خانه / سیاسی / عزل‌ونصب‌ها در وزارت علوم افتضاح سیاسی است

عزل‌ونصب‌ها در وزارت علوم افتضاح سیاسی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه “توفیقی یک داس برداشته است و همه را درو می‌کند”، خاطرنشان کرد: این اقدامات خلاف عقل، منطق، منویات، شعارها و اهداف رئیس‌جمهور است.
عطاءلله سلطانی‌صبور عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، عزل و نصب‌های سرپرست وزارت علوم را افتضاح خواند و اظهار داشت: این تغییرات به‌قدری افتضاح است که نیازی به توضیح ندارد و سیاسی کردن محیط دانشگاه‌ها در آستانه آغاز سال تحصیلی است.
وی ادامه داد: در شرایطی که باید از جنجال پرهیز کرد، با این اقدامات فقط جنجال را تشویق می‌کنند. همه معاونان و مدیرکل‌ها و همین‌طور رؤسای دانشگاه‌ها را جابه‌جا می‌کنند که بدترین کار ممکن و بسیار زشت است؛ در آستانه آغاز سال تحصیلی این جابه‌جایی‌ها چه معنایی می‌دهد؟
عضو کمیسیون آموزش با بیان “توفیقی یک داس برداشته است و همه را درو می‌کند”، خاطرنشان کرد: نمی‌دانم این اقدامات توفیقی با چه منطقی سازگار است؟ این اقدامات خلاف عقل، منطق، منویات، شعارها و اهداف رئیس‌جمهور است و حتی به‌نوعی تخریب رئیس‌جمهور را در پی دارد.
سلطانی‌ افزود: در جلسه امروز کاملاً مشخص شد که توفیقی رأی نمی‌آورد؛ خود آقای توفیقی هم می‌داند که نمی‌تواند از مجلس رأی اعتماد بگیرد و به همین دلیل است که به قلع و قمع روی آورده است.
وی عزل و نصب‌ها و اقدامات توفیقی را سیاسی دانست و گفت: این تغییرات منطقی و فرهنگی نیست. طرحی را نیز که با عنوان تعیین اختیارات سرپرستان وزارتخانه‌ها ارائه شد، با یک‌فوریت تصویب شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*