خانه / آخرین اخبار / شادی ارسطو (احمد مهرانفر) از دیدار با همسر سابقش + عکس

شادی ارسطو (احمد مهرانفر) از دیدار با همسر سابقش + عکس

مراسم تجلیل از عوامل سریال «پایتخت ۴» یکشنبه ۲۵ مرداد با حضور محمودرضا تخشید مدیرکل امور نمایش سیما، محمد احسانی مدیر شبکه یک سیما، رحمان سیفی آزاد مدیر گروه فیلم و سریال شبکه یک، حجت الاسلام محمدرضا زائری، حجت الاسلام سیدمصطفی میرلوحی، سیروس مقدم کارگردان مجموعه «پایتخت»، الهام غفوری تهیه کننده، خشایار الوند نویسنده، محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین فر، هومن حاجی عبداللهی، محمدرضا علیمردانی و جمع دیگری از عوامل این سریال برگزار شد.

همسر ارسطو همسر احمد مهرانفر سریال پایتخت بیوگرافی محسن تنابنده اینستاگرام احمد مهرانفر

اجرای این مراسم را سیدعلی ضیاء بر عهده داشت و در ابتدای مراسم از حجت الاسلام محمدرضا زائری خواست تا پشت تریبون قرار بگیرد.

حجت الاسلام زائری در ابتدای این مراسم در سخنانی گفت: موضوعات مختلفی در سریال «پایتخت» وجود داشت و دیدیم که کارگردان و تهیه کننده این سریال با پرداختن به برخی موضوعات چگونه از دو طرف مورد نوازش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما دست هایی در کار است تا فضایی دو قطبی ایجاد کنند. این دست ها در سیاست، مسائل فرهنگی و اجتماعی دیده می شود. در این مجوعه تلویزیونی از موضوع سن تکلیف و دیگر مسایل و دغدغه هایی سخن گفته شده بود که تلویزیون کمتر به آن پرداخته است. تلویزیون این ظرفیت را دارد که به این مسائل بپردازد و «پایتخت» این را نشان داد که می توان هنرمندانه و با صداقت و صراحت موضوعات مختلف را بررسی کرد.

همسر ارسطو همسر احمد مهرانفر سریال پایتخت بیوگرافی محسن تنابنده اینستاگرام احمد مهرانفر

این کارشناس فرهنگی با اشاره به سریال هایی که معمولا تنها به نمایش اماکن مذهبی اکتفا می کنند، اظهار کرد: در این سریال اتفاق بزرگی رخ داد و «پایتخت» به متن طبیعی زندگی متوسط مردم نزدیک شد. فاجعه ای که برخی از سریال های تلویزیونی و بدتر از آن آگهی های بازرگانی دارد این است که یک فضای غیر واقعی زندگی مردم را در قاب تلویزیون برای مخاطبان ترسیم می کند و اتفاقا بسیاری از طلاق ها، بدحجابی ها و مشکلات اخلاقی نشات گرفته از آگهی های تلویزیون و برخی از سریال ها است زیرا نوعی توهم غلط و نادرست را در ذهن مخاطبان و مردم ایجاد می کند. در حقیقت این آگهی های بازرگانی مسبب این مشکلات است.

صدا و سیما فقط برای تهران و آن هم برای بخشی از این شهر نیست

وی اضافه کرد: ما در این سریال مسئولیت تلویزیون نسبت به مخاطب عام را بیشتر می بینیم. صدا و سیما فقط برای تهران و آن هم برای بخشی از این شهر نیست. صدا و سیما باید به تنوع و گستردگی مخاطب توجه کند.

زائری با اشاره به سریال هایی که تنها یک قشر از مردم در آنها دیده می شود، بیان کرد: ما از پول و بیت المال فقط برای قشری خاص از مردم سریال می سازیم و این خیانت به مردم است که خوشبختانه این اتفاق در سریال «پایتخت» رخ نداد. اگر اثری با حفظ چارچوب ها تونست با مخاطب ارتباط برقرار کند آن ارزش است و بر این اساس استقبال مخاطبان نشان دهنده موفقیت این سریال است.

وی درباره سریال «پایتخت» و تاثیر آن یادآور شد: این سریال نه تنها مخاطب را آزار نمی دهد بلکه استقبال مردم از آن نشان داد که آرامش دهنده هم بوده است و این استقبال عمومی از سریال ها خودش به نوعی یک شاخص تعیین کننده است.

همسر ارسطو همسر احمد مهرانفر سریال پایتخت بیوگرافی محسن تنابنده اینستاگرام احمد مهرانفر
همچنین در این مراسم محمد احسانی مدیر شبکه یک سیما در سخنانی اظهار کرد: سریال هایی که به سری های دوم، سوم و چهارم می رسند هم با فرصت هم با تهدید رو به رو هستند. مخاطبانی که این آثار پیدا می کنند نوعی فرصت است. از طرف دیگر تهدیدی هم پیش می آید. به طور مثال در مقطعی، عوامل سازنده سریال «پایتخت» تردید داشتند که سری چهارم این مجموعه را بسازند یا خیر و فکر می کردند که شاید نوعی ریسک باشد.

وی اضافه کرد: با این حال با لطف خداوند و زحماتی که دوستان کشیدند این کار که قرار بود در نوروز به پخش برسد به جدول زمانی ماه رمضان رسید. مضامین مذهبی و معنوی با توجه به پخش در ماه رمضان در سریال قرار داده شد و تلاش عوامل بر این بود که این مضامین به صورت گل درشت بیان نشود. مجموع این تصمیم گیری ها سخت بود و خوشبختانه با همه این احوال سری چهارم مجموعه «پایتخت» هم مورد توجه قرار گرفت.

مدیر شبکه یک سیما با اشاره به تقدیرها و همچنین انتقادهایی که از این سریال شده است، گفت: آثاری مثل سریال «پایتخت» از دو طرف مورد نوازش قرار می گیرد و البته دوستان ما هم انتقادات را نسبت به سریال شنیده اند و در آثار بعدی به کار خواهند برد و امیدوارم که ما در آینده شاهد کارهای بهتری از این تیم باشیم.

وی در پایان سخنان خود گفت: من از مدیران قبلی شبکه یک سیما بخصوص آقای فرجی تشکر می کنم زیرا سه قسمت از سریال پایتخت در دوره قبل انجام شد و یک قسمت به ما ارث رسید. همه دوستان زحمت کشیدند تا این کار به این شکل و به این ترتیب مورد توجه همگان قرار گرفت.

در ادامه مراسم سیدعلی ضیاء نام بازیگران را خواند و آنها روی صحنه آمدند تا هر یک چند کلمه ای با مخاطبان سخن بگویند.

الهام غفوری، سیروس مقدم، علیرضا خمسه، احمد مهران فر و هومن حاجی عبداللهی در دور اول روی صحنه رفتند و خمسه در ابتدا عنوان کرد: هیچ چیز زیباتر از این نیست که انسان مورد قدردانی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: یکی از افتخارات من حضور در گروهی است که در راس آنها الهام غفوری به عنوان تهیه کننده، سیروس مقدم و محسن تنابنده بودند و این چهارمین سالی است که با این گروه باتجربه، انسان های صمیمی و دوست داشتنی کار می کنم.

همسر ارسطو همسر احمد مهرانفر سریال پایتخت بیوگرافی محسن تنابنده اینستاگرام احمد مهرانفر

خمسه با اشاره به سخنان حجت الاسلام زائری که بعضی از سریال ها را پروژه های راحتی توصیف کرد که زحمتی برای آنها کشیده نمی شود، بیان کرد: این سریال برخلاف دیگر کارهایی که تاکنون داشتم بسیار سخت بود. در سریال های دیگر همانطور که آقای زائری گفت لوکیشن نزدیک منزلم بود، راحت می رفتم و در اعیاد و مناسبت ها در کنار خانواده ام بودم اما در «پایتخت ۴» از ایامی که باید در کنار خانواده می بودم، زدم.

به خاطر مردم از خانواده زدیم

بازیگر نقش بابا پنجعلی اضافه کرد: با این پروژه نتوانستم در ایام عیدها در کنار خانواده باشم و حتی در زمان عزاداری ها از خانواده دور بودم. با این حال این دوری به خاطر مردم بود و من به خاطر مردم از خانواده زدم حالا هم این انرژی را از مردم دارم.

سیروس مقدم نیز با اشاره به سخنان محمدرضا زائری بیان کرد: صحبت های آقای زائری و دیگران یک سوال را برای من ایجاد کرد و آن، این است که مگر قرار است تلویزیون و تیم های سازنده کار بی کیفیت بسازند که یک کار باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: هر تیمی دوست دارد بهترین اثر خود را بسازد، هر کارگردانی می خواهد بهترین کارش را جلوی دوربین ببرد و هر بازیگری سعی می کند بهترین نقش خود را ایفا کند. درواقع ما یا نباید وارد مسیری شویم و یا باید به بهترین شکل کار خود را انجام دهیم. تلویزیون ما نباید سریال بی کیفیت که مخاطبی ندارد پخش کند چراکه وظیفه ما سرگرمی است.

مقدم همچنین با اشاره به تقدیرهایی که از وی شد، اظهار کرد: ترجیح می دهم از مردم تقدیر و تشکر صورت بگیرد، از مخاطبانی که باعث می شوند سریال «پایتخت» دوام داشته باشد و اگر سری چهارم آن ساخته شد به این دلیل بود که مردم خواستند و همچنین مدیران فرهنگی سازمان صداوسیما که لبیک گفتند.

این گروه مطلقا کم فروشی نمی کند

ریما رامین فر نیز در سخنان کوتاهی بیان کرد: من افتخار می کنم در این چند سال عضو این گروه بودم. همانطور که آقای زائری گفت این گروه مطلقا کم فروشی نمی کند و من خوشحالم که این سری از سریال «پایتخت» هم با رضایتمندی مردم همراه شد.

احمد مهرانفر نفر بعدی بود که وقتی میکروفن به او رسید صدا قطع شد و وی این مساله را با شوخی های خود همراه کرد و گفت: فرصتی شد تا این جمع دوباره یکدیگر را ببینند و من اینجا از سیروس مقدم و الهام غفوری تشکر می کنم که باز هم به من لطف کردند. من از این دو نفر تشکر می کنم چون در پشت صحنه زحمت زیادی کشیدند.

خوشحالی ارسطو از دیدن همسر سابقش

بازیگر نقش ارسطو با بیانی طنز به همسر چینی خود در سریال اشاره و بیان کرد: من خوشحالم که همسر سابقم خانم چوچانگ را اینجا می بینم و همچنین ممنونم که برادر زن های مرا هم به اینجا دعوت کردید چون دلم برایشان تنگ شده بود.

هومن حاجی عبداللهی نفر آخری بود که در این جمع سخن گفت و بیان کرد: ما نان به هم قرض نمی دهیم اما من باید از تیم سازنده مخصوصا الهام غفوری و سیروس مقدم تشکر کنم. تشکری هم باید داشته باشم از عوامل این سریال که در روزهایی گرمی که من می بایست در ماشین شاسی بلند زیر باد کولر می نشستم بچه ها در زیر گرمای آفتاب زحمت می کشیدند.

با پایان سخنان حاجی عبداللهی مهران فر دوباره میکروفن را گرفت و با بیان اینکه نکاتی را فراموش کرده است که بگوید، اظهار کرد: خانم غفوری به من اشاره کرد که از خاطرات پکن هم بگویم و اینجا باید بیان کنم که همه «پایتخت» خاطره است.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام سیدمصطفی میرلوحی روی سن آمد و درباره تاثیر آثار هنری در انتقال مفاهیم عنوان کرد: بارها دیده ایم که یک جمله یا یک اثر هنری می تواند تاثیری بیشتری از ده ها ساعت تبلیغ و سخنرانی داشته باشد و چه بسا باعث شود که یک میلیون نفر به نماز جماعت بروند، روزه بگیرند و یا در مسائل این چنینی با تاثیر از سریال اقدام کنند که این مسائل با هنر امکان پذیر می شود.

وی با بیان اینکه ائمه اطهار (ع) تشویق زیادی نسبت به شعرا داشتند، اظهار کرد: گاهی با یک بیت شعر از دعبل خزاعی امامان (ع) بیان می کردند که کسی که یک شعر در وصف مناقب اهل بیت (ع) بگوید خداوند یک خانه به او در بهشت می دهد.

این کارشناس امور مذهبی ادامه داد: هنر، شعر و در عصر ما سینما و تلویزیون با مخاطبان ده و صد میلیونی سر و کار دارند و تاثیر این هنرها بیشتر آشکار می شود.

میرلوحی با بیان اینکه خداوند به هر کسی با توجه به توانایی های وی فرصت می دهد، اظهار کرد: گاهی شخص در روز قیامت با خود می گوید کاش فلان کار را انجام می دادم. خدا به هنرمندان هم موقعیتی را داده است تا بتوانند حقیقتی را در چشم صدها نفر برجسته سازند و روز قیامت از این هنر سوال می شود.

سپس در دور بعدی محسن تنابنده، هدایت هاشمی، سارا و نیکا دو بازیگر کودک سریال، محمدرضا علیمردانی، نسرین نصرتی و همچنین منگ هان ژانگ بازیگر نقش چوچانگ روی سن آمدند.

تنابنده تنها به جمله ای مختصر اکتفا کرد و گفت: من از دوستانی که این برنامه را تدارک دیده اند ممنون هستم و فکر می کنم تمام حرف هایی را که خودم و تیم سازنده قصد داشتیم بیان کنیم در سریال گفته شده است.

سپس محمدرضا علیمردانی بازیگری که به «پایتخت ۴» اضافه شده بود، درباره حضور خود عنوان کرد: ابتدا که به جمع عوامل «پایتخت» شدم حس خوشایندی داشتم چون به دوستان قدیمی خود رسیده بودم.

وی ادامه داد: این یک خوشحالی و حسی عالی است که امیدوارم تداوم پیدا کند و من این شایستگی را داشته باشم که در کنار این تیم باقی بمانم.

بازیگر نقش چوچانگ که به قول خود فارسی را دست و پا شکسته حرف می زد ابتدا به شوخی بیان کرد: من که مرده هستم و احتمالا اینجا روحم حضور دارد.

وی از ویژگی های کار با گروه «پایتخت» گفت و بیان کرد: من از همکاری با این گروه لذت بردم و تجربه ها و خاطرات خوبی بدست آوردم. زمانی هم که به چین می رفتم دایم از این خاطرات برای دوستان و آشنایان خود تعریف می کردم.

مهرانفر نیز که نقش همسر این زن چینی را داشت دوباره روی سن آمد و درباره کار با بازیگران چینی توضیح داد: این افراد بسیار صبور بودند و فکر می کنم در زندگی عادی هم همین قدر صبورانه رفتار می کنند. من از همه گروه هایی که در ساخت سریال «پایتخت» حضور داشتند تشکر می کنم. برای اینکه ما سریال را به آنتن برسانیم زحمات بسیاری کشیده شد و من از همه تشکر می کنم.

هدایت هاشمی نیز تشکر خود را از عوامل سازنده گروه به شکل ایستاده اعلام کرد.

در بخش پایانی این مراسم از عوامل سریال تجلیل شد که بخشی از آن با اجرای هومن حاجی عبداللهی همراه بود.

هدایت هاشمی هدیه بیژن اشکور کیایی را تقدیم وی کرد. بیژن اشکور با فیلم موبایلی «شیب بام» شناخته می شود و محسن تنابنده در برنامه تحویل سال با اجرای احسان علیخانی قول داده بود که نقشی برای وی در نظر بگیرد و به همین ترتیب اشکور در این سری از «پایتخت» به ایفای نقش پرداخت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*