خانه / اخبار داغ / چرا کسی با این بازیگران زن برخورد نمی کند؟!

چرا کسی با این بازیگران زن برخورد نمی کند؟!

موضوع حجاب و نوع پوشش بدون تعارف در سال های اخیر در جامعه ما به چیزی فراتر از یک چالش اجتماعی تبدیل شده که گاه حتی موضوعات سیاسی نیز از آن متاثر می شود.

  لباس بازیگران زن حجاب بازیگران زن پوشش بازیگران زن بازیگران زن

ظهور،تا کنون در مورد متناسب نبودن نوع پوشش رایج در شهرهای بزرگ کشور که کم کم به شهرهای کوچک تر نیز سرایت کرده، با آنچه از یک جامعه اسلامی بر اساس آموزه های دینی انتظار می رود، بسیار گفته و نوشته شده است.

مسائلی از قبیل کار فرهنگی زیربنایی، وضعیت آموزش در مدارس و دانشگاه ها، میزان توجه به حجاب در خانواده ها، تاثیر رسانه های گوناگون از جمله شبکه های ماهواره ای، تغییر سبک زندگی و لزوم جهت دادن به آن بر اساس الگوی ایرانی اسلامی، نوع برخورد با بدحجابان از جمله وجود یا عدم وجود گشت ارشاد و.. بارها و بارها سخن گفته و شنیده شده است.

لباس بازیگران زن حجاب بازیگران زن پوشش بازیگران زن بازیگران زن

در اینجا قصد تکرار این مباحث را نداریم. صرفا به موضوعی اشاره می کنیم که اگرچه با همه مباحث فوق به نوعی در ارتباط است اما ممکن است در بسیاری نقدها نیز ناخواسته نادیده گرفته شود.

موضوع گروه های مرجع و الگو در جامعه را هرگز نمی توان از بحث حجاب جدا کرد. بی تردید یکی از این گروه های الگو در جامعه بازیگران هستند.

عده ای از کارشناسان معتقدند هدایت محصولات هنری به سمتی که موفقیت ها توسط افرادی به دست آید که در ضمن زندگی اجتماعی عادی خود از حجاب قابل قبولی برخوردارند می تواند در نگرش جامعه به حجاب موثر باشد.

به عقیده این عده از کارشناسان، در حال حاضر به طور مثال در سریال های تلویزیونی و یا فیلم های سینمایی کشور افرادی که در زندگی به بن بست رسیده‌اند با حجاب و پوشش به مخاطب معرفی می‌شوند و البته عکس این موضوع نیز صادق است.

با این وجود موضوع بحث فراتر از این گفته‌هاست.

حرف اینجاست که حتی مثلا اگر بازیگری با حجاب مورد انتظار در یک فیلم یا سریال به محبوبیتی فوق العاده دست پیدا کند و حتی بتواند به عنوان الگو، نوع پوشش و زندگی مورد نظر کارکتر فیلم را تبلیغ کند، وقتی خود در انظار عمومی با پوششی کاملا متفاوت ظاهر می شود چه بلایی بر سر همان “تاثیرگذاری” و “تبلیغ” می آید؟

واقعا چرا پیدا کردن تصویری از بازیگران زن ایرانی با حجابی که در عرف جامعه پوشیده و مناسب تلقی شود، تقریبا محال است؟!

موضوع تا بدانجا پیش رفته که اگر برخی از بازیگران زن ایرانی در یک پروژه سینمایی یا تلویزیونی با چادر حاضر شوند، به عنوان موضوعی “جالب” تلقی شده و عکس آن در فضای مجازی با همین عنوان منتشر و توزیع می شود!

لباس بازیگران زن حجاب بازیگران زن پوشش بازیگران زن بازیگران زن

آیا روند انتخاب بازیگر در سینما، تئاتر و تلویزیون ما مشکل دارد؟

آیا در روند مذکور هیچ بازیگری که حجاب و پوشش عادی او – در جامعه و نه در فیلم‌ها و سریال‌ها – همان حجاب مورد قبول جامعه است، وجود ندارد؟ یا چنین افرادی جذب این هنر نمی شوند؟

موضوع هرچه باشد تردیدی نیست که الگوی بسیاری از جوانان کشور ما صرفا ظاهر بازیگران ایرانی در سریال ها و فیلم‌های سینمایی و به طور کلی محصولات هنری نیست؛ بلکه پوشش، اخلاق و منش آنها در زندگی عادی – که امروزه با وجود رسانه‌های گوناگون و امکان دسترسی آسان به همه آنها، هرگز بر کسی پوشیده نیست – هم موثر و غیرقابل چشم پوشی است. اما راه حل چیست؟

۴۴ دیدگاه

 1. هیچی هر کس تو قبر خودشه به شما چه

  (1)(4)
 2. بد به حال ما که همچین کسایی الگوی جوانان ما شده اند که رفتارهای خودشان کاملا کپی برداری از غرب است .

  (3)(0)
 3. اینا هنرمندان و مایه افتخار ما هستند مگر نمی بینید هر موقع تلویزیون برنامه خاصی داره از اینا دعوت میکنه ، این یعنی چی یعنی اینکه اینا مورد تایید ن ،درسته دیگه ،این یعنی اینکه اینا رو همه دوست دارن یعنی اینکه همه ما در حال فیلم بازی کردنییییییییییییم

  (0)(2)
 4. خیلی دوس دارم قیافشونو بدون آرایش ببینم.......!!!!!!!!

  (3)(0)
 5. کاش شماره همشونو داشتم یه رایتلم داشتم صبح به صبح زنگ میزدم عکساشونو میدیدم خخخخخخخخ

  (0)(0)
 6. معروف شدن فکر میکنن باید خیلی خاص باشن و همه به اونا نیگاه کنند ولی خوب همشونم به فراموشی سپرده میشن و البته شوهرانشون هم مثل خودشون که قید و بندی ندارند بی قید و بند هستند و با دخترای مردم راحت هستن اتفاقا اینا که اینطوری حجابشون هست نمیتونند به شوهراشون گیر بدن که چرا با فلان دختر بد حجاب خوش و بش داشتی چون از یه قماشن

  (1)(0)
 7. به درد صیغه میخورن نه به درد زندگی یه هفته با هر کدوم محرم شدن تنوع بدی نیس

  (0)(0)
 8. هر چقدر گله کنیم هم فایده نداره ...دولت واقعا به فکر برخورد اساسی با این بازیگران زن یا مرد بی اخلاق نیست .مملکتو دارن به گند میکشن کسی هم جلوشونو نمیگیره.

  (1)(0)
  • .اک برسرت کنن واقعاتو حتی لیاقت فحشم نداری اونی که میگی بدرداین جور چیزا می خوره خوار مادر خودتن که چادر میزنن میرن تو قم با یکی عقدموقت کنن پول بگیرن نه اینا واقعا بعضی ها خیلی بی شخصیت وبی ادب هستنداز حرف زدنت معلوم شد که کی هستی یکی از همین افراطی های کثیف و .ست

   (0)(1)
  • در عوض تو لیاقت صدتا نه صدهزار تا فحشو داری
   اینا حتی وقتی پشت دوربینم نیستند دارن فیلم بازی میکنن
   تو مگه مسلمون نیستی؟
   مگه نمیدونی حجاب یکی از احکام دین اسلامه؟
   تو به اصل و ماهیت دین اسلام نگاه کن
   نه به ادما
   حرفای بد هم نزن
   دوستان معذرت میخوام ولی خونم به جوش اومد

   (1)(0)
 9. زهــــــــــــــــــرا

  متاسفم برای خاک سرزمینم که اینا دارن حیثیتشو به باد میدن

  (1)(0)
 10. .... تو این مملکت هیچ کس چیزی نمیگه .آهای جوونا از این ها الگو نگیرین

  (1)(0)
 11. ووووووااااااااااااایییییییییی حالا مگه فقط بازیگرا اینطوری ان؟؟؟ اینا فقط چون مشهورن توی چشم هستن
  بعدش هم زندگی هرکس به خودشون مربوطه
  آخه مثلا چه برخوردی باهاشون بکنن؟؟؟؟؟
  هرکس زندگی خودشو داره اگه هم قراره کسی یا چیزی تغییر کنه هرکس باید اول خودشو درست کنه
  آقایون اگه مخالفن چشماتونو درویش کنید
  خانوما هم اگه مخالفن فکر خودتون باشید انقدر کماندو نشید واس ما

  (0)(1)
  • زهره جون فقط بازیگرا اینجوری نیستن ولی اونها هستن که دارن رواج میدن این نوع پوشش رو و اتفاقا چون تو چشمن باید حواسشون بیشتر جمع باشه/زندگی هر کسی در حریم خودش به خودش مربوطه نه در سطح جامعه این حرف که پوشش هرکسی بخودش مربوطه منو یاد داستان اون کشتی میندازه که یکی از مسافراش میخواد جایی که نشسته رو سوراخ کنه حالا شما و امثالهم میفرمایید زندگی هر کسی بخودش مربوطه!!!؟؟/ برخورد خاصی لازم نیست مثلا اینکه شرط بازیگری رو رعایت حجاب بزارن و...بر فرض که اقایون چشماشونو درویش کنن با اون پسر بچه ای که بی حیایی رو میبینه ویا اون دختر بچه ای که یاد میگیره چه کنیم؟؟؟ شما جواب سوالات خودتونو میدونید اما متاسفانه دنبال بهانه میگردید و اینکه بالاخره یه جوابی داشته باشید/انگار قوم بنی اسرائیل دوباره داره شکل میگیره!!! و حرف اخرم به اونایی که میگن هر کیو تو قبر خودش میزارن !بالاخره ی روزی هممون میمیریم اونوقت معلوم میشه! دیرو زود داره اما سوخت و سوز نداره!!! فقط بدیش اینه که دیگه راه برگشت و جبران وجود نداره و وای بر کسانی که این همه ادم رو به بیراهه کشوندن.
   والسلام.

   (1)(0)
 12. گناه بدحجابی و ... بازی اینا صدبرابر لیشتره چون رواج بی ... و باری و بی دینی میدن.
  ..اک بر سر ..شار ..غمی ..یشی ..نما که شدن سر دمدار رواج بی دینی

  (1)(0)
 13. حالا اشکالی پیش می یاد درست لباس بپوشن , موهاشون رو اینجو بیرون نریزند یا حداقل این گوشاشونو زیر روسری هابدذارن . اخه یعنی چی گوشاشون بیرونه

  (1)(0)
 14. یعنی مثلا ما گوش داریم
  خخخخخخخخخخخخخخخخ
  خوش به حالشون
  شعار این آدما اینه:هر چی لخت تر با کلاس تر

  (1)(0)
 15. بسیار متاسفم
  برای هممون....
  هرکس عقایدی داره
  اگرم میخواید انتقاد کنید مودبانه انتقاد کنید
  این بی فرهنگیا چیه...

  (0)(1)
 16. اون دوستانی که نگران حجاب بازیگرا و جامعه هستید که اینکه حجاب در جامعه اجباریه این حقو به ما نمیده که به دیگران توهین کنیم و راجبشون نظر بدیم فقط یه لحظه فکر کنید که بی حجابی اجباری بشه آیا شما حاضرید خودتون و خانوادتون حجابو رعایت نکنید؟(مثل فرانسه و ترکیه) بیایم به حقوق همدیگه احترام بزاریم همونقدر که شما حق دارید حجاب داشته باشید دیگرانی هم که اعتقادی به حجاب ندارن حق دارن به طریق خودشون زندگی کنند و کشور برای همه ماست نه فقط عده ای با اعتقادات خاص در زمان پیامبر هم پیروان سایر ادیان ملزم به حفظ حجاب نبودند در پایان: هرآنچه برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند و هرآنچه بر خود روا نمیداری بر دیگران هم روا مدار ..........

  (0)(1)
 17. مایاد نگرفتیم ساکت بشینیم اونهمه شهید ندادیم که الان در مقابل این بی بندو باریا ساکت بشینیم شما هم حدیث حضرت علی رو اشتبادرک کردی ایشون در مورد این مسایل این حدیثو نفرمودن حقتون بود دریه کشوری زندگی میکردین که امنیت نداش نه در یک کشور اسلامی که اینجوری نظر بدین وتایید کنین نظر همو

  (1)(0)
 18. سلام. خدارو شکر که این حرف حق رو دیدم و من کاملا موافق این نظر هستم چرا واقعا جامعه بازیگری به اینجا رسیده؟! تقلید و رقابت در اخلاقیات و فرهنگ انهم با غربیها !

  (1)(0)
 19. البته جمع بستن همه بازیگران کار درستی‌ نیست ،ریشه‌های آسیب شناسی‌ این حرکات را جداگانه باید بررسی‌ کرد . برای من جالب است که افرادی مثل اوتادی و افشار که بوسیله ...ها کشف استعداد شدند یا پیشرفت کردند هم بین آنها هست، افشار که در مقاله‌ای بسیار مفصل به باند ... شوهرش که متعلق به دولت قبل است اشاره شده است و اوتادی هم که یکی‌ از استعداد‌های کشف شده ... .اولا به اعتقاد من اینکه چرا بازیگران از این رفتار‌ها انجام میدهند بسیار چیزی متفاوت از مردم عادی است.بازیگران ثروتمند در ایران کم نداریم ،کسانی‌ که از هر آب گل آلودی ماهی‌ میگیرند و به دنبال پر کردن جیب خود هستند.بازیگران بی‌ حاشیه و کم درامد هم کم نداریم که وارد این مسائل نمیشوند ،بازیگری سوای همه هنر‌های دیگر به دلیل اینکه بیشترین میزان در انظار و رسانه بودن را دارد حتا با همه هنر‌های دیگر هم فرق دارد .اگر در بین مردم عادی این مسائل دیده میشود ،می‌شه گفت که یا تقلیدی از همین بازیگران است .........اما قضیه این بازیگران مساله جدایی است چرا که سینمای ایران کاملا دولتی است و این افراد از پول بیتالمال به رفاه میرسند و نوعی‌ خودشیفتگی طبقاتی را به راه میاندازند ،در بین قشر مرفه تازه به دوران رسیده که در این ۸ سال به وجود آمدند هم این نوع از مسائل دیده میشود که ان‌ ثروت‌ها هم, همه از راه رانت به دست آمد .اما عده‌ی دیگر از جوانانی که به این شیوه‌ها روی میاو‌رند از طبقه عادی مردم هستند که توضیح آن را در بالا دادم.

  (0)(0)
 20. چرا نمدونید شما این جور تیپها نشاندهنده کلاس و فرهنگ بالا وهنرمند بودنه بنظر شما میشه یه بازیگر خانم سینما با چادر و بدون آرایش در محافل عمومی ظاهر بشه !؟!؟!؟مگه میشه !مگه داریم ?!:-):-):-):-):-):-)

  (0)(1)
 21. به کسی چه مربوطه اخه؟
  یه کم فرهن
  سازی کنیم. لابد خانوادشون میپسنده اینجوری باشن. دیگم چرند نگید خواهشا

  (0)(1)
 22. اینا میخوان اعصاب منه کچلو داغون کنن. تراخدابگو از خودت چی داری؟
  اینهمه خوشگلی وزیبائی کار خداست پس بهش نناز باقروناز

  (0)(0)
 23. ایناروباش نکه خودتون خیلی خوبین هیچ ادمی کامل نیست پس حرف الکی نزنین برین به فکرخودتون باشین اونایی کع بایدبه فکرباشن نیستن شماور ور نکنید

  (0)(1)
 24. هر کس که میگه نباید اشتباه دیگران رو تذکر داد و باید به فکر اصلاح خودتون باشید. این سوال پیش میاد که پس چرا خودتون زبان باز کردید و نظرتونو به رخ دیگران میکشید، در واقع شما به چیزی که میگید عمل نمیکنید چرا انتظار دارید عقیده ی احمقانتونو دیگران قبول کنند؟؟؟

  (1)(0)
 25. فضولی موقوف کلاه خودت رو بگیر باد نبره

  (0)(0)
 26. به مردم یا بازیگرا چیکار داریم هرکی شخصیت خودشو نشون میده با حجابش و رفتارش ما رفتار وحجاب خودمونو کنترل کنیم بسمونه... حجاب و رفتار اونا به خودشون مربوطه.....

  (0)(1)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*