خانه / آخرین اخبار / کاسیاس، رکورددار تعداد بازی در اروپا شد

کاسیاس، رکورددار تعداد بازی در اروپا شد

دروازه بان باشگاه پورتو پرتغال موفق شد بیشترین تعداد بازی در لیگ قهرمانان اروپا را به نام خود ثبت کند.
از ساکرنت، تیم های پورتو و چلسی در چهارچوب هفته دوم از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه شب در ورزشگاه دراگائو به مصاف هم رفتند که پورتو موفق شد با نتیجه دو بر یک مقابل چلسی به برتری برسد.

در این دیدار آندره آندره در دقیقه ۳۹ و مایکون ۵۲ برای پورتو گلزنی کردند و تک گل چلسی را هم ویلیان در دقیقه ۴۵ به ثمر رساند.

در این دیدار به جز پیروزی پورتو مقابل چلسی، اتفاق مهم دیگری نیز رخ داد که رکوردشکنی ایکر کاسیاس، دروازه بان اسپانیایی پورتو بود. «سنت ایکر» اکنون با ۱۵۲ بازی در لیگ قهرمانان اروپا موفق شد بیشترین تعداد بازی در معتبرترین رقابت باشگاهی دنیا را به نام خودش ثبت کند.

کاسیاس ۳۴ ساله که تابستان جاری رئال مادرید را به مقصد پورتو ترک کرد، نخستین بازی خود در این رقابت‌ها را در ۱۸ سالگی و در تاریخ ۱۵ سپتامبر ۱۹۹۹ در تساوی سه بر سه رئال مادرید مقابل المپیاکوس انجام داد.

این دروازه‌بان در نوامبر ۱۹۹۷ و در حالی که فقط ۱۶ سال داشت، به دلیل آسیب دیدگی دو دروازه‌بان دیگر رئال مادرید یعنی بودو ایگنر و سانتیاگو کانیزارس، برای بازی در لیگ قهرمانان اروپا به تیم نخست آمده بود اما کانیزارس بهبود پیدا کرد و در چهارچوب دروازه قوهای سپید ایستاد تا این فرصت از کاسیاس برای حضور زودتر در ترکیب رئال، گرفته شود.

کاسیاس همچنین در سال های ۲۰۰۰، ۲۰۰۲ و ۲۰۱۴ موفق شده عنوان قهرمانی در اروپا را به همراه رئال مادرید کسب کند. او در مدت حضور در ترکیب رئال مادرید توانسته بود در ۱۷ فصل پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته باشد که فصل گذشته در آخرین بازی برای رئال مادرید در اروپا، با رکورد ژاوی هرناندس از بارسلونا در ۱۵۱ بازی اروپایی مساوی کرده بود. او اکنون با قرار گرفتن در ترکیب پورتو مقابل چلسی، رکورد ۱۵۲ بازی در لیگ قهرمانان اروپا را به نام خود ثبت کرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*