خانه / آخرین اخبار / کشتی فرنگی؛ سقوط آزادِ ایران از عرش به فرش +رده‌بندی نهایی انفرادی و تیمی

کشتی فرنگی؛ سقوط آزادِ ایران از عرش به فرش +رده‌بندی نهایی انفرادی و تیمی

پرونده پنجاه و هفتمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در لاس‌وگاس آمریکا به قهرمانی روسیه بسته شد و تیم های آذربایجان و اوکراین هم دوم و سوم شدند. ایران، مدافع عنوان قهرمانی سال گذشته، نیز به عنوانی بهتر از چهارمی نرسید.

نفرات اول تا ششم این مسابقات سهمیه المپیک گرفتند و فرنگی‌کاران کشورمان تنها در ۳ وزن (۷۵، ۸۵ و ۹۸ کیلوگرم) توسط سعید عبدولی، حبیب الله اخلاقی و قاسم رضایی موفق به کسب سهمیه‌ شدند. یوسف قادریان نیز به مدال برنز رسید اما چون در المپیک وزن ۸۰ کیلوگرم وجود ندارد سهمیه وی محسوب نمی شود. اوزان شش گانه المپیکی (۵۹، ۶۶، ۷۵، ۸۵، ۹۸ و ۱۳۰ کیلوگرم) هستند.

در پایان تنها تیم ترکیه در ۲ وزن به مدال طلا دست یافت و در مجموع ۷ کشور به مدال طلا رسیدند. از نکات جالب عدم کسب مدال طلا توسط تیم کشورمان بود. شاگردان پازاج با نقره رضایی، برنزهای قادریان و اخلاقی به همراه پنجمی عبدولی با ۳۱ امتیاز روی سکوی چهارم ایستادند.

اسامی کشورها با توجه به تعداد سهمیه کسب شده در مسابقات به شرح زیر است:
چهار سهمیه: روسیه – آذربایجان
سه سهمیه: ایران – اوکراین
دو سهمیه: کوبا – بلاروس – ارمنستان – قزاقستان – آمریکا
یک سهمیه: کره شمالی– قرقیزستان – آلمان – کره جنوبی – صربستان – الجزایر – دانمارک– فنلاند- ازبکستان – مجارستان – رومانی – بلغارستان

رده‌بندی انفرادی مسابقات جهانی به شرح زیر است:

۵۹ کیلوگرم:

۱- بورو مولینا (کوبا) ۲- روشن بایراموف (آذربایجان) ۳- وون چول (کره شمالی) و کبیزبایف (قزاقستان) ۵- ارالیف (قرقیزستان) و سوسالان دورو (بلاروس) … ۴۴- حمید سوریان (دیسکالیفه)

۶۶ کیلوگرم:

۱- فرانک استابلر (آلمان) ۲- ریو هانسو (کره‌جنوبی)‌ ۳- آرتم سورکوف (روسیه) و داوور استفانک (صربستان) ۵- میگران آرتونیان (ارمستان) و طارق عزیز (الجزایر)… ۳۴- مهدی زیدوند (ایران)

۷۱ کیلوگرم:

۱- رسول چونایف (آذربایجان) ۲- آرمن واردانیان (اوکراین) ۳- آدام کوراک (روسیه) و تالروس (سوییس) ۵- بردیف (بلاروس) و باخ (آلمان) … ۱۴ – بیابانگرد

۷۵ کیلوگرم:

۱- رومن ولاسوف (روسیه) ۲- مارک مادسن (دانمارک) ۳- اندرو بسیک (آمریکا) و دژان کارتیکوف (قزقستان) ۵- سعید عبدولی (ایران) و الوین مورس‌ علی‌یف (آذربایجان)

۸۰ کیلوگرم:

۱- سلجوق سبی (ترکیه) ۲- ساسونوسکی (بلاروس) ۳- یوسف قادریان (ایران) و لاشا گوبادزه (گرجستان) ۵- دیلموخامتوف (قزاقستان) و شیرداخوف (قرقیزستان)

۸۵ کیلوگرم:

۱- بولونیک (اوکراین) ۲- آساکولوف (ازبکستان) ۳- حبیب اخلاقی (ایران) و سامان طهماسبی (آذربایجان) ۵- هیتانیمی (فنلاند) و لورینچ (مجارستان)

۹۸ کیلوگرم:

۱- آرتور الکسانیان (ارمنستان) ۲- قاسم رضایی (ایران) ۳- اسلام ماگومدوف (روسیه) و دیمیتری تیمچنکو (اوکراین) ۵- الیس گوری (بلغارستان) و آلین آلکسوک سیوراریو (رومانی)

۱۳۰ کیلوگرم:

۱- رضا کایالپ (ترکیه) ۲- لوپز (کوبا) ۳- بلال ماخوف (روسیه) و چرنتسکی (اوکراین) ۵- اسمیت (آمریکا) و شریعتی (آذربایجان) … ۲۶ – مهدی علیاری

* رده بندی تیمی مسابقات:

۱- روسیه با ۴۵ امتیاز
۲- آذربایجان با ۳۹ امتیاز
۳- اوکراین با ۳۵ امتیاز
۴- ایران با ۳۱ امتیاز
۵- قزاقستان با ۲۳ امتیاز
۶- بلاروس با ۲۱ امتیاز
۷- ترکیه با ۲۰ امتیاز
۸- آلمان با ۲۰ امتیاز
۹- قرقیزستان با ۲۰ امتیاز
۱۰- کوبا با ۱۹ امتیاز
۱۱- ارمنستان با ۱۸ امتیاز
۱۲- کره جنوبی با ۱۷ امتیاز
۱۳- آمریکا با ۱۷ امتیاز
۱۴- مجارستان با ۱۷ امتیاز
۱۵- گرجستان با ۱۲ امتیاز

تا المپیک سه تورنمنت دیگر برای کسب سهمیه وجود دارد و ایران می تواند در ۳ وزن باقیمانده هم سهمیه های دیگر را کسب کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*