خانه / آخرین اخبار / از استحمام با شلنگ آبیاری چمن ها در ملا عام تا پیاده روی با بدن نمیه عریان

از استحمام با شلنگ آبیاری چمن ها در ملا عام تا پیاده روی با بدن نمیه عریان

پارک ساحلی انزلی یکی از پارکهای شهرستان است که همه ساله تعداد زیادی از مسافران را برای تفریح به انزلی جذب می کند. اما این پارک با وجود دارا بودن ظرفیتهای بسیار برای جذب گردشگر با مشکلات بسیاری روبرو است.

ساحل انزلی زن در ساحل زن بی حجاب توریستی شمال توریستی بندر انزلی اخبار بندر انزلی

    عدم نصب تابلو به جهت فرهنگ سازی

تا همین چند ماه پیش وقتی مسافران وارد پارک ساحلی انزلی می شدند ، از سرویس بهداشتی این پارک برای شست و شوی ظروف و لباس استفاده می کردند ،حال که یک سرویس بهداشتی مجهز تر و به اصطلاح امروزی ها با کلاس تر ساخته شده است شاید مسافران بسیاری از مسافران خجالت می کشند در آنجا ظرف بشورند.

به نظر نمی رسد که مسافران اجازه داشته باشند در جایی که برای تفریح خانواده ها تعبیه شده است لباسهای زیر و یا ظرف و ظروف بشوند و سپس لباسهای شسته شده خود را بر روی درختان آویزان نمایند.

ساحل انزلی زن در ساحل زن بی حجاب توریستی شمال توریستی بندر انزلی اخبار بندر انزلی

برای جلوگیری از این موضوع و آگاه سازی بیشتر مسافران به جهت فرهنگ استفاده صحیح از پارکها لازم است که تابلوهایی در خصوص فرهنگ صحیح استفاده از پارک نصب شود.

 شنا ممنوع یا آزاد؟

در همین چند روز گذشته خبرنگار افق انزلی طی یک پیاده روی در پارک ساحلی با صحنه های عجیبی روبرو شد ،مثلا یک مرد مسافر شلنگ آبیاری چمن پارک را برای همسرش نگه داشته بود تا وی حجاب خود را برداشته و سرش را از ماسه های دریا در مقابل چشم صدها نامحرم بشوید. پس از مشاهده این صحنه چند قدم آن طرف تر یک مرد بدون پیراهن و با شلوار کوتاه ناگهان از درون دریا وارد پارک شده و بیخیال از همه دنیا به همراه خانواده خود و بازهم در وضعیتی زشت و زننده در مقابل چشم صدها نامحرم بر روی چمن های پارک می نشیند.

اگر در این منطقه شنا آزاد است ،پس چرا برای آن امکانات لازم برای یک طرح دریا فراهم نمی شود ، واگر در این منطقه شنا ممنوع است چرا مردم و مسافران به راحتی می توانند در آن شنا نموده سپس با وضعیتی زشت و زننده و نیمه عریان در مقابل چشم خانواده ها و جوانا مجرد ظاهر شوند.

   چه کسی به صاحبان اسبها و موتورهای چهار چرخ مجوز فعالیت داده است؟

هر شب به واسطه تفریح مردم برای اسب سواری و موتور سواری در نوار ساحلی این پارک ،صحنه های ناشایستی بین مردان و زنان نامحرم رخ می دهد که ما از گفتن آنها شرمساریم.

 تخیله صدها متر مکعب فاضلاب در بخش ساحلی پارک

یکی از زننده ترین مشکلات موجود در پارک که باعث آزار و اذیت شهروندان و مسافران می شود ،تخلیه بیش از صدها مترمکعب فاضلاب در طول شبانه روز و در ضلع غربی پارک می باشد که علاوه بر آلودگی آب دریا هوای پارک را متعفن می نماید و متاسفانه سالها است که شاهد این وضعیت هستیم و هنوز هیچ اقدامی جهت جلوگیری از تخلیه این فاضلاب به آب دریا صورت نگرفته است.جالب اینجاست که بسیاری از مسافران بدون اطلاع از این موضوع در دریا شنا نموده و سلامتی خود را به خطر می اندازند.

ساحل انزلی زن در ساحل زن بی حجاب توریستی شمال توریستی بندر انزلی اخبار بندر انزلی

عدم وجود کیوسک نیروی انتظامی

ماموران زحمتکش نیروی انتظامی همواره به صورت پی در پی در پارک ساحلی انزلی و خیابان پاسداران گشت می زنند و وظایف خود را به خوبی انجام می دهند اما به نظر می رسد به جهت حساسیت این پارک و حضور مسافران از سایر استانهای کشور برای تامین امنیت نیازمند یک کیوسک نیوری انتظامی می باشد.

   قلیان سرا آفتی جبران نشدنی برای آینده نسل جوان

نسل جوان شهر ،هر شب برای پر کردن اوقات فراغت خود در کافه های این پارک به صورت آزادانه به کشیدن قلیان می پردازد و علاوه بر به خطر انداختن سلامتی خود ،موجبات ناراحتی سایرین را نیز فراهم می سازد.لازم به ذکر است که در حاشیه کشیدن قلیان در بسیاری از موارد بازهم حدود اسلامی بین مردان و زنان نامحرم حفظ نمی شود.

ساحل انزلی زن در ساحل زن بی حجاب توریستی شمال توریستی بندر انزلی اخبار بندر انزلی

سخن پایانی:

طی چند ماه گذشته در پارک ساحلی انزلی اقدامات خوبی از جمله نقاشی های زیبای دیواری و احداث یک سرویس بهداشتی مناسب و در خور شان یک شهر توریستی بوده ایم ، اما باید گفت که این تلاش ها و زحمات اگر چه در جایگاه خود خوب و قابل تقدیر است ولی کافی نیست و انتظار مردم انزلی فراتر از اینهاست.

ساحل انزلی زن در ساحل زن بی حجاب توریستی شمال توریستی بندر انزلی اخبار بندر انزلی

این پارک نیازمند نظارت و رسیدگی بیشتر برای جذب گردشگران و رفاه مردم شهرستان بندرانزلی می باشد.

منبع : دانا

یک نظر ثبت شده

  1. همه جای دنیا از امکانتشان بدرستی استفاده میکنند بدون مردم آزاری و رعایت کردن حقوق شهروندی …

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*