خانه / بورس و سهام / شفاف سازی “پارسان”

شفاف سازی “پارسان”

شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان طی اطلاعیه ای اقدام به شفاف سازی نموده تا شاید بالاخره گره بسته بودن این نماد باز شود.

پیرو اطلاعیه شفاف سازی منتشر شده در تاریخ 10 شهریور 92 در سامانه کدال در خصوص سرمایه گذاری انجام شده توسط “پارسان” در سهام شرکت پتروشیمی شیراز (سهامی عام)، موارد زیر را به اطلاع سرمایه گذاران محترم می‌رساند:

همانگونه که در اطلاعیه شفاف سازی قبل درج شده بود، آمده است: مطابق مفاد مصوبه مورخ بیست و سوم اردیبهشت92 شورای عالی بورس، سهام شرکت پتروشیمی شیراز می بایست با قیمت روز و در خارج از ساعت معاملاتی از شرکت های سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیروهای مسلح و انرژی سپهر به شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان منتقل می‌شد.

با عنایت به نحوه عمل شرکت و عدم اصلاح اطلاعات مطابق مصوبه شورای عالی بورس، مراتب طی گزارشی جهت دریافت نظر نهایی به شورای عالی بورس ارائه شده است که به محض دریافت هرگونه اطلاعاتی، مراتب در اسرع وقت اطلاع رسانی خواهد شد.

شایان ذکر است که با توجه به بررسی های انجام شده، در صورت ثبت و شناسایی سرمایه گذاری فوق مطابق تاریخ و قیمت های معاملاتی در بورس، بهای تمام شده سرمایه گذاری در سهام شرکت پتروشیمی شیراز بالغ بر حدود مبلغ یک هزار و 128 میلیارد و 400 میلیون تومان خواهد شد که نسبت به مبلغ ثبت‌شده در دفاتر شرکت حدوداً مبلغ 656 میلیارد و 100 میلیون تومان اختلاف دارد که حدود 16 درصد مجموع دارایی ها براساس اطلاعات 6 ماهه حسابرسی شده منتهی به 31 خرداد 92 می باشد.

ضمناً حدود مبلغ 19 میلیارد و 700 میلیون تومان سود ناشی از فروش سرمایه گذاری در شرکت فوق الذکر در سال مالی جاری در حساب‌ ها شناسایی شده (ناشی از فروش سهام توسط شرکت به اشخاص حقیقی و حقوقی) که در صورت اصلاح می بایست از دفاتر مالی شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان حذف گردد.

مراتب جهت استحضار سرمایه گذاران ایفاد می گردد. بدیهی است در صورت اصلاح اطلاعات مالی شرکت با توجه به موارد فوق الذکر، اطلاع‌ سانی مقتضی صورت خواهد گرفت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*