خانه / آخرین اخبار / «تعهدنامه کتبی» دولت از معترضان حذف یارانه نقدی

«تعهدنامه کتبی» دولت از معترضان حذف یارانه نقدی

دولت با محوریت وزارت کار و برای برقراری یارانه نقدی، از معترضان «تعهدنامه کتبی الکترونیکی» گرفت.

دور جدید تکمیل فرآیند بررسی برقراری مجدد پرداخت یارانه نقدی حذف شدگان با دریافت تعهدنامه کتبی از سوی دولت در حالی از امروز یکشنبه آغاز شده است که براساس آن، معترضان دو مرحله ارائه تعهدنامه بررسی میدانی و قبول استرداد یارانه دریافتی از طریق نظام مالیاتی را به دولت متعهد می‌شوند.

بر این اساس از امروز معترضان به حذف یارانه نقدی می توانند وارد سایت مربوطه شوند و از دلایل حذف یارانه نقدی خود توسط دولت مطلع شوند و پس از آن وارد فرآیند تعهدنامه کتبی می‌شوند که شامل سه بند است، همچنین در صورت تائید تعهدنامه فوق یارانه خانوارهای حذف شده مجدد برقرار خواهد شد.

بر اساس تعهدنامه مربوطه، فردی که خواستار برقراری مجدد یارانه نقدی است، به دولت اجازه می دهد که با بررسی های میدانی از محل و سازمان‌ها و دستگاه‌هایی که تشخیص آن با دولت است، از وضعیت اقتصادی و اجتماعی وی و خانواده اطلاع یابد.

در عین حال، در صورتی که حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی کارمند دولت نباشند یا قبلا اظهارنامه مالیاتی تکمیل نکرده باشند، در لیست مودیان مالیاتی قرار می‌گیرند و پس از تائید تعهدنامه، یارانه خانوار آنها برقرار می شود اما در صورت ارایه اطلاعات خلاف واقع براساس قانون هدفمندسازی یارانه ها، اگر خانوار مربوطه از اول سال ۹۳ یارانه نقدی دریافت کرده باشد، به مالیاتشان افزوده خواهد شد.

به موجب ماده ۱۰ قانون هدفمندکردن یارانه ها، در صورتی که اطلاعات نادرست به سازمان داده شود دولت مکلف است ضمن جلوگیری از ادامه پرداخت یارانه نقدی، در خصوص استرداد وجوه پرداختی اقدام کند.

تصویر تعهد کتبی دولت از معترضان حذف یارانه نقدی
سایت یارانه نقدی ثبت نام یارانه نقدی اخبار یارانه نقدی
در همین حال، وزارت کار در اطلاعیه ای خطاب به حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی اعلام کرده است: با توجه به ضرورت به روز رسانی اطلاعات در سامانه، به اطلاع می رساند که خانوارهایی که یارانه آنها از ماه های گذشته قطع شده از روز یکشنبه مورخ ۹۴.۶.۱ و خانوارهایی که یارانه آنها از مردادماه قطع شده، از روز چهارشنبه مورخ ۹۴.۶.۴ به سامانه ثبت اعتراض مراجعه کنند.

براساس اعلام علی ربیعی، یارانه حدود ۲ میلیون ایرانی تا پایان مردادماه قطع شده است.

ربیعی همچنین گفته است که براساس معیارها و شاخص‌های موجود یارانه نقدی کارگران و بازنشستگان حذف نمی شود، این در حالی است که پیگیری‌های خبرنگار مهر حاکی از آن است که یارانه برخی از بازنشستگان که حقوق ماهیانه آنها به یک میلیون تومان می رسد، حذف شده است.

این در حالی است که احمد میدری معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واریز یارانه‌های آن دسته از سرپرستان خانواری خبر داده که اعتراض آنها به حذف یارانه مورد قبول واقع شده است.

پیش از این، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت، تعداد یارانه بگیران را بیش از ۷۶ میلیون نفر اعلام کرده بود.

در عین حال علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی گفته است: روز واریز یارانه نقدی برای ما «مصیبت عظما» است، زیرا با این شرایط درآمدی باید پرداخت‌های نقدی یارانه ها را انجام دهیم و این از مشکلات جدی ما در این دولت بوده و هست.

منبع: مهر

۳ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. با سلام . می خواستم بدونم سر پرست که مادر خانواده باشد و هیچ چیزی به نام ایشون نیست و طبق استشاط محلی ۲۰سال هست که ۶ بچه رو خودش بدون یاری رسانده شوهر و دیگران بزرگ کرده چرا باید یارانه ایشون قطع شود لطفا پیگیری شود .

  2. من هیچ حقوقی از جایی دریافت نمیکنم ومخارج زندگی ام از طریق رانندگی میگذرد
    وسه تا بچه و همسرم خانواده من را تشکیل میدهد لطفا تجدید نظر بدهید و یارانه مرا پرداخت کنید که واقعا به ان احتیاج دارم
    با تشکر سرپرست خانواده’

  3. متاسفم برای نوبخت از یه طرف میگه حقوق معلمان باید افزایش یابد در حرف ولی در عمل که برای قطع کردن یارانه معلمان اقدام می کنیدولی برای کارکنان وزارت نفت و….که حقوقهای آنچنانی دریافت می کنندیارانه پرداخت می شودشمامعیارهارادرست شناسایی نکردیدانتظارهست دردولت امیدوتدبیر واقعا تدبیری عاذلانه برای کلیه هم وطنان اندیشیده شود
    باتشکر

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*