خانه / آخرین اخبار / اوباما کشته های اماراتی را «شهید» خواند!

اوباما کشته های اماراتی را «شهید» خواند!

«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا، عصر شنبه در تماسی تلفنی با «شیخ محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی و جانشین فرمانده نیروهای مسلح امارات، کشته شدن ۴۵ نظامی این کشور را در استان «مارب» در شرق یمن تسلیت گفت.

روز جمعه، ارتش و نیروهای مردمی یمن مقر نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان در استان مأرب را با یک موشک بالستیک از نوع «توشکا» هدف قرار دادند. در این عملیات، ده‌ها نظامی از جمله ۴۵ نظامی اماراتی، ۳۰ نظامی بحرین و شماری نظامی سعودی کشته شدند.

براین اساس، اوباما نظامیان کشته شده اماراتی در یمن را «شهید» خواند و همدردی خود را با دولت و ملت امارات عربی متحده ابراز کرد.

ابراز تسلیت رئیس‌جمهور آمریکا به هلاکت شماری نیروهای متجاوز به خاک یمن در حالی صورت می‌گیرد که براساس گزارش سازمان‌های بین المللی، بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ غیرنظامی یمنی از جمله کودکان و زنان از ۲۶ ماه مارس گذشته در نتیجه محاصره دریایی، زمینی و هوایی و حمله‌های ائتلاف تحت رهبری سعودی کشته و زخمی شده‌اند ولی جامعه جهانی درقبال این کشتار سکوت اخیتار کرده است.

اوباما و محمد بن زاید در این تماس همچنین درخصوص روابط دو جانبه امارات و آمریکا، تلاش‌های دو کشور برای استقرار امنیت و ثبات در منطقه و مقابله با چالش‌های فراروی امنیت استراتژیک و منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*