خانه / آخرین اخبار / وام ۱۰۰ میلیونی ساخت مسکن هفته آتی نهایی می‌شود

وام ۱۰۰ میلیونی ساخت مسکن هفته آتی نهایی می‌شود

در حالی رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان چند روز پیش به موافقت بانک مسکن با پرداخت تسهیلات شناور ۱۰۰ میلیونی ساخت اشاره کرد که خبر می‌رسد طی هفته آینده تفاهمنامه این تسهیلات بین بانک مسکن و کانون انبوه‌سازان به امضا می‌رسد.

دوشنبه هفته جاری رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور از اعلام آمادگی رسمی بانک مسکن برای پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن خبر داد و به تسنیم گفت: این تسهیلات بدون سپرده‌گذاری بوده و پس از دوران ساخت به خریداران منتقل می‌شود.

جمشید برزگر با اشاره به ارائه بسته پیشنهادی انبوه‌سازان به وزارت راه و شهرسازی، اظهار کرد: این پیشنهاد در شورای برنامه‌ریزی برنامه ششم توسعه در بخش مسکن مطرح و به دولت ارائه شده است.

وی با اشاره به این که در برخی از استان‌ها در حال معرفی برای دریافت این تسهیلات هستیم، بیان کرد: این تسهیلات به اعضای انجمن انبوه‌سازان پرداخت می‌شود. متناسب با جذب منابع، بانک مسکن تسهیلات به صورت شناور به انبوه‌سازان پرداخت می‌‌کند.

وی با بیان  این‌که ین تسهیلات به پروژه‌هایی تعلق می‌گیرد که حداقل بالای ۲۰ درصد پیشرفت داشته باشد و کارشناس بانک مسکن آنرا تایید کند، یادآور شد: پیشنهاد نرخ سود ۱۴ درصدی را برای این تسهیلات داده‌ایم.

در حالی هنوز مدیران بانک مسکن واکنشی به اظهارات برزگر نشان نداده‌اند که خبر می‌رسد طی هفته آینده تفاهمنامه پرداخت تسهیلات شناور به انبوه‌سازان (تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان) بین کانون سراسری انبوه‌سازان کشور و بانک مسکن امضا می‌شود. در صورت اجرایی شدن این برنامه پیشنهادی انبوه‌سازان باید منتظر جنب و جوش در بخش ساخت و ساز کشور بود، احتمالا از سال آینده بر تعداد پروانه‌های صادر شده ساختمانی افزوده می‌شود، هر چند نمی‌توان خیلی به خروج بازار مسکن از رکود تاریخی امیدوار بود.

منبع: تسنیم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*