خانه / آخرین اخبار / “کمپین نه به خرید خودروی صفر” جواب داد

“کمپین نه به خرید خودروی صفر” جواب داد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در پاسخ به سوالی درباره نتایج کمپین خرید خودرو صفر ممنوع و تاثیر آن بر شماره‌گذاری خودروهای داخلی، از کاهش ۱۵ درصدی شماره‌گذاری خودروهای صفر در پنج ماهه امسال خبر داد.

سردار تقی مهری در جلسه کمیته هماهنگی طرح های ویژه ترافیکی که در مقر مرکزی ستاد پلیس راهور برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره نتایج کمپین خرید خودرو صفر ممنوع و تاثیر آن بر شماره گذاری خودروهای داخلی، گفت: بر اساس آمارهایی که پلیس دارد در پنج ماهه امسال شماره گذاری خودروی نوشماره کاهشی ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است و در حوزه نقل و انتقالات نیز کاهشی ۹٫۷ درصدی نسبت به پارسال داشتیم.

وی افزود: در مورد خودروهای وارداتی نیز شاهد کاهش ۱۷ درصدی در شماره گذاری بوده ایم و شماره گذاری موتورسیکلت نیز ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه قبل کاهش داشته است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در عین حال افزود: در حوزه اسقاط خودرو در این مدت نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته ایم.

سردار مهری همچنین در خصوص حریق اتوبوس های اسکانیا نیز اظهار کرد: این حادثه به دلیل نقص فنی رخ داده و علاوه بر آن یک مورد حادثه ولوو و یک مورد اتوبوس بنز نیز وجود داشته که برخی به دلیل نقص فنی و برخی نیز به دلیل تغییراتی که از سوی راننده اعمال شده است رخ داده بود.

وی با اشاره به خودروهایی که ممکن است دارای نقص فنی باشند تصریح کرد: خودروسازان و تولید کنندگان خودرو در صورتی که نقص فنی برای خودروهایشان وجود دارد باید نسبت به فراخوان مستمر و کنترل تولیدات خود اقدام کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی شناسایی ۱۲۰۰ نقطه پرحادثه در جاده های کشور خبر داد و گفت: با کمک سازمان راهداری این نقاط شناسایی و علامت گذاری شده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*