختصاص 100 میلیون یورو به منظور تامین منابع مالی این طرح بنزینی خبر داد و افزود: با توجه به به تامین منابع مالی در کوتاه ترین زمان کالا و تجهیزات باقیمانده این پروژه خریداری و امکان بهره برداری از آن فراهم می شود.

معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ظرفیت تولید بنزین در این طرح پالایشگاهی را روزانه حدود سه میلیون لیتر عنوان کرد و یادآور شد: در شرایط فعلی برخی از کالا و تجهیزات این پروژه نفتی به گمرک منتقل شده است.

معاون اجرايي مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ادامه داد: پالايشگاه بنزين سازي بندرعباس روزانه 3 ميليون ليتر بنزين توليد مي کند و تمام تجهيزات اين پالايشگاه تامين شده و برخي کالاها در گمرگ هستند که به پالايشگاه منتقل مي شود.

وي تصريح کرد: شرکت ملي نفت در خصوص تامين منابع مالي اين پالايشگاه ستاره خليج فارس مشکل چنداني ندارد تنها بخشي از سهامداران و شرکت هاي خصوص در تامين منابع مشکل دارند. شرکت پالايش و پخش تمام توان اجرایی صنعت کشور را به کار گرفته تا نخستین واحد 120 هزار بشکه ای این پالایشگاه را به مدار تولید بیاورد.

رمضاني خاطرنشان کرد: اين پالايشگاه در نيمه نخست سال 93 به بهره برداری مي رسد.

*** توليد سه ميليون ليتر بنزين از پالايشگاه اصفهان

معاون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه طرح بنزین سازی پالایشگاه اصفهان سه میلیون لیتر و طرح بنزین سازی پالایشگاه تبریز روزانه یک میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین کشور اضافه می کند، تصریح کرد: این دو طرح جدید پالایشگاهی در مهرماه در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

وي ياداورشد: پالايشگاه اصفهان داراي سه ترين(رديف) است که به زودي وارد مدار توليد مي شود بطوري که به افتتاح آن روزانه سه ميليون ليتر بنزين توليد مي شود.

*** توليد يک ميليون ليتر بنزين از پالايشگاه تبريز

معاون اجرایی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی،در خصوص  بهینه‌سازی پالایشگاه تبریز گفت: اين پالايشگاه در اول مهرماه سالجاري وارد مدار توليد مي شود که روزانه يک ميليون ليتر بنزين توليد خواهد کرد.

رمضاني تصريح کرد: با راه‌اندازی طرح جدید بنزین‌سازی پالایشگاه تبریز و با احتساب تولید فعلی این پالایشگاه، مجموع تولید بنزین با استاندارد یورو چهار به حدود 5 تا 6 میلیون لیتر در روز افزایش می یابد که کل نیازهای شمال غرب کشور را به طور کامل پوشش می دهد.

تولید بنزین با اکتان 95، توقف واردات مواد اکتان افزا و جداسازی ترکیبات حلقوی از ترکیب بنزین همچون “بنزن” هم از دیگر مزیت‎های اقتصادی در دو طرح بنزین سازی پالایشگاه‌های اصفهان و تبریز است.

وی تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده قصد داریم جایگاه‌های سوخت یورو4 را در تهران افزایش دهیم و در ادامه نیز با افزایش حجم تولید بنزین یورو4 در کشور و براساس برنامه مصوب قصد داریم عرضه بنزین را در کل کشور انجام دهیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*