خانه / آخرین اخبار / سانسور سخنان امام خمینی(ره) درباره آل سعود

سانسور سخنان امام خمینی(ره) درباره آل سعود

امام خمینی (ره)در میان فرمایشات خود مواضع قابل تاملی درباره  خاندان آل سعود دارد که بعضا از طرف رسانه ها مورد کم لطفی و سانسور واقع شده اند.

کتاب امام خمینی سخنان امام خمینی زندگینامه امام خمینی بیوگرافی امام خمینی امام خمینی

حکومت کودک کش، حاجی کش، مسلمان کش، سنی کش و…. حکومتی که یک پای آن در کشت و کشتار است!
آل سعود خاندان ثروتمند و بی کفایتی است که از اواسط قرن هجدهم میلادی و توسط عبدالعزیز بن عبدالرحمن بن فیصل بر  عربستان چیره شد و تاکنون که بعد از مرگ ملک عبدالله، ملک  سلمان بر تخت نشسته است خون های بسیاری را بر زمین ریخته و ظلم هایی که کافران هم نمی کنند را بر جهان اسلام روا داشته اند.
فاجعه منا با نزدیک به ۲۰۰۰ کشته و ۱۰۰۰ مجروح تا این ساعت آنطور که برخی اشاره کرده اند تنها ضعف مدیریتی! و لکه ننگ بر دامن سعودی ها نیست وهابی ها و آل سعود در تاریخ  و دفتر قتل و غارتها صفحات بسیاری ر ا به خود اختصاص داده اند.
پیش از آنکه بخواهیم اشاره ای به کشتارهای  شیعیان به دست وهابیون در اماکن مقدس چون نجف و کربلا کنیم باید بدانیم عادت این قوم در حاجی کشی در مکه مکرمه به سال ۶۱ هجری برمی گردد مگر نه این است که اگر  هجرت امام حسین(علیه السلام) به سمت کوفه نبود خون اهل بیت پیش از کربلا در حریم کعبه به زمین می ریخت.
سعودی ها که ادامه همان اسلام هستند هم در چند قرن حاکمیت خود همین روال را پیش گرفته اند از راه بستن بر پل منا در حج سال ۶۳ و مرگ حجاج بر اثر سقوط از روی پل تا کشتار حجاج در مراسم برائت از مشرکین سال ۶۶ که باعث شد امام خمینی (ره)حج را تحریم کنند و تا امروز سقوط جرثقیل و راه بستن دوباره در منا.
سعودی ها بیش از آنکه از پتانسیل هایی چون قبله مسلمین و ثروت خود منادی وحدت و اقتدار جهان اسلام باشند با مشی اسلام آمریکایی و اشرافیت خود منادی تضعیف و تفرقه در جهان اسلام اند و گویا کمر به شکست اسلام در جهان بسته اند. در منطقه هر جا خبر از کشتار و غارت مسلمین می آید دست های آل سعود نیز دیده می شود از لبنان ، بحرین،  فلسطین تا کشور خود ما در ۸ سال دفاع مقدس، نسل کشی امروز در یمن و بحران تروریست ها در عراق و سوریه.

فاجعه منا با نزدیک به ۲۰۰۰ کشته و ۱۰۰۰ مجروح تا این ساعت آنطور که برخی اشاره کرده اند تنها ضعف مدیریتی! و لکه ننگ بر دامن سعودی ها نیست وهابی ها و ال سعود در تاریخ  و دفتر قتل و غارت ها  صفحات بسیاری را به خود اختصاص داده اند.

کتاب امام خمینی سخنان امام خمینی زندگینامه امام خمینی بیوگرافی امام خمینی امام خمینی

آل سعود را باید در اصل آل یهود خواند، آنها به خوبی در پازل نقشه های صهیونیسم جهانی بازی می کنند و بهترین بازیگر در منطقه هستند. آنها نه اثری از مسلمین باقی خواهند گذاشت و نه از ذات اسلام و شاید اگر کعبه برای آنها بهانه ای برای ژست اسلام خواهی و محملی برای درآمد زایی نبود تا الان در نقشه تغییرات خود در آثار اسلامی شبهه جزیره عربستان آن را هم تخریب کرده بودند!
به تعبیری مشکل اصلی امروز جهان اسلام آل سعود است .زیست او در منطقه  و تحرکات و رفتارهای او بیشترین ضربه را به جهان اسلام می زند. امام خمینی(ره) در اینباره می فرمایند: ” مگر مسلمانان نمی بینند که امروز مرکز وهابیت در جهان به کانون های فتنه و جاسوسی مبدل شده اند که از یک طرف اسلام اشرافیت ،اسلام ابوسفیانی، اسلام ملاهای کثیف درباری، اسلام ذلت و نکبت، اسلام پول و زور، اسلام فریب و سازش و اسارت و اسلام حاکمیت سرمایه و سرمایه داران بر مظلومان و پابرهنه ها و در یک کلمه اسلام آمریکایی را ترویج می کنند و از طرف دیگر سر بر آستان سرور خویش امریکای جهانخوار می گذارند.!”(١) امام خمینی (ره)در میان فرمایشات خود موضع های قابل تاملی درباره این خاندان دارد که بعضا از طرف رسانه ها مورد کم لطفی و سانسور واقع شده اند.
آنچه مسلم است جهان اسلام باید تکلیف خود را با مدیریت شهر مکه و خاندان سعودی مشخص کند که یا عربستان ضلعی از اضلاع امت واحده شود یا جهان اسلام برای همیشه از شر این مار در آستین خود خلاص شود.

فراز هایی از فرمایشات امام خمینی (ره)درباره آل سعود
از آل سعود نمی گذریماگر ما از مسئله قدس بگذریم، اگر ما از صدام بگذریم، اگر ما از همه کسانى که به ما بدى کردند بگذریم، نمى توانیم از مسئله حجاز بگذریم. مسئله حجاز یک باب دیگرى است، غیر مسائل دیگر. و لازم است زنده نگه داشتن این روز، روزى که این خیانت شد به اسلام.
مسئله بالاتر از این مسائل است و باید ما با همه قوایى که داریم، مسلمین با همه قوایى که دارند و دنیا، آنهایى که به خدا اعتقاد دارند با همه قوایى که دارند، باید با این مسئله محاربه کنند، به هر طورى که خودشان صلاح مى دانند.

این ننگ را نباید ما به گور ببریم که ما بودیم، دیدیم در حضور ما بزرگترین جنایت واقع شد و حالا هم آنها طلبکار هستند از ما.
کشتار حجاج، توطئه اى از پیش طراحى شده این توطئه بى اشکال، یک توطئه سابقى بود، هیچ اشکالى در این نیست که یک سابقه اى داشت این توطئه ، بنا داشتند بر اینکه این امر واقع بشود، تحمیل کرده بودند بر آل سعود احمق، که یک همچون کار احمقانه اى بکند و خودش را در تمام دنیا منحط کند.قضیه کشته شدن نیست، قضیه هتک احترام است.

آل سعود خائن الحرمین شده انداز اول هم این طور بود، براى اینکه اینها چه کاره اند که آمده اند خادم الحرمین – خائن الحرمین – شده اند، کى اینها را خادم الحرمین قرار داده؟ با چه وجهى اینها اسم مملکت اسلامى را تغییر داده اند از آنى که بود، حجاز را مملکت سعودى قرار دادند؟ مملکت سعودى به چه مناسبت؟ اینها مسائلى است که همه اش بغرنج است و ما نمى دانیم که از این عار چطور خارج بشویم.
جنگ را تحمل کردم اما این را نه!
من واقعا در مسائل خیلى تحمل داشتم، در مسائل جنگ، در همه اینها تحمل داشتم. اما این بى تحمل کرده من را. مسئله غیر از این مسائل است.
۱ شهریور ۱۳۶۶ / ۲۷ ذى الحجه ۱۴۰۷ در دیدار با اعضای هیات دولت
آل سعود وارثان ابی سفیان و ابی لهب و رهروان یزیدو اگر مى خواستیم پرده از چهره کریه دست نشاندگان آمریکا برداریم و ثابت کنیم که فرقى بین محمدرضاخان و صدام، آمریکایى و سران حکومت مرتجع عربستان در اسلام زدایى و مخالفتشان با قرآن نیست و همه نوکر آمریکا هستند و مامور خراب کردن مسجد و محراب و مسئول خاموش نمودن شعله فریاد حق طلبانه ملتها، باز به این زیبایى میسر نمى گردید، و همچنین اگر مى خواستیم به جهان اسلام ثابت کنیم که کلیدداران کنونى کعبه لیاقت میزبانى سربازان و میهمانان خدا را ندارند و جز تامین آمریکا و اسرائیل و تقدیم منافع کشورشان به آنان کارى از دستشان برنمى آید، بدین خوبى نمى توانستیم بیان کنیم و اگر مى خواستیم به دنیا ثابت کنیم که حکومت آل سعود، این وهابیهاى پست بی خبر از خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در قلب مسلمانان فرو رفته اند، به این اندازه که کارگزاران ناشى و بى اراده حاکمیت سعودى در این قساوت و بى رحمى عمل کرده اند، موفق نمى شدیم و حقا که این وارثان ابى سفیان و ابى لهب و این رهروان راه یزید روى آنان و اسلاف خویش را سفید کرده اند.۱ شهریور ۱۳۶۶ / ۲۷ ذى الحجه ۱۴۰۷ در دیدار با اعضای هیات دولت

 

لکه ننگ آمریکا با آب زمزم و کوثر هم از دامن آل سعود پاک نمی شودحکومت سعودى مطمئن باشد که آمریکا لکه ننگى بر دامنش نهاده است که تا قیام قیامت هم با آب زمزم و کوثر پاک نمى شود و خونى که از دل اقیانوس بزرگ ملت ما بر سرزمین حجاز جارى شده است، زمزم هدایتى براى تشنگان سیاست ناب اسلام گردیده است که ملتها و نسلهاى آینده از آن سیراب و ستمکاران در آن غرق و هلاک مى شوند و ما همه این جنایتها را به حساب آمریکا گذاشته ایم و به یارى خدا و در موقع مناسب به حساب آنان خواهیم رسید و انتقام فرزندان ابراهیم را از نمرودها و شیاطین و قارونها خواهیم گرفت.
و مجددا تاکید مى کنم که اینها بهاى گران حاکمیت نه شرقى و نه غربى و استقلال و آزادى و اسلام خواهى ماست
پیام تاریخی امام خمینی(ره) درباره کشتار حجاج؛ ۱۳۶۶
سعودی ها روی آمریکا را سفید کرده انداینک از فرصت استفاده کرده به یکى از آیات کتاب کریم اشاره مى کنم آن جا که فرموده است: اجعلتم سقایه الحاج و عماره المسجد الحرام کمن امن باللّه والیوم الاخر و جاهد فى سبیل اللّه لایستوون عنداللّه واللّه لایهدى القوم الظالمین.(۶) گویى آیه کریمه در همین عصر نازل شده و گویى براى آل سعود و امثال آل سعود در طول تاریخ و براى ملت مجاهد و بزرگ ایران و حجاج بیت اللّه الحرام در عصر حاضر و امثال آنان در همه اعصار آمده است.
و خداوند تعالى مى فرماید: شما کوردلان آبرسانى به حجاج و تعمیر مسجدالحرام را با ارزش آنانى که ایمان به خدا و به روز جزا آورده و در راه خدا مجاهده مى کنند، مساوى قرار داده اید، حاشا که اینان با شما مساوى نیستند و خداوند ستمگران را هدایت نمى کند.
آیا سعودیها و امثال آنان در طول تاریخ ارزش خود را براى تهیه آب در مواقف حج و زرق و برق تعمیرات مسجدالحرام را با ارزشهاى مسلمانانى که به خداوند و روز جزا ایمان دارند و با نثار خون خود و جوانان مجاهد خود در راه خدا و براى دفع دشمنان خدا از حریم اسلام و حرم خداوند تعالى بپا خاسته اند مقایسه نکرده اند؟ و سعودیهاى عصر حاضر، پا را فراتر از آن نگذاشته و بر مسلمانان افتخار نمى کنند؟ و با مجاهدان راه خدا آن نمى کنند که روى آمریکاى جهانخوار و ارباب خود را سفید کرده است؟ و جالب توجه اینکه خداوند در این آیه ایمان به خدا و روز جزا را ذکر فرموده و از میان تمام ارزشهاى اسلامى و انسانى مجاهده در راه خدا را با دشمنان خدا و بشریت انتخاب کرده است و در این انتخاب به همه مسلمانان تعلیم فرموده است که ارزش جهاد فوق همه ارزشهاست.
و آیا خداوند با ذکرواللّه لایهدى القوم الظالمین نمى خواهد بفرماید خداوند سعودی هاى عصر را و تمام اعصار تاریخ را ستمگرانى بیش نمى داند که قابل هدایت نیستند و خداوند آنان را هدایت نمى فرماید؟آیا ستمکارى بر حق و خلق و بر رسول خدا و امت بزرگوار حضرت رسول خاتم، بالاتر از آنچه آل سعود با کعبه و حرم امن الهى و با زائران مجاهد آن که همه چیز و همه کس خود را در راه دوست و آرمان اسلام تقدیم کردند، مى توان تصور کرد؟ آیا جرم این مجاهدان که به فرمان خداوند تعالى نداى برائت از مشرکین را انجام داده اند، جز برائت از خدایان آل سعود و سعودیهاى عصر حاضر و شاه حسین و شاه حسن و مبارک نامبارک(۷) و صدام عفلقى است؟ آیا سکوت در مقابل این ستمگری ها که در طول تاریخ سابقه نداشته است، چیزى جز رضاى به این جرم و شرکت در ظلم و ستم ظالمین و ستمگران است؟ و در هر صورت آل سعود براى تصدى امور کعبه و حج لیاقت نداشته و علما و مسلمانان و روشنفکران باید چاره اى بیندیشند
پیام تاریخی امام خمینی(ره) درباره کشتار حجاج؛ ۱۳۶۶

کلام آخر
محرم پیش رو می تواند فرصتی باشد برای آگاه کردن بیشتر مردم از جنایت های آل سعود و اربابان غربی اش، محملی برای روشن سازی افکار عمومی  در قبال رفتارها و تعاملات  و نگرش خود درباره این رژیم کودک کش. حضرت امام خمینی (ره) در پیام خود به مناسبت کشتار حجاج در سال ۶۶ می فرمایند:” آنچه لازم است زنده نگه داشتن این روز است، آن روزى که این خیانت شد به اسلام. و الان ماه محرم نزدیک مى شود، ماه محرم براى ما خیلى عزا هست لکن سیدالشهدا سلام الله علیه هم فدا شد براى این که در مکه نماند که مبادا به ساحت قدس مکه جسارت بشود، همه فداى مکه هستند…مسلمان ها خودشان تکلیف خودشان را مى دانند. مسأله را باید زنده نگه داشت، در ماه محرم تمام کسانى که منبر مى روند، واعظ هستند، نوحه خوان هستند، تمام دستجات باید در رأس امورشان این مسأله قرار داده شود. سیدالشهدا براى این بود شهادتش، براى این بود که اقامه بشود عدل الهى، اقامه بشود خانه خدا، محفوظ باشد خانه خدا و در یک زمان ما که همه نشستیم و تماشا مى کنیم، ما تماشاچى هستیم؟ چه باید بکنیم؟” (٢)


پی نوشت ها: ١-صحیفه امام خمینی ، جلد ۲۱ ، صفحه٨٠

٢-صحیفه نور ، جلد ، ۲۰  صفحه ۱۴۵

منبع :امیر رضوانی- بخش سیاست تبیان

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*