خانه / آخرین اخبار / این رازهای زناشویی را به دیگران نگویید

این رازهای زناشویی را به دیگران نگویید

در زندگی زناشویی هر زوجی رازها و حرف هایی وجود دارد که نباید آن را به دیگران بگویند و فقط باید بین زن و شوهر بماند.

برای حفظ رابطه و زندگی مشترک خود، لازم است از بازگو کردن بعضی رازها حتی نزد بهترین دوستان خودداری کنیم‌‌‌ اما این رازها چه هستند؟
زندگی زناشویی زن و شوهر رابطه زناشویی آموزش همسرداری آموزش شوهر داری آموزش زناشویی

 

 

نارضایتی از رفتار همسر

شاید وقتی همسر شما طبق میلتان رفتار نمی‌کند و یا رفتار و کردار خود شما را عصبانی می‌کند، به درد دل کردن با دوستان نیاز پیدا کنید. البته کمی غر زدن یا گلایه اشکالی ندارد ولی مراقب باشید ذهنیت دوستانتان را نسبت به همسرتان خراب نکنید چرا که این کار تأثیری ماندگار بر ذهن آن‌ها خواهد داشت. مسلماً پس از مدتی شما و شوهرتان همه چیز را فراموش می‌کنید ولی دوستانتان حرف‌‌های شما را راجع به او فراموش نخواهند کرد.

میزان در آمد شما یا همسرتان

خوشبختانه یا متأسفانه اکثر زوج‌ها با زوج‌های دیگر در رقابت هستند‌. خانه چه کسی بزرگ‌تر است؟ اتومبیل چه کسی بهتر است؟ اگر میزان درآمد خود یا همسرتان را به دوستان بگویید، ممکن است با قضاوت نادرست آن‌ها روبه‌رو شوید. ممکن است شما را ثروتمندتر از آنچه که هستید ببینند و فکر کنند در زندگی مشکلی ندارید. همین طور ممکن است تنها به این دلیل که درآمد بیشتری دارند خود را بالاتر از شما ببینند و با شما مثل یک زیر دست رفتار کنند (هر چند دوستان واقعی هرگز عمداً چنین رفتاری نشان نمی‌دهند). با حفظ چنین اسراری تعادل را در دوستی خود برقرار خواهید کرد.

نظر همسرتان نسبت به دوستان شما

اجازه ندهید ازدواج در دوستی‌هایتان خللی ایجاد کند. اگر همسرتان از یکی از دوستان شما خوشش نمی‌آید به او یا حتی سایر دوستان نگویید. به خصوص اگر این دوست مرتکب اشتباه یا رفتار بدی نشده باشد. همین طور اگر یک دوست از همسر شما بدگویی کرده یا از او خوشش نمی‌آید، به همسرتان نگویید.

میزان بدهی‌های شما و همسرتان

تقریباً همه زوج های جوان مقداری بدهی یا وام دارند اما زیاد یا کم بودن این بدهی‌ها گواه ثبات مالی یک زوج است. اگر به دوستانتان بگویید که شما و همسران در سال‌های گذشته وام‌ها و بدهی‌های کمی داشته‌اید ممکن است حسادت کنند، یا احساس کنند که به آن‌ها فخر می‌فروشید. همین طور اگر به آن‌ها بگویید که بدهی‌های زیادی دارید، ممکن است نسبت به شما احساس ترحم کنند (‌و البته اگر دوستان خوبی نباشند احساس رضایت). به دوستان فرصتی برای قضاوت کردن راجع به زندگی مشترکتان ندهید.

مشکلاتی که با خانواده همسرتان دارید

بسیاری از زنان و مردان به خصوص در اوایل ازدواج به دلیل عدم شناخت کافی دچار اختلافاتی هر چند جزئی با خانواده همسرشان می‌شوند. بازگو کردن این اختلافات نزد دوستان اولاً ذهنیت آن‌ها را نسبت به خانواده همسر شما تحت تأثیر قرار خواهد داد، ثانیاً ممکن است در مواردی حرف‌هایی که از سر ناراحتی زده‌اید به گوش خانواده همسرتان برسد و بعد… عواقب چنین چیزی اصلاً قابل پیش‌بینی نیست!

منبع: شفا آنلاین

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*