خانه / بورس و سهام / احتمال افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت سوخت

احتمال افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت سوخت

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه افزایش ۳۸ درصدی قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۲ یک قانون است که باید اجرا شود گفت: دولت قول داده است تا با تشکیل کمیته‌ای متشکل از وزرای اقتصادی این موضوع را بررسی کند و به نظر می‌رسد نظر دولت در حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش قیمت حامل‌های انرژی باشد.

مهر نوشت: احمد امیر آبادی فراهانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس قانون باید در سال 92 قیمت حامل‌های انرژی 38 درصد افزایش یابد چرا که درآمد هدفمندی یارانه‌ها از این بخش است گفت: متاسفانه دولت قبلی این قانون را انجام نداد و دولت جدید هم تاکنون اجرا نکرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به این سوال که آیا شرایط کشور برای این افزایش قیمت مناسب است گفت: هدفمندی یعنی همین؛ و طبق قانون برنامه پنج ساله قیمت حامل‌های انرژی باید به 90 درصد فوب خلیج فارس برسد.

امیرآبادی با بیان اینکه افزایش 38 درصدی قیمت حامل‌های انرژی در سال 92 یک قانون است که باید اجرا شود گفت: دولت قول داده است تا با تشکیل کمیته‌ای متشکل از وزرای اقتصادی این موضوع را بررسی کنند و به نظر می‌رسد نظر دولت در حدود 20 تا 25 درصدافزایش قیمت حامل‌های انرژِی باشد.

وی افزود: گر دولت این قانون را در سال جاری اجرا نکند مجلس هم مطابق قانون از ابزارهای نظارتی خود استفاده خواهد کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بوجه بابیان اینکه نباید از درآمدهای نفتی برای پرداخت یارانه های استفاده کرد گفت: دو موضوع برای مجلس خط قرمز است یکی استفاده از صندق توسعه ملی و دیگری درآمد های حاصل از فروش نفت است.

امیر ابادی خاطرنشان کرد: مجلس تنها عدد کلی را تعیین می‌کند و اینکه دولت قیمت گاز، نفت، بنزین و گازوئیل چه مقدار افزایش یابد به عهده دولت است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*