خانه / حوادث / دستگیری عامل انتشار عکس‌خصوصی زنان باردار در مشهد

دستگیری عامل انتشار عکس‌خصوصی زنان باردار در مشهد

عکاس حسود برای انتقامگیری از صاحب یک عکاسی زنجیره‌ای در مشهد، با پوشش زنانه وارد مغازه او شد و تصاویر خصوصی ۱۵ زن باردار را دزدید و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد.

روزهای پایانی مرداد امسال زن جوانی با حضور در پلیس فتای استان خراسان رضوی و اعلام شکایتی عنوان کرد تصویر خانوادگی و دوران بارداری‌اش در لاین، فیسبوک و تلگرام منتشر شده و نمی‌داند چه کسی دست به این کار زده و منجر به آن شده که ارتباط او و شوهرش تیره شود و آبروی خانوادگی‌اش برود.

عکس لو رفته عکس زن باردار عکس خصوصی حوادث مشهد اخبار مشهد

شاکی در اظهاراتش گفت: دو هفته پیش با توجه به این که دوره حاملگی‌ام را سپری می‌کردم، به پیشنهاد یکی از دوستانم تصمیم گرفتم به عکاسی بروم و از این دوره همراه همسرم عکس‌هایی تهیه کنیم تا یادگاری داشته باشیم. بنابراین یک عکاسی زنجیره‌ای در شهر مشهد پیدا کردیم که در یکی از شعبه‌های آن فقط زنان عکاس فعالیت داشتند. به این عکاسی رفتیم و عکاس زن از من عکاسی کرد.

وی خاطرنشان کرد: چند روز بعد عکس‌های چاپ شده را تحویل گرفتیم. هنوز چند روزی از این موضوع نگذشته بود که در تماس یکی از دوستانم متوجه شدم عکس‌هایم از طریق شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و تلگرام منتشر شده است.

گفته‌هایش را باور نمی‌کردم تا این که همان عکس‌‌ها برای خودم نیز از طریق تلگرام ارسال شد. با مشاهده تصاویر شوکه شده بودم و باورم نمی‌شد این تصاویر خصوصی در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است. نمی‌دانم چه کسی دست به این کار زده است، چون فقط مسئولان عکاسی زنانه به این عکس‌ها دسترسی داشتند و اکنون از آنها شکایت دارم.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی و شروع تحقیقات، مدیر عکاسی زنانه و کارکنان وی برای ادامه تحقیقات به پلیس فتا فراخوانده شده و مورد بازجویی قرار گرفتند و اظهار کردند بی‌گناه بوده و نمی‌دانند عکس‌های شاکی و خانواده‌اش را چه کسی در شبکه اجتماعی منتشر کرده و آنها را به دردسر انداخته است.

۹ شاکی دیگر در پرونده

در این مرحله از تحقیقات بود که ۹ زن جوان دیگر نیز با حضور در پلیس فتا از همان عکاسی زنانه به اتهام انتشار تصاویر خصوصی و دوره‌های بارداری‌شان شکایت کردند. تحقیق از این ۹ شاکی جدید نشان می‌داد عکس‌های آنها نیز در شبکه‌های لاین، فیسبوک، وایبر و تلگرام منتشر و این حادثه به اختلاف‌هایی میان آنها و همسرانشان منجر شده است.

ماموران فتا با توجه به این که هر ده شاکی در یک عکاسی عکس گرفته بودند، دوباره به تحقیقات از مسئولان و کارکنان عکاسی زنانه پرداختند، اما مدارکی که نشان دهد آنها مرتکب این جرم اینترنتی شده باشند، به دست نیامد. بنابراین ماموران این فرضیه را که ممکن است فرد یا افراد دیگری در خارج از این مجموعه دست به این کار زده باشند، مطرح کردند. تحقیقات روی این فرضیه متمرکز شد تا این که روز پنجشنبه گذشته ماموران فتا به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد فردی از یک رایانه شخصی به عضویت در شبکه‌های اجتماعی درآمده و از طریق این شبکه‌ها در حال ارسال تصاویر خصوصی شاکیان پرونده است. ردیابی محل ارسال عکس‌ها نشان داد عکس‌ها از یک عکاسی در نزدیکی عکاسی زنانه منتشر می‌شود.

ماموران فتا با اطمینان از حضور کاربر اینترنتی مورد نظر در عکاسی به آنجا اعزام شده و او را هنگامی که پشت رایانه‌ای نشسته و در حال انتشار تصاویر در شبکه‌های اجتماعی بود، دستگیر کردند. در بازرسی از رایانه متهم که صاحب این عکاسی بود، تصاویر خصوصی و خانوادگی ده زن باردار که شاکیان این پرونده بودند و پنج زن دیگر کشف شد.

سرقت در پوشش زنانه

متهم با انتقال به پلیس فتای استان خراسان رضوی به سرقت عکس‌های مشتریان صاحب عکاسی زنانه اعتراف کرد.

متهم در اظهاراتش گفت: صاحب عکاسی زنانه، مدیر چند عکاسی زنجیره‌ای بود و مشتریان بسیاری داشت و پول خوبی از این کار به دست می‌آورد و همین موضوع باعث شده بود مشتریان من که از عکاسان قدیمی بودم، هر روز کمتر شوند و دچار مشکلات مالی شوم. بنابراین از صاحب عکاسی رقیب، کینه به دل گرفتم و قصد داشتم هر طوری شده موقعیت کاری او را به خطر بیندازم تا اعتبارش را از دست بدهد. بنابراین فکری به ذهنم رسید و تصمیم گرفتم تصاویر خصوصی زنان باردار را که برای تهیه عکس به عکاسی زنانه می‌آمدند، سرقت کرده و با انتشار آن در فضای مجازی او را به دردسر بیندازم.

وی خاطرنشان کرد: طبق نقشه از‌پیش تعیین شده چهره‌ام را گریم کردم و با پوشیدن لباس زنانه و جا زدن خود به عنوان یک زن باردار برای تهیه عکس به عکاسی زنانه رقیبم رفتم. آنجا شلوغ بود و زمانی که یکی از کارمندان عکاسی برای انجام کاری از صندلی‌اش بلند شد، از فرصت استفاده کرده و با نزدیک شدن به رایانه مورد نظر فلشی را به آن نصب کردم و آخرین فایل تصاویر مشتریان را که مربوط به ۱۵ زن بود، سرقت کردم و پیش از آن که او به سمت رایانه‌اش بازگردد، از عکاسی خارج شدم. پس از چند روز عکس‌ها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردم و او را به‌دردسر انداختم.

سرهنگ سیدمحسن عرفانی، رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در این‌باره گفت: برای متهم قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*