خانه / آخرین اخبار / نظر سه کارشناس داوری در مورد صحنه اخراج بازیکن پرسپولیس

نظر سه کارشناس داوری در مورد صحنه اخراج بازیکن پرسپولیس

کارشناسان داوری با نادرست دانستن تصمیم محسن قهرمانی در اخراج سیدمیثم حسینی مدافع تیم پرسپولیس در ابتدای بازی و اعلام یک ضربه پنالتی به سود تیم سپاهان اعلام کردند خطای اول را بازیکن تیم زردپوش اصفهانی به شکل آشکار انجام داد و با اعلام خطای او، اعلام پنالتی جایز نبود.

به گزارش خبرنگار مهر، در دقیقه 4 بازی سپهان اصفهان و پرسپولیس در هفته دهم رقابتهای لیگ برتر، میثم حسینی مدافع سرخپوشان با خطای بدون توپ روی بازیکن سپاهان در محوطه جریمه علاوه بر دادن یک ضربه پنالتی به حریف، با دریافت کارت قرمز مستقیم از طرف محسن قهرمانی از زمین بازی اخراج شد.

هوشنگ نصیرزاده کارشناس داوری فوتبال ایران در مورد تصمیم محسن قهرمانی برای اخراج حسینی و اعلام پنالتی به سود تیم سپاهان گفت: پنالتی اعلام شده به سود سپاهان و علیه پرسپولیس، همچنین اخراج میثم حسینی از پرسپولیس، کاملا نادرست و یک اشتباه آشکار بود. تصمیم‌های داوری در صحنه منجر به اعلام پنالتی برای سپاهان درست نبود. در حرکت آهسته این صحنه که پخش شد، مشخص بود که داور صحنه را از دست داد و کمک‌داور باید به او کمک می‌کرد.

وی ادامه داد: در این صحنه، خطای اول را بازیکن سپاهان به شکل آشکار انجام داد و با اعلام خطای او، اعلام پنالتی جایز نبود. میثم حسینی هم ضربه سنگینی به حریف نزد. در واقع با پا به او ضربه نزد، بلکه با ساق پا زد. از نظر فنی، ضربه با قسمتی از پا که داخل کفش قرار می‌گیرد، به عنوان ضربه پا تلقی می‌شود. در این صحنه تصمیم درست، اخطار به هر دو بازیکن و اعلام ضربه آزاد برای پرسپولیس بود.

پرویز سیار دیگر کارشناس داوری هم در خصوص این صحبنه اظهار داشت: بازیکن سپاهان فنر کمر زیبایی به بازیکن پرسپولیس زد و تعجب می‌کنم چرا داور علیه پرسپولیس پنالتی گرفت و بازیکن این تیم را اخراج کرد.

وی افزود: ابتدا چون تصویر آهسته پخش نشد متوجه نشدم چه اتفاقی افتاده که داور تصمیم به اخراج بازیکن پرسپولیس و گرفتن پنالتی به نفع سپاهان کرده اما تصاویر آهسته کاملا گویا و واضح بود که بازیکن سپاهان فن کمر را به زیبایی زد و خطا می‌بایست به نفع پرسپولیس اعلام می‌شد.

این کارشناس داوری همچنین اضافه کرد: من تعجب می‌کنم که داور چرا اعلام پنالتی کرد و چرا بازیکن پرسپولیس را اخراج کرد. این اشتباه بزرگ در دقایق ابتدایی بازی علامت سوال بزرگی است و من نمی‌دانم داور چگونه می‌خواهد این اشتباه خود را توضیح دهد.

نوذر رودنیل دیگر کارشناس داوری فوتبال ایران هم در خصوص تصمیم محسن قهرمانی تاکید کرد: با توجه به اینکه خطای اول توسط بازیکن سپاهان انجام شد، اعلام ضربه پنالتی به ضرر پرسپولیس، اشتباه بود. پخش تصاویر آهسته صحنه‌ای که منجر به اعلام پنالتی شد، با تأخیر زیاد از سوی تلویزیون صورت گرفت، اما پس از پخش آن، یک نکته مسلم بود، اینکه اعلام ضربه پنالتی از سوی داور بازی اشتباه بود.

مدرس داوری فوتبال خاطرنشان کرد: خطای اول توسط بازیکن سپاهان صورت گرفت که بازیکن پرسپولیس را بدون آنکه توپ در کار باشد، به شکل آشکاری سرنگون کرد. حتی اگر داور این صحنه را از دست داده باشد، کمک‌داور باید به او کمک می‌کرد. باید خطای بازیکن سپاهان گرفته می‌شد و موضوع پنالتی کاملا منتفی بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*