خانه / آخرین اخبار / بیوگرافی فرشته کریمی بهترین بازیکن فوتسال آسیا + عکس

بیوگرافی فرشته کریمی بهترین بازیکن فوتسال آسیا + عکس

فرشته کریمی Fereshteh Karimi باز هم موفقیت عظیمی در کارنامه خود ثبت کرد. او که ۲ سال پیش در جمع ۱۰ بازیکن برتر دنیا قرار گرفته بود اینک جایزه برترین بازیکن جام ملت های فوتسال زنان آسیا را از آن خود کرد.

همسر فرشته کریمی فوتسال بانوان فوتبال زنان عکس فوتسال زنان بیوگرافی فرشته کریمی Fereshteh Karimi

 تیم ملی فوتسال بانوان ایران با شکست ژاپن در فینال رقابت ها به مقام قهرمانی دست یافت. در این قهرمانی خیلی ها سهیم بودند. از فروزان سلیمانی سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان تا شهرزاد مظفر سرمربی سابق این تیم که اسکلت این تیم را ساخت. از فرزانه توسلی که در دیدار فینال کلین شیت کرد تا فاطمه اعتدادی که در سال های اخیر گل های زیادی برای تیم ملی فوتسال زده است.

در این قهرمانی نسیمه غلامی کاپیتان کنونی تیم هم سهیم بود ، حتی نیلوفر اردلان کاپیتان اصلی تیم که بنا به دلایلی نتوانست به مالزی برود. لیلا اقبالی کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال هم می تواند در این قهرمانی سهیم باشد.

سهم بازیکنان تیم ملی در جام ملت های آسیا از جمله فهیمه زارعی نیز قابل توجه بود. اما فرشته کریمی در این میان نقش دیگری داشت. او که تک گل قهرمانی بخش تیم ملی فوتسال بانوان را در فینال زد و البته برترین بازیکن تورنمنت هم لقب گرفت.

همسر فرشته کریمی فوتسال بانوان فوتبال زنان عکس فوتسال زنان بیوگرافی فرشته کریمی Fereshteh Karimi

فرشته کریمی دختری از نازی آباد تهران است. او سال ۱۳۶۷ متولد شد و از سال ۷۴ یعنی وقتی که تنها هفت سال داشت فوتبال را شروع کرد.

فرشته استعدادی بود که هم در فوتبال و هم در فوتسال خوش درخشید ، همانند بسیاری دیگر از فوتسالیست های زن ایرانی. دوست صمیمی نیلوفر اردلان در سال ۲۰۱۳ یکی از بزرگ ترین افتخارات تاریخ ورزش بانوان ایران را رقم زد و در جمع ۱۰ بازیکن برتر زن فوتسال دنیا قرار گرفت. این اتفاق در پی درخشش او در جام جهانی کوچک پرتغال افتاد.

همسر فرشته کریمی فوتسال بانوان فوتبال زنان عکس فوتسال زنان بیوگرافی فرشته کریمی Fereshteh Karimi

فرشته حالا نامی بسیار معتبرتر و مطرح تر در ورزش ایران محسوب می شود. مارادونای تکنیکی فوتسال بانوان ایران فصل جدیدی از زندگی ورزشی خود را شروع کرده است. او افتخار بزرگی دارد که هر کسی نمی تواند آن را به دست بیاورد. دختر نازی آباد حالا آرزوهای بلند بالاتری دارد، البته از قبل هم از این آروزهایش گفته بود. از اینکه می خواهد بهترین بازیکن جهان شود و با تیم ملی فوتسال بانوان در جام جهانی بر روی سکو برود. از اینکه دلش می خواهد فوتسال و فوتبال بانوان ایران در دنیا بیشتر معرفی شود و یا اینکه به یک تیم خارجی بپیوندد. کریمی تا امروز به تمام آرزوهایش جامه عمل پوشانده و حالا می تواند به تمام چیزهای دیگری که مد نظر دارد برسد.

همسر فرشته کریمی فوتسال بانوان فوتبال زنان عکس فوتسال زنان بیوگرافی فرشته کریمی Fereshteh Karimi

او هم اکنون عضو تیم زنان پرسپولیس تهران و تیم ملی فوتسال زنان ایران می‌باشد. وی پانزده بازی ملّی و نُه گل زده در بازی‌های ملّی دارد.

افتخارات

  • قهرمانی در جام ملت های فوتسال زنان آسیا به همراه تیم ملی فوتسال زنان ایران(۲۰۱۵)
  • بهترین بازیکن بازی‌های قهرمانی فوتسال بانوان آسیا (۲۰۱۵)
  • پنجم جهان در بازی‌های جام جهانی کوچک اسپانیا (۲۰۱۴)
  • نامزد دریافت عنوان «بهترین بازیکن فوتسال جهان» (۲۰۱۳)
  • قهرمان مسابقات آسیایی فوتسال زنان (۲۰۱۳)
  • قهرمان دومین دورهٔ مسابقات قهرمانی فوتسال بانوان فدراسیون فوتبال غرب آسیا ۲nd West Asian Football Federation (WAFF) Futsal Championship for Women (سال ۲۰۱۲)
  • سوم لیگ برتر ایران (۱۳۹۳)
  • نایب قهرمان جام حذفی فوتسال زنان ایران (۱۳۹۳)

نامزدی عنوان «بهترین بازیکن فوتسال زنان جهان»

همسر فرشته کریمی فوتسال بانوان فوتبال زنان عکس فوتسال زنان بیوگرافی فرشته کریمی Fereshteh Karimi

فوتسال پلنت، که هر سال بهترین‌های فوتسال دنیا را معرفی می‌کند، فرشته کریمی را یکی از ۱۰ بازیکن برترفوتسال زنان جهان در سال ۲۰۱۳ معرفی کرد. در لیست معرفی شده از سوی این سایت، نام سه بازیکن از برزیل، سه بازیکن از اسپانیا، دو بازیکن پرتغالی و یک بازیکن از روسیه و یک بازیکن هم از ایران ثبت شده که کاندیدای عنوان بهترین بازیکن فوتسال زنان در سال گذشته میلادی بودند و در نهایت «مینوزو» برزیلی عنوان بهترین بازیکن جهان را از آن خود کرد. بهترین‌های فوتسال جهان از سال ۲۰۰۷ از سوی این سایت معتبر معرفی می‌شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*