خانه / حوادث / نقشه سیاه مدیرعامل خارجی برای کارمندان زن مشهدی

نقشه سیاه مدیرعامل خارجی برای کارمندان زن مشهدی

مرد خارجی وقتی ورشکسته شد برای پرداخت نکردن حقوق کارمندان زن شرکت، نقشه سیاهی را طراحی و اجرا کرد. متهم علاوه بر پرداخت نکردن حقوق کارمندان، برای منتشر نکردن عکس خصوصی آنها اخاذی می‌کرد.

هفته گذشته زن ۲۷ ساله ای با حضور در پلیس فتای استان خراسان رضوی از مردی به اتهام تهیه فیلم و عکس مخفیانه از وی برای اخاذی میلیونی شکایت کرد .

شاکی در اظهاراتش گفت: در ۱۷ سالگی ازدواجی ناموفق داشتم و بعد از آن اعتمادم را نسبت به افراد اطرافم از دست دادم. سه ماه پیش به پیشنهاد یکی از دوستانم و برای خلاصی از این وضع، به عنوان منشی در یک شرکت مشغول به کار شدم. مدتی بعد مدیرعامل شرکت از من خواستگاری کرد که ابتدا قبول نکردم اما با توجه به اصرارهایش، از او خواستم اجازه دهد همدیگر را خوب بشناسیم و سپس درباره ازدواج تصمیم بگیریم.

وی اضافه کرد: یک ماه و نیم که از این ماجرا گذشت به او پاسخ منفی دادم، اما او چند روز بعد بی آن که حقوقم را بپردازد مرا اخراج کرد. تصمیم گرفتم از او شکایت کنم اما کارفرما زمانی که از ماجرا مطلع شد، پیامک هایی برایم ارسال کرد مبنی بر این که فیلم و عکس های خصوصی مرا دارد و اگر از او شکایت کنم، آنها را در فضای مجازی منتشر می کند. ابتدا گفته هایش را قبول نکردم تا این که زمانی که برایم بخشی از فیلم و عکس ها را از طریق گوشی تلفن همراهش ارسال کرد، متوجه شدم او مخفیانه از من در شرکت و خانه اش فیلم گرفته است .

شاکی افزود: مدیرعامل شرکت تهدید کرد باید از حق و حقوقم در شرکت بگذرم و برای منتشر نکردن فیلم و عکس ده میلیون تومان به او بپردازم.

دستگیری متهم

همزمان با شکایت زن جوان، تحقیقات پلیس فتا برای دستگیری متهم که تبعه یکی از کشور های همسایه ایران است، آغاز شد اما متهم محل کارش را تغییر داده بود.

در ادامه محل تردد متهم زیر نظر گرفته شد تا این که مرد تبهکار دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد. این درحالی بود که در بازرسی از رایانه شخصی متهم علاوه بر تصویر و فیلم تهیه شده از شاکی، تصویر و فیلم مربوط به بیش از پنج دختر و زن جوان دیگر که مخفیانه گرفته شده بود، کشف شد .

اعتراف مدیرعامل اخاذ

مرد اخاذ در اعترافاتش گفت: من تبعه یکی از کشورهای شمالی ایران هستم و همسر و دو فرزندم آنجا زندگی می کنند. برای تاسیس یک شرکت تجاری به ایران آمدم و با کمک دوستم مدارک جعلی با هویت ایرانی تهیه و با اجاره شرکتی در مشهد، چند زن و دختر را به عنوان منشی وکارمند استخدام کردم اما بعد از چند ماه با مشکل مالی رو به رو شدم. کارمندانم حقوق خود را می خواستند و من پولی نداشتم. به همین دلیل تصمیم گرفتم با نقشه ای سیاه آنها را بدون پرداخت حقوق اخراج کنم.

متهم اضافه کرد: بنابراین چند هفته ای با آنها ارتباط دوستی برقرار می کردم و به بهانه های مختلف آنها را به خانه ام می کشاندم و با دوربین هایی که در خانه نصب کرده بودم فیلم و عکس می گرفتم. بعد هم آنها را اخراج می کردم. وقتی حقوقشان را می خواستند با تهدید به انتشار فیلم و عکس های خصوصی آنها، از شکایت منصرفشان می کردم. از چند طعمه خود نیز بین سه تا ۱۰ میلیون تومان گرفته ام.

هشدار پلیس

سرهنگ سید محسن عرفانی، رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در این باره گفت: با اعتراف متهم برای وی قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از وی برای مشخص شدن دیگر جرایم و نیز شناسایی افرادی که متهم از آنها فیلم و عکس تهیه کرده است، ادامه دارد.

وی با هشدار به زنان و دختران جوان از آنها خواست اگر قصد اشتغال در شرکت های خصوصی را دارند، با تحقیق و بررسی از صلاحیت اخلاقی مدیران شرکت ها مطمئن شوند و بعد کار خود را در آنجا شروع کنند و در صورت اطلاع از نیت شوم کارفرمایان شیاد، موضوع را به خانواده خود و نیز پلیس اطلاع دهند تا در دام این گونه افراد اخاذ گرفتار نشوند.

همچنین قبل از فعالیت در شرکت های خصوصی موضوع فعالیت شرکت را از صنف مربوطه بررسی کرده و به راحتی فریب پیشنهاد های مدیران شرکت برای دوستی یا ازدواج را نخورند.

یک نظر ثبت شده

  1. چه جالب زن ها چقد پولکی شدن با همشون رابطه جنسی برقرار کرده بود چون مدیر بود زن ایرانی که یگ زمانی نجیب ترین زن بود الان شده ….

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*