خانه / آخرین اخبار / عکس و مشخصات بنتایگا (Bentayga) ؛ سریع‌ترین و قدرتمندترین شاسی بلند جهان

عکس و مشخصات بنتایگا (Bentayga) ؛ سریع‌ترین و قدرتمندترین شاسی بلند جهان

بنتلی سرانجام شاسی بلندی که از سال ۲۰۱۲ تحت طراحی بود و تبلیغاتی زیادی حول آن انجام گرفت را رونمایی کرد.

ولفگانگ دورهایمر، مدیرعامل بنتلی مدت‌ها وعده داده بود این شاسی بلند سریع‌ترین، قدرتمندترین، لوکس‌ترین و گران‌ترین شاسی بلندی خواهد بود که تاکنون ساخته شده است.

مجله ماشین مجله خودرو قیمت بنتلی بنتایگا Bentayga
مدیرعامل بنتلی در بیانیه‌ای اظهار کرد: بنتایگا، بنتلی شاسی بلندهاست و در بخش شاسی بلند تعریف جدیدی از لوکس ارایه می‌دهد و با ترکیبی از توجه دقیق به کوچکترین جزییات، قدرت حرکت در هر سطحی و فناوری پیشرفته، در هر محیطی که باشد تجربه واقعی از یک خودروی بنتلی را عرضه می‌کند.
شاسی بلند بنتایگا که در آستانه نمایشگاه خودروی فرانکفورت در آلمان رونمایی شد، سیستم چهار چرخ متحرک با جعبه دنده اتوماتیک هشت سرعته و یک موتور ۱۲ سیلندر توربوشارژ دو قلو با قدرت ۶۰۰ اسب بخار دارد و سرعتش می‌تواند در عرض چهار ثانیه از صفر به حدود ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن حدود ۳۰۰ کیلومتر در ساعت است که رکورد پورشه کاین توربو اس و مرسدس بنز جی ال ئی ۶۳ اس را می‌شکند.
مجله ماشین مجله خودرو قیمت بنتلی بنتایگا Bentayga
بنتایگا زمانی که برای نخستین بار معرفی شد، با انتقادهای شدید نسبت به ظاهر خودرو روبرو شد که منجر به طراحی مجدد آن شد. این خودرو اکنون ویژگی‌هایی مانند چهار چراغ جلوی ال ئی دی درخشان دارد که نزدیک جلو پنجره ماتریکس الماس بزرگ قرار دارند. یک پنجره ۶۰ درصد از سقف خودرو را می‌پوشاند و حرف نقره ای بی در تهویه‌های هوا، چرخ‌ها، جلوپنجره و سرتاسر داخل خودرو حک شده است.

مجله ماشین مجله خودرو قیمت بنتلی بنتایگا Bentayga

(Bentayga)

این شاسی بلند با هشت حالت رانندگی عرضه شده که هر یک مناسب شرایط خاصی در نظر گرفته شده اند.
همچنین بنتلی در این خودرو یک سیستم سوخت رسانی مستقیم و غیرمستقیم گنجانده که سوییچ بین این دو سیستم، به انتشار آلایندگی کمتر و مصرف بهینه سوخت کمک می‌کند.

مجله ماشین مجله خودرو قیمت بنتلی بنتایگا Bentayga

مصرف سوخت این شاسی بلند نسبت به مدل‌های قبلی سوخت ۱۲ درصد بهتر است و مدل‌های دیزلی و هیبریدی آن تا چند سال آینده عرضه خواهند شد.

مجله ماشین مجله خودرو قیمت بنتلی بنتایگا Bentayga

بنتایگا با چهار یا پنج صندلی موجود خواهد بود اما آپشن هفت صندلی با مدل‌های دیزلی و هیبریدی این خودرو عرضه می‌شود.
حتی سیستم اطلاعات سرگرمی این خودرو به راننده امکان انتخاب از میان ۳۰ زبان را می‌دهد.
اقدام بنتلی در عرضه این شاسی بلند بخشی از طرح بزرگ فولکس واگن – شرکت مادر این خودروساز لوکس – برای افزایش تولید بنتلی به ۱۵ هزار دستگاه است.

مجله ماشین مجله خودرو قیمت بنتلی بنتایگا Bentayga

بنتلی هنوز قیمت بنتایگا را اعلام نکرده اما بر مبنای مدل اولیه، متوسط قیمت آن از ۲۰۰ هزار دلار آغاز می‌شود و تحویل آن از اول سال آینده انجام خواهد گرفت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*